• Krátkometrážní

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Skvělá francouzká komedie která pro francouze musí být dokonalá, ale boužel pro čechy nebude nikdy tak vtipná. Tenhle snímek se musel asi těžko překládat a asi ne vždy člověk pochopí vtip o který se tvůrci pokoušeli. Znát tak francouzké nářečí na severu tak věřím, že bych dal maximální počet hvězd, ale myslým, že 4* jsou záruka skvělé podívané. Trošku jsem v šoku, že snímek vydělal zatím 250 miliónu dolarů.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Už jde vidět, že Lumet má svůj věk. Boužel skvělé herecké duo nezvedne hodnocení na více než 2*. Každý zde chvalí scénař, ale tohle už tady bylo a líp zpracováno.

Ichi the Killer (2001)

U téhle šílenosti nejde moc co napsat. Akorát se opět ukázalo, že Takashi Miike to v hlavě nemá moc v pořádku a tím se liší od ostatních tvůrců a to docela výrazně. Některé záběry jsou, ale dokonalé například mučení a horký olej a hlavně jsem si zamiloval jak Ichi naběhel do místnosti kde kempila mafie a Ichi si udělal sekanou. Ty potoky krve jsou kulervoucí.

To byl zítra flám (2010)

Skvělá netradiční komedie se skvělým hereckým obsazením. Já se bavil celou stopáž a to mě u komedie zajímá nejvíce. Hudba a dobové hadříky neměly chybu a hlavně soundtrack mě dotáhl ke trackům které jsem ani neznal.

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Druhý díl Kouzelné chůvy mě bavil sice trošku méně než díl první, ale i tak si přeju pokračování. Dvojka je herecky míň pestrá než skvělá jednička, ale i v pokračování uvidíme spoustu hereckých hvězd jako Emma Thompson nebo Maggie Gyllenhaal a tím pádem je zaručená kvalita hereckých výkonů. Na nervy mi nejvíce lezl krkajicí pták kterého si tvůrci mohli odpustit.

Robin Hood (2010)

Možný spoiler ! Čekal jsem jak Hood bude kempit v lese, okrádat bohaté a chudým dávat peníze ... Boužel to Scott pojal trošku jinak a snímek je úplně jiný než jsem čekal. Dokonce mi ani Crowe do role Hooda neseděl a jeho přízvuk někdy lezl na nervy, ale aspoň trošku vše zachránila krásná Cate Blanchett. Pak jsem byl zklamán z akčních scén, které ve filmů jsou nepřehledné a strašně rychle a zbrkle prostříhané jak ve videoklipu. Je smutné, že z filmů si jako první vybavím lukostřelce na konci snímků jak kropí Francouze. Samotný Hood ve filmů měl luk asi 2x. Škoda, že Scott nenechal snímků původní název Nottingham. Tenhle film mi připadá jako předkrm před hlavním chodem. Třeba se dočkáme druhého dílu.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Už nudný trailer mě od filmu docela odrazoval a naznačoval velké zklamání. I tak jsem se do kina těšil, protože hra neměla chybu a někdy se trailer nepovede a film je dobrý. Bohužel u Prince z Persie byl špatný i film. Nesedlo mi příliš herecké obsazení a akční scény někdy působily trošku zvláštně a je škoda, že tvůrci chtěli hru okopírovat do všech detailů a snímek tím dost trpěl. Rád bych něco pochválil, ale boužel toho není moc a za zmínku stojí aspoň solidní hudba a dobrá kamera. Škoda, že scénarista jako Jerry Bruckheimer si Newella nepohlídal trošku více a dovolil mu akční souboje tak po*rat.

Zombies (2010) (amatérský film)

Dominik Skucius je určitě velký fanda starých klasických zombies hororů a doufám, že se mu splní sen a natočí celovečerák.

Občan Kopas (2010) (studentský film)

2* za sympatie k ODS.

Duše (2009)

Rodrigo Blaas na snímků pracoval údajně 10 let.