• Krátkometrážní

Něco jako komedie (2010)

Příjemný a volně plynoucí snímek se skvělým hereckým obsazením. Hlavně vidět Zacha Galifianakise v normální roli je příjemná změna.

Králova řeč (2010)

Králová řeč je zatraceně dobře zahraná. Colin Firth krále zahrál dokonale a Oscara si zasloužil. Ve vedlejších rolích exceloval taky Geoffrey Rush, Helena Carter a Guy Pearce, ale to je asi tak všechno co mě na snímků zaujalo. Tohle si Oscara nezasloužilo ani omylem.

Prostředníci (2009)

Docela nenapadný snímek, který mě zaujal svým námětem a respekt skutečným osobám za to jak dokázali vydělat neuvěřitelný balík peněz téměř za nic. Ve snímků neuvidíte téměř žádné holywoodské hvězdy, ale to vůbec nevadí, protože zahráno to je skvěle. Překvapila mě taky zručná režie a parádní scénář, který nenudí ani minutu a díky tomu má film slušné tempo.

Odsouzení (2010)

Přesně tenhle styl filmu miluju. Kdy se případ zdá být jasný, ale někdo věří, že obžalovaný je nevinný a bojuje za jeho nevinnost. Conviction je dalši snímek kde se ukazuje špatnost amerického pravního systému. Palec nahoru za skvělou Hilary Swank a Sama Rockwella.

Lovná zvěř (2010)

Fair game je jen další nudné politické drama s prvky thrilleru. Herecké výkony jsou na slušné úrovní, ale tohle bohužel nezachrání tragický scénař a docela mizernou režii. Čekal jsem strhujicí politický thriller s nějakou akci a místo toho jsem dostal další nudný film. Asi jsem už moc náročný.

Neopouštěj mě (2010)

Slušná lovestory se skvělou ústřední dvojicí Mulligan - Knightley. Námět je hodně zajimavý, ale čekal jsem lepší zpracování a taky, že mě film trošku emočně vyždíme. Kromě hereckých výkonů musím zmínit parádní kameru a hudbu.

Husk (2011)

Nudná hororová sračka, která se hodí na české stanice někdy o půlnoci a nebo jako direct-to-dvd. Jednu hvězdičku dám za slušné efekty a atmosféru. Co film sráží úplně do kolen je vypatlanost hlavních hrdinů a hlavně jejich herecké výkony.

Vražedná sekera II (2010)

Stejně kvalitní jako první díl. Gore efekty jsou luxusní a nejvíce mě pobavilo dosti šílená šuka*í scéna. Adam Green celkově má dobré gore nápady. Za zmínku stojí třeba asi dvoumetrová motorovka nebo krásná jízda půlky hlavy po stole. Takové filmy vyhledávám a po dlouhé době jsem z hororovou komedií spokojen.

Annie Hallová (1977)

Film jsem viděl několikrát, ale ještě mě nikdy neomrzel a to z důvodu fantastických hereckých výkonů kde zaujala hlavně Diana Keaton, která si za tuhle roli vysloužila Oscara. Co mě nejvíce na snímků baví jsou luxusní dialogy, které jsou nejen vtipné, ale taky ve většině případů pravdivé.

Burke and Hare (2010)

Parádní černá komedie se skvělým Simonem Peggem v hlavní roli. Už od začátku mě zaujalo prostředí a doba ve kterém se film odehrával a hlavně námět je sakra originální což u dnešních filmů dost schází. Chvilkama jsem se bavil a o pár minut později mi bylo docela nevolno. Třeba scéna kdy dávají tělo do sudu je zároveň vtipná, ale taky dost brutální.