• Krátkometrážní

Sabotér (1942)

Trošku slabší snímek od mistra napětí, ale rozhodně ne špatný. Opět a zase musím vyzdvihnout herecké výkony všech protagonistů. Na tohle měl Alfred skvělý čich.

Ani stín podezření (1943)

Celý snímek si člověk říka : Je to vrah ? Není to vrah ? Nedopustila se mladá Charlie omylu ? ... Vše je vyjasněno až na konci filmů což snímků dodalo na atmosféře a napětí. Jako u všech Hitchcockových filmů tak i v Shadow of a Doubt jsou herecké výkony perfektní.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Bombastický první díl triologie Milénium. Děj snímků je nesmírně tajemný a film vás v táhne do děje a neustále si říkate kdo stojí za tajemnými vraždami a zmizení neteře. Hlavní herecká dvojice je sympatická což jsem ani moc nečekal, prootože švédské herce nemusím. Už se nesmírně těším na další díly.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

slabší než díl první, ale beru to jako spojku před závěrečným finále. Námět zní dobře takže se těším na posledni díl téhle skvělé triologie.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Skvělé finále. Opět nemám téměř co vytknout. Herecké výkony, napětí, atmosféra, kamera a krásné prostředí Švédska. Milénium určitě zařadím do své TOPky nejlepších triologií.

Potíže s Harrym (1955)

Tentokrát hodně netradiční a humorný Hitchcock. Ke konci mi už neustálé kopaní a kopání lezlo krkem. I tak dávám slabší čtyři hvězdy.

Beetlejuice (1988)

Slušný druhý celovečerák od Tima Burtona se skvělým Alecem Baldwinem. Duchové jsou dost srandovní a ujetí, ale tohle je u Burtona zcela normální. Námět je jednoduchý, ale zábavný.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Ani začínajicí Will Smith tenhle patok nespasí.

Souboj Titánů (2010)

Tak tady se nepovedlo vážne asi nic. Worthington se do role vůbec nehodil a celý film mě hned přestal bavit. Efekty na dnešní dobu taky nic moc stejně jako špatně vyprávěný děj. O 3D se nemá smysl ani vyjadřovat, protože tam prostě nebyl snad ani jeden 3D efekt. Propadák se vším všudy. Doufám, že další díl bude lepší a pokud ne tak mu přeju až prodělá težké peníze.

Iron Man 2 (2010)

Pokračování Iron Mana je úplně jiné než první díl což hodnotím spíše pozitivně. Všechno je větší, mohutnější, vidíme více akčních scén, triků, hereckých hvězd. Na filmů mi vadila jen skrytá reklama na Audi a hnusná Scarlett kteoru prostě nemám rád a nikdy nebudu i když herečka to je dobrá. Hláškujicí Iron Man byl vážně sakra cool. Vůbec by mi nevadilo třetí pokračování se stejným obsazením. Samuel L. Jackson se do role v komiksem skvělé hodí a už se těším na řadu dalších komiksů kde ho budu moct spatřit.