• Fantasy

Castle Rock - Romans (2018) (epizoda) odpad!

Jak někdo mohl napsat něco takového. Doufám, že se najdou rozumní lidé a druhá série dostane stopku.

Labyrint - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Seriál se mi docela líbí , už jen z toho důvodu, že podobných projektů zde mnoho není, co jsem ale špatně vydýchával bylo jak je možné, že u úplně nového serálu se policisté kriminální policie legitimují průkazy kriminálky které přestali platit v prosinci roku 2015. To je takový problém si zjistit, že již skoro 3 roky jsou úplně nové služební odznaky. To je fakt ostuda.

Castle Rock - Past Perfect (2018) (epizoda) odpad!

Velký problém tohoto seriálu, pořád se jen naznačuje. 8 dílů v prd*li a a jediný výsledek je zbytečně vyplácaný kredit na ulozto. Tohle je tak roztahané a plné balastu se samými náznaky které nikam nevedou, že to splehlivě funguje pouze jako alternativa Rohypnolu a dobře se mi přitom usíná.

Castle Rock - The Queen (2018) (epizoda) odpad!

Kinga mám rád a docela jsem se na tenhle seriál těšil. Bohužel ušáci opět nezklamali a udělali z toho takový psychoblábol, že to už nedávám a se seriálem končím. Je to koukatelné asi jako Sedmá pečeť s originálním Švédským dabingem. Jinak k tomu co napsal czjezisek - jsem rád že nemám tvou mozkovou kapacitu, zřejmě fičíš na stejných bobulích co scénárista tohoto filmu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Kdybych si ten film nestáhnul z internetu, ale dal za něj prachy a šel do kina tak bych byl neskutečně nasraný a chtěl peníze zpátky. Dvě hvězdy dávám jen a pouze za vizuální zpracování a dobře odvedenou řemeslnou práci i efekty. Zbytek darmo mluvit. Nechápu jak někdo kdo natočil takovou dokonalost jako je Alien z roku 1979 se může podepsat pod takový odpad. Už dlouho jsem neviděl film kde se všichni chovají tak moc nelogicky, autodestruktivně a až neskutečně hloupě. Jako příklad uvedu, že se ocitnou na neznámě planetě a nikdo neřeší co se může na zcela neznámém světe vyskytovat v ovzduší. I cestovatelé, kteří se ocitnou na v jiné zemi a kontinetnu na zemi mají strach z nákazy, patogenů a jiné mikroflory a minimálně jsou očkovaní . A tady ? Jiná galaxie, naprosto neznámý svět a jdou jak na špacír do ZOO. Jejich mírně retardovaný kapitán to je kapitola sama o sobě. Psychopatický robot mu řekne ať se jde kouknout a on jde jako poslušný psík, pak ho vyzvě ať se nakloní a v podstatě strčí hlavu do vejce kde se pohybuje cizý tvor a on to opět poslušně udělá. Kdyby mu někdo řekl skoč z okna tak už asi plachtí vzduchem. Nebo to jak zástupkyně kapitána zavře už potom na lodi vetřelece do kabiny transportéru, to jako fakt plánovala ?? Že stihne v otevřeném prostoru doběhnout před ním, ještě tam vlézt a on poslušně až po ní a pak ho tam zavře ? Ješte k tomu v neforemném skafandru ? Nebo vetřelec na planetě na letící lodi je tak buď poslušný nebo nějak řízený na dálku, že vběhne do otevřených čelistí jeřábu a pak poslušně čeká až se zavřou ?? Scénař jak z béčkových filmů 80-tých let a to jsem ještě urazil béčkové filmy. Scénáristu by měli postavit ke zdi a Ridley Scott by měl už fakt jít do důchodu a sypat tak maximálně ptáčkům v parku !!!!!! Pro mě zklamání roku a zjištění, že Ridley senilní a měl by jít od válu. ------------PS: po opětovném přečtení toho co bylo ve filmu jsem zjistil že dvě hvězdy by byli moc a ten otřesný scénář to stáhl na jednu. Oba scánáristi John Logan, Dante Harper by měli od teď dělat pouze příběhy Toma a Jerryho.......iI když na druhou stranu tohle bych těm dětem fakt udělat nemohl. -------------MrHlad velmi trefný a výstižný komentář.

Seal Team 6 - Jmenuje se Esther (2017) (epizoda)

I druhý díl si udržel vysokou kvalitu a scény na lodi jsou prostě lahůdkové. Je vidět, že tvůrci mají na akční scény konzultanty kteří tomu rozumějí a vědí něco o taktice a výcviku jednotek tohoto zaměření. Žádná zbytečná kovbojka, nekonečné přestřelky a žádní rádobyhrdinové. Prostě přesná chirurgická práce a všem jde kromě splnění mise především o bezpečí týmu a co největší efektivitu bez zbytečných chyb. Slintám blahem a těším se na další díl, který bude mít doufám ještě časově větší porci akčních scén.

