5x2 (2004)

Tím, že děj začíná v okamžiku, kdy je všechno skončeno a podepsáno, umocňuje to atmosféru zklamání (znásilnění ex-manželem těsně po rozvodu a jeho následující otázka „Nechceš to ještě zkusit?“ mně nadlouho uvíznou v paměti!) A postupné propracovávání se k tomu prvotnímu závanu porozumění, přes všechnu bezohlednost, chvastounství, lhostejnost. Škoda, že údernost mají hlavně úvodní dvě epizody. Nezbývá mi, než Marion ( Valeria Bruni-Tedeschi podává naprosto věrohodný výkon) popřát ať se jí po rozvodu daří lépe než v manželství :-).

Augustus, první císař římský (2003) (TV film)

Další televizní velkofilm. Napadá mě v této souvislosti Kleopatra (1999) ta měla navíc tu smůlu, že byla, je a navždy bude srovnávána se skutečným velkofilmem Kleopatra (1963). Tady se bohužel nepodařilo dosáhnout ani úrovně té televizní Kleopatry a jak píše ve svém komentáři kleopatra (mám tu nějak přeKleopatrováno) statisté se nudili při natáčení, a ani se to nepokoušeli maskovat, tak třeba to byl záměr režiséra. Já se nudila u filmu. Viděla jsem sice jenom druhou část, ale přišlo mi to historicky dost věrné nebo respektive věrné knize, kterou napsal Gajus Suetonius Tranquillus-Životopisy dvanácti císařů. Ovšem „bitva“ u Aktia, shrnutá na jednu bárku a na ní jeden muž Markus Antonius, to jsem se opravdu musela smát, protože u velkofilmu bych čekala, že bude k dispozici víc lidí.

Sin City - město hříchu (2005)

Pokud Sin City má být nejlepší komiksová adaptace, tak se ráda do konce svého života dalšího takového „potěšení“ vzdám!!!

Mechanik (2004)

. „Nikdo ještě na nespavost neumřel“ , ale dokáže to řádně promíchat informace uložené v hlavě.Vina a nespavost. Christian Bale podává naprosto famózní výkon.

Když se setmí (2004)

Dílko má okouzlujícího Pierce Brosnana (bohužel pro mě, je na něm věčně nalepená Salma Hayek a musím uznat, že i jí to velice sluší). Slunce, moře, pláže, drinky s paraplíčkem... A málem bych zapomněla ..... hotelové večeře vypadají taky lákavě. Tak snad to na 3* stačí.

Straty a nálezy (1974) (seriál)

Pamatuji si z toho snad jen jeden nezapomenutelný kousek o seznamování „ Já jsem krásný, doktor Krásný. Já jsem šťastná, Eva Šťastná“

Před soumrakem (2004)

„Před úsvitem“ .... to byl nezávazný dialog náhodného setkání. „Před soumrakem“ je pokračování nedokončeného rozhovoru, tentokrát zatíženého i vzpomínkami, zklamáním, smutky. Ale třeba je to i obyčejné povídaní např. o astrologii „Ty jsi štír, já jsem střelec, to se sneseme“. Navíc, jako bonus krásná Paříž. Nádherný film o setkávání a míjení.„Když jsi mladý, tak zkrátka věříš......že najdeš spoustu lidí se kterými se spojíš. Později zjistíš, že to se stává jen zřídka.“

Duševní slepota (2002) (TV film)

Debby se snaží zalíbit. Vyjít vstříc ve všem, co se po ní žádá a pokud možno i přidat něco navíc, aby byla takovou jakou jí chlap chce (chce?) mít. Jenže, když někdo chodí po světě a na čele má napsáno měj mě rád, těžko se dočká. Musím říct, že její nadšené odpovědi i na nejbanálnější věty ( jejího zrovna vyvoleného) mě ubíjely !!! Ovšem Uma byla ve své zoufalé snaze tak přesvědčivá, že určitě musela po tomhle filmu dostávat spoustu nabídek k sňatku.

Nejlepší hráč (1998)

Na každém americkém dvorku je koš na basketbal (teda alespoň na každém filmovém americkém dvorku).Zatímco Jake (Denzel Washington) si do koše hází ve vězení, o jeho syna Jesuse se perou snad všechny univerzity v USA, NBA atd. Takže otec (vrah) dostane propustku z vězení a úkol přesvědčit syna, aby „si zvolil“ podle přání guvernéra. A navíc, pokud bude ve svém přesvědčování úspěšný má i příslib snížení trestu. Amerika je opravdu země neomezených možností a basket zřejmě všemocná hra .a já ani neznám pravidla!!!

Hlava v oblacích (2004)

Rozhodně na zemi původu, lechtivý film. Charlize Theron v roli fatální ženy Gildy, patřící k té báječné a bavící se zlaté mládeži 30-40 tých let, věřící „že naší první povinností je.....žít život naplno“. Okouzlený a lapený Guy (Stuart Townsend) a třetí do života a do postýlky modelka Mia (Penélope Cruz). Do zvláštního soužití zasáhne válka ve Španělsku, kam Guy i Mia odjíždějí a Gilda zůstává opuštěná a zrazená, protože pro ni jsou všechny války zbytečné, a riskování životů svých lásek považuje za zradu, proti sobě samotné. Film o lásce, radosti, vášni, ale i o válce a osudu „všechno je předurčeno, čekajíc ve skrýši, zatímco čas kvapí“.