• Krátkometrážní

Přepadení 13. okrsku (1976)

Konečně jsem se dostal k Assault on Precinct 13. Remake se mi docela líbil tak jsem se moc těšil na originální verzi od mistra hororů Carpentera. Snímek má skvělou atmosféru a už zde je poznat talent od Carpentera, který rozvíjel dál v dalších projektech.

Nová dcera (2009)

Hodně stupidní a dementní horor, který by měl vyjít maximálně na novinovém stánku. Snímek není vůbec napínavý, strašidelný a hlavně ničím vás nepřekvapí.

Tváří v tvář (1997)

Asi nejlepší Holywoodský Woo se skvělou dvojicí v hlavní roli a hlavně slušnou akční zápletkou. Akční scény jsou jako skoro vždy o Johna Woo skvělé a kulervoucí.

Kuky se vrací (2010)

Po dlouhé době jsem v českém filmu viděl radost z čisté filmařiny. Dabing, postavičky a autíčka hodně povedené a roztomilé a Janu Svěrákovi patří velký respect, že to dokázal tak krásně z režírovat a rozpohybovat.

Kick-Ass (2010)

U Kick - Ass není co vytknout. Casting se povedl fantasticky a každý herec předvádí skvělý výkon dokonce i Nicolas Cage. Nejvíc mě dostala malá Chloe Moretz která na svůj věk hraje neuvěřitelně vyzrále a musím ji přidat do topky největších talentů. Akční scény jsou dokonalé a hlavně scénu ve skladišti dřeva považuji za revoluční, protože jsem jí nikde zatím neviděl a soundtrack co během scény zazněl nemá chybu. Soundtrack celkově je hodně povedený a jeden z nejlepších jaké jsem zatím slyšel. Kick - Ass je prostě bezchybný snímek a doufám, že se dočkám pokračování.

Milý Johne (2010)

Americká verze Líbaš jako bůh. Jen místo smsek jsou zde citovány dopisy. Snímek natočený na jistotu výdělku.

Survival of the Dead (2009)

Asi nejslabší Romerův snímek o zombie. Připadalo mi to celé amatérské a nedotažené. Bohužel jsem hodně zklamán z výsledku. Romero má boužel nejlepší léta za sebou.

Podivní (2010)

Romerův originál jsem neviděl, ale remake se mi líbil dost. Akční scény jsou povedené a masky od vojáků mě prostě děsí. Po technické stránce není co vytknout a vyzdvihnout musím i tajemnou atmosféru která se povedla navést. Musím se přiznat, že od The Crazies jsem nečekal vůbec nic.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Jeden z nejlepších filmů z vězeňského prostředí. Herecké výkony jsou bombastické stejně jako atmosféra. Když ktomu přidám neamerický konec musím dát jasný plny počet. Film má hodně luxusní tempo a díky němuse prostě nenudíte ani sekundu stopáže a hlavně film vypadá strašně zkutečně. Ve snímku jsem nenašel ani jednu chybičku a zrodilo se zatím největší překvapení roku 2010.

Evil Angel (2009)

Slušný horor o démonu, který se usadil ve městě a očividně se mu tam líbí. Jen škoda přehnané stopáže.