• Krátkometrážní

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Sonda do českého bulvárního humusu.

Dear Mr. Gacy (2010)

Slušná sonda do života masováho vraha, kterého studuje naivní studentík. Snímek je bez akce takže stojí na zajímavém scénaři a slušných hereckých výkonech.

Odnikud někam (2010)

Somewhere je takový klasický festivalový film, který je plný nic neříkajicích záběrů a dialogů. Naštěstí všechno zachraňuje zajímavý námět a hlavně skvělé herecké výkony. Nejvíce mě zaujala Elle Fanning a tradičně skvělý Del Toro.

Rychlejší (2010)

Dwayne Johnson se nám konečně vrátil do žánrů kde ho vidíme nejraději, ale Faster je vším jen ne akčním filmem takže už proto nemůžu hodnotit pozitivně. To nejlepší uvidíte v traileru a na film už ani nemusíte koukat. Čekal jsem akční pecku ve stylu Rychle a zběsile, ale bohužel Faster je nezajímavá slátina bez špetky nápadu a originality což bych dilmu odpustil kdyby byl aspoň trošku napěchovaný akcí. Slabé dvě hvězdy.

Vem si mou duši (2010) odpad!

Na návrat mistra hororu Wese Cravena jsem čekal jako panna na oc*s a ono to dopadne takhle ? Člověku se ani nechce věřit, že tohle režíroval Craven. Naprosto dementní scénař, který musel Craven napsat buď ožralej, nadrogovaný a nebo kombinace obojího ? Herecké výkony na úrovní českých seriálů. Pfuj na tohle chci co nejrychleji zapomenout a snad Wes dostane rozum a buď se na další kariéru vykašle a nebo zase začne točit pořádné horory.

Mamánek (2010)

Pomalu plynoucí drama se skvělým obsazením a dobrou režií.

Útěk ze Sibiře (2010)

Filmy o putování mám rád takže jsem od The way back čekal hodně. Obzvlášť když za kamerou stal Peter Weir. The way back není špatným filmem, ale bohužel tragická druhá polovina sráží snímek do průměru a v druhé polovině vám nezbývá než to nějak přetrpět. Řemeslné zpracování filmu zvládli tvůrci dobře, vytknul bych snad jen skokový střih.

Srbský film (2010)

Naprosta, ale naprosta šílenost ! Viděl jsem stovky hnus filmů, kde vnitřnosti a končetiny lítají vzduchem, ale něco tak šíleného jako Sprski film jsem ještě neviděl. Pokud jste fandové zvrhlostí tak i tohle bude pro vaše žaludky silná káva. U některých scén člověka mírně natahovalo a byl rád, že obsah žaludku udržel v těle. Tenhle snímek bude buď milován nebo nenáviděn. Já jsem v první skupině.

4.3.2.1 (2010)

Čtyři pěkné holky, tři dny a dvě hodiny nudy ...