Bestie (2003)

A potom, že Segal je obtloustlý děda, náhodou i kotrmelec ještě umí (jeden!).Segal vážně nejenom stárne, ale hlavně strašně tloustne, i když jeho zateklé oči přesně míří a jeho „já“ je odolné i vůči černé magii woo-do, celek je otřesný. Hm, toho frajera z „Těžko ho zabít“ už jenom těžko poznávám.

Evangelium podle Jana (2003)

..„Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh.“ Po „Umučení Krista“ další dílo, které já neznaboh nedokážu zřejmě ocenit a docenit, a které už nepotřebuji nikdy vidět a kdybych si ho vůbec odpustila taky by se nic nestalo. Spíš rozhlasová hra o učení a zázracích J.Krista než film a navíc hoooodně dlouhá hra se spoustou slov....... „ Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, je již odsouzen“ Hm. tak to jsou pěkné vyhlídky!

Umučení Krista (2004)

Tak tenhle film se mi válel doma hodně dlouho, vůbec se mi do něj nechtělo a potom jsem se nadechla a statečně (vážně nevím, proč mám pořád pocit, že bych mohla prošvihnout něco úžasného) zhlédla, i když mnohdy se značným přemáháním. Nejsem žádný náboženský blouznivec, bibli jsem sice přečetla (hlavně ze zvědavosti a tak nějak jsem si myslela, že to patří k všeobecnému vzdělání). Ale tenhle morbidní film v podstatě není ničím jiným než nekonečnou ukázkou sadistického mučení se všemi detaily.

Vzkříšení (1998)

Tak po tomhle filmu bych dobrovolně nikdy v půjčovně nesáhla a dobře bych udělala. Ta 1* je pro Stuarta Townsenda a „jeho“ Viktora. „atraktivní muž, který se těší fanatické loajalitě svých pobočníků“.Jinak nevím, nic jiného než brutalitu, totiž tohle ponuré „dílko“ nenabídlo, a jestli nabídlotak jsem to nepoznala.

Mravnostní oddělení (2001) (TV film)

Vcelku slušná detektivka. Bohužel německé detektivky mají jednu obrovskou nevýhodu proti americkým (a když zůstanu v Evropě proti francouzským, anglickým) nejsou tak „načinčané“ a nedokážou obsadit pohledné herce. Škoda.

Klavírista (2002)

.. „Jeho prací je zařídit věci tak, aby klient mohl zařizovat ty svoje“. Celou dobu jsem se bála, že hlavní myšlenkou dílka bude rozuzlení tragické události v dětství likvