• Krátkometrážní

Skóruj! (2007)

Hodně ujetá a stupidní komedie o stolním tenisu. Hvězdy dávám jen za stolní tenis, který jsem ještě v jiném filmu neviděl a za sympatického dementa Foglera. Boužel jsem se moc nenasmál což bych u komedie asi měl.

Barton Fink (1991)

Asi moje nejoblíbenější Coenovka. Tentokrát mi pomalé tempo a zvláštní scénař sedl lépe než u jiných filmů. John Turturro v roli scénaristy exceluje a neméně dobře hraje i zabiják John Goodman. Film je taky docela solidní makačka na bednu.

Rodinné spiknutí (1976)

Boužel poslední mistrův snímek před jeho smrtí. A boužel taky zatím nejslabší. Boužel snímek není tak napínavý a tajemný jako předchozí snímky od Hitchcocka. Aspoň jsem se zasmál a už pár dní přemýšlím nad závěrečnou scénou.

Yojimbo (1961)

Yojimbo se mi líbilo více než Sedm samurajů. Připadalo mi to kapánek dramatičtější a zajímavější než jmenovaný legendární snímek. Kurosawa dokázal celou stopáž držet vysoké napětí a to dnes boužel moc režisérů nezvládá.

Neúplatní (1987)

Špičková gangsterka s božským hereckým obsazením. Tenhle snímek špatně dopadnout nemohl a taky nedopadl. Nejvíce se mi líbil opět De Niro a hlavně Connery, který si zasloužil Oscara. Vše krásně podtrhla hudba od Morriconiho. Ve svém žánru naprostá špička, která svůj lesk neztratí ani za několik desítek let.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Klasický tajemný Hitchcock. Skvělá atmosféra, skvělé herecké výkony, skvělý scénář, skvělý děj a hudba ... Skvělý film.

Operace: Zlomený šíp (1996)

Klasická akční honička která se točí kolem nukleárních zbraní. John Travolta jako vždy je skvělý záporák, ale hrdina Slater mi do role vůbec nehodil.