• Krátkometrážní

Nepřítel pod ochranou (2012)

Snesitelná akční jednohubka se skvělým Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Snímek není ničím vyjmečný, ale to od Holywoodské produkce ani nečekám. Akční scény jsou natočeny přehledně a hlavně se povedl i střih. Nemám rád moderní trend klipového střihu u akčních filmů.

The Best and the Brightest (2010)

Film ze života se skvělým Neil Patrickem Harrisem. Tyhle nezávislé americké snímky mám hodně rád, protože jsou natočeny z láskou a jde vidět u tvůrcu radost z natáčení a hlavně jsou realistické. Přesně takový je i tenhle film.

Procitnutí (2011)

Škoda překombinovaného závěru, protože tady bych uvažoval i o plném počtu hvězd. Hlavní hrdinka je sympatická a zahrála svou roli skvěle. Soundtrack byl děsivý, chytlavý a hodně pomohl k parádní atmosféře v internátni škole. Lekačky člověka vylekaly, že se málem pokakaly, takže naprostá spokojenost. Až na již zmíňovaný závěr.

Evidence (2012)

Jeden z těch lepších found footage hororů z posledních let. A že jich už bylo natočeno. Snímek má tu správnou hororovou atmosféru a hlavně našlapaný konec. První polovina vás bude asi hodně nudit, ale když vydržíte, tak budete pravděpodobně spokojeni.

Víla (2011)

Zajímavá artová komedie. Dom a Fiona jsou zvláštní lidé a další jejich bizardní snímky budu vyhledávat. Tohle je komedie, kterou jste určitě ještě nikdy neviděli. I když stylem mi trošku připomíná film Prázdniny u moře, který byl uveden na 46. ročníku MFFKV.

ATM (2012)

Slušný nízkorozpočtový thriller se sympatickým obsazením. Trošku ho do kolen sráží pár nelogických situací, ale na tohle stejně za pár sekund zapomenete a díky slušné atmosféře si budete užívat většinu stopáže. Hodně potěšil závěr, který jsem moc nečekal.

The Sleeper (2012)

Průměrná pocta hororům 70 a 80.let. Problém je nesympatičnost postav, málo gore scén a mizivá atmosféra.

Nezvaní hosté (2011)

Hodně mizerný hororový thriller. Od španělské koprodukce a Clive Owena v hlavní roli jsem čekal slušný snímek, ale bohužel Intruders mezi velkým množství hororů zapadne hodně rychle a člověk si ho za pár dní nebude ani pamatovat. Po technické stránce není moc co vytýkat. Horor by měl mít dobrou atmosféru, ale Intruders ji měl prvních pár minut a to je málo.

Dogani (2011)

Neuvěřitelně silný příběh podle skutečné údalosti. Silný příběh automatický nezaručuje kvalitní film. Jenže Dogani je kvalitní po všech stránkách. Od hereckých výkonu ať už dětí nebo učitele, po skvělou práci kamery a hlavně bezchybného scénaře a režii. Hlavně je neuvěřitelné, že se něco takového vůbec děje a samotný verdikt soudu nemá smysl komentovat. nejen naše soudnictví je totálně v prdeli.

Slečna nebezpečná (2012)

Nesnesitelná romantická ptákovina s otřesnou Katherine Heigl a nudným Jasonem O'Marou. Scénař je klasický jako u 99,9% romantických komedií a je jasné jak se celých 90 minut bude příběh odvíjet.