• Hudební

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Sice trochu slabší, ale pořád dobré. U přednášky jsem se bavila, začátek hry ještě fajn, ale moc mi tam neseděli ti lidojedi. Připadali mi trapní. Ale některé nápady byly dobré - Sládek, brífink, pečenej, vařenej...

Líbáš jako Bůh (2009)

Za tu dobu, co to pořád opakují v televizi, jsem se na to několikrát zkusila podívat. Poledňáková, říkala jsem si, to by snad šlo. Nešlo. Rozčiloval mě Bartoška (jako v v každé roli), Holubová i Kaiser. Jen  tu Magálovou jsem občas snesla.

Záře (1996)

Znovu jsem se podívala na tento film, který mě před lety tak zaujal. Geoffrey Rush ve své životní roli mě dojal k slzám tehdy i dnes. Ale líbil se mi i v dalších filmech, např. ve výborném australském filmu Lantana nebo v Zamilovaném Shakespearovi.

Vraždy v Oxfordu - Něžný déšť milosrdenství (2009) (epizoda)

Pro mě jeden z nejlepších dílů, protože mám ráda Shakespeara a ukázky z Kupce benátského v studentském podání mě potěšily. A druhá linka, Lewisova osobní těžká zkouška.

Osada - Epizoda 13 (2021) (epizoda)

Zkoušela jsem se dívat několikrát, ale u každého dílu jsem nevydržela víc jak 20 minut. Nešlo to. Divím se tomu vysokému hodnocení.

Druhá nebo první (1998)

Mě tento film vůbec neoslovil, určitě pro to množství sentimentu a citového vydírání. Mám ráda Susan Sarandon i Eda Harrise, ale Julia Roberts mě nepřesvědčila o svých hereckých kvalitách v žádné roli. Kromě Pretty Woman.

Krásná pokojská (2002)

To by mě fakt zajímalo, proč Ralph Fiennes tuhle roli vzal. A Jennifer Lopez je prostě strašná!

Nejvyšší nabídka (2013)

Tornatore je výborný režisér a Rush skvělý herec. A já jsem velký milovník umění. Jenže něco v tomhle filmu nefunguje. Nádherná umělecká díla, na která se ráda podívám. A pak starší muž a velmi mladá žena, kde by opravdovou lásku nečekal nikdo. Nikdo, kdo má aspoň trochu mozku v hlavě. A mozek hlavní hrdina má, o tom není pochyb. Nezkušenost ve vztahu k ženám a samotářství  ještě nemusí znamenat úplnou debilitu. Přiznávám, že film mě nudil. A té dívce jsem nevěřila ani slovo.

Prostřihy (1993)

Povídky Raymonda Carvera mám moc ráda, četla jsem je mnohokrát, přesto jsem se v postavách zpočátku  trochu ztrácela. Podle mého názoru bylo devět povídek příliš, zvolila bych méně, 187 minut je zbytečně moc. Herecké obsazení bylo skvělé, ale přece jen - číst Carvera je mnohem větší zážitek. Jeho knihy Katedrála a Buď, prosím tě, zticha, jsou špičkové.

LP v Basileji (2018) (koncert)

Mám moc ráda tuhle střapatou holku. Vždycky mi zvedne náladu. Parádní koncert, kde bylo vidět, jak ji její fanoušci milují.