Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Nenapadá mě nic než povstat a tleskat a tleskat a tleskat !!!!!

Zákon přitažlivosti (2004)

Čím jsem starší, tím mám tenhle odpočinkový žánr raději ( v důchodu mě zřejmě čekají mexické telenovely). Navíc (a ze stejného důvodu) si tím víc užívám pokoukání na tak krásného chlapa, jako je Pierce Brosnan (černá rozhalená košile a chlupatá hruď wow). Zápletka je sice banální, oba „ zastupují lidi, kteří najednou objevili vášeň pro boj v nich dřímající o kterém nevěděli“ a i když, rozvodové právníky by v reálném životě málokdo podezříval z takových nerozvážností, jako je neuvážený sňatek. Tak stane se, někdy prostě nastanou situace, kdy „detaily jsou trochu rozmazané“.

O klukovi z plakátu (1969) (seriál)

Za dobré vysvědčení knihu za špatné dvě!!! Krásná myšlenka!!!!

Gottwald (1986) (seriál) odpad!

Ještě štěstí, že maminka (Jiřina Štěpničková) se této „úžasné“ hlavní role svého syna Jiřího nedožila!!!!! I tak, se musela obracet v hrobě!!!!

Kinsey (2004)

Kinseyho studie provedená ve formě dotazníkového šetření v tehdy puritánské (tehdy !?) Americe znamenala informační revoluci, včetně razantní změny představ o sexuálním životě průměrných Američanů. Film velice poutavě přibližuje snahu, trpělivost a nejspíš i posedlost člověka bojujícího proti všeobecnému tmářství... Souhlasím s Anglie, tenhle film by bylo zapotřebí dostat do osnov středních škol!!!

Malá noční hudba (1977)

Film natočený podle muzikálu Stephena Sondhiema „Malá noční hudba“. Elizabeth Taylorová v roli divadelní herečky Desiree nejenom hraje, ale i zpívá!. A jako Desiree si půjčuje a „zotročuje“ zadané muže. „Civilizovaný muž toleruje ženiny nevěry, ale když jde o milenku, stane se z něj tygr“.

Sloní stezka (1954)

Roli Ruth ve filmu „Sloní stezka“ hrála původně Vivien Leighová, Elizabeth Taylorová ji nahradila v průběhu natáčení, po té co se Vivien psychicky zhroutila.

S vyloučením veřejnosti (1992) (TV film)

Nádherně zahraná představa pekla podle Jeana-Paula Sartra „Žádná fyzická muka tu nejsou a přece jsme v pekle.a přece tu někdo chybí, kat! A to je jen úspora personálu, zákazníci se obslouží sami. “ Každý je katem ostatním, protože..... „peklo, jsou ti druzí“.

Bitva na kopci (1987) (TV film)

Teda děcka.. s Vámi jít na výlet..to je paráda. Vážně děcka!!

Smím prosit? (2004)

Americká limonáda s J.Lopez (jak já ji nesnáším od „Krásná pokojská“) a cituje se v ní z mé oblíbené Simone de Beauvoir, koho by to napadlo. Navíc na prošedivělého Richarda Gera je pořád radost pohledět.