Seal Team 6 - Pilot (2017) (epizoda)

Jsem velice rád, že je tady konečně seriál z prostředí speciálních jednotek, který je velice dobře řemeslně zpracován. Nic není přehnané a je vidět, že dril a taktika při provádění misí je opravdu po technické stránce hodně slušná je radost to sledovat. Scény z osobního života jsou sice pravda na můj vkus rozebírány až moc do hloubky, ale pořád je to na udržitelné mezi. Jsem taky velice rád, že zatím se američtí tvůrci vyvarovali přílišného patosu a patriotismu což u těchto snímků bývá v přílišné míře spíše na škodu. Pokud se seriál i nadále udrží v těchto hodnotách a kvalitě tak to bude pecka a myslím, že se dočkáme další série. Za mě zatím velký palec nahoru.

Vetřelec (1979)

U filmů, které mají na svých bedrech tolik křížků ja Vetřelec se to vždy negativně podepíše především na kvalitě triků a vetšinou na naivních představách o technice budoucnosti. Když jsem se třeba nedávno díval na Terminátora ( dle mého výborný film) musel jsem se pousmát hlavně nad scénami z budoucnosti, které nám tak před x lety nepřipadali. Ovšem Vetřelec je něco tak ojedinělého a nadčasového, že i v současnosti není těch bezmála 40 let skoro poznat a snese srovnání i s nejnovějšími áčkovými filmy a letící Nostromo mi připadá více reálné než většina kosmických lodí ve filmech z nedávné doby a opravdu veříte, že ten vesmír i těžařský tahač třídy M společnosti Weyland Yutani je skutečný. Za zmínku stojí i zvukový podkres filmu, který velmi přispívá k atmosféře a silnému zážitku. Abych byl na druhou stranu férový dialogy nejsou silnou stránkou filmu a docela mě vždy udivovalo, že něco takového u tohoto filmu vůbec mohlo projít. No a nakonec musím říct, že i když každý máme jiný vkus, tak pokud u tohoto díla někdo napíše, že je to odpad ( a bohužel asi 10-15 se našlo) tak mě překvapuje, že recenze zde píšou i příslušníci jiného živočišného druhu než Homo Sapiens :). Jeden z mála filmů, který si vždy jednou za čas opakovaně pouštím......prostě pastva pro oči a uši.

Jason Bourne (2016)

Slušně zvládnutá řemeslná práce, která neurazí ale ani nenadchne. Jako fanoušek Bournské ságy to v mém případě byla povinnost. Pro mě dobrý film většinou poznám tak, že po jeho dokoukání mám chuť se na něj za pár dní podívat znovu. U tohoto filmu jsem až tak tohle cukání však neměl. Takže jak říkám docela jsem bavil, ale na původní trilogii to nemá ani náhodou...škoda.

Velká čínská zeď (2016)

Matt Damon se musel buď hodně nudit, nebo dostal honorář který se neodmítá. Jinak si fakt nedokážu vysvětlit proč na tohle proboha kývnul. Neskutečně slaboučký příběh, dialogy snad nestojí za to ani rozebírat a tak velká spousta nelogičnosti, že se mě na to ptal i můj 10-ti letý syn, kvůli kterému jsem to absolvoval. Z jedné strany Evropa, uprostřed zeď a na druhé straně říše a hlavní město. Takže logicky příšery nabíhali ze strany Evropy i když ve filmu bylo řečeno, že Evropu a zbytek světa zeď právě chrání. Další věc, zeď dlouhá tisíce kilometrů, ale příšery útočí pouze jedním údolím v jednom proudu, uniformy jsou pořád nablýskané jako kdyby sjeli zrovna z linky a snad se na nich neudrží ani zrnko prachu, navíc působí hrozně lacině a možná, že by se na nich našel i ten nápis made in China. Největší katastrofa je však přehrávání všech asijských herců a jeich gestikulace a štěkání místo řeči. Hned se mi vybavili 80-kové létající kung fu filmy. A když už se chtěli v příběhu ohánět reálnou Velkou Ćínskou zdí tak tam rozhodně neměli stavět mrakodrap s továrnou uvnitř, když její skutečná výška je 6-10 metrů a šířka na nahoře sotva na jeden malý vůz. Takže pokud preferujete asijské filmy, chcete úplně vypnout mozek a máte rádi Matta tak ano-- ostatním to mohu doporučit jen na vlastní nebezpečí. Za Matta a za krásnou Tian Jing jedna a jedna hvězda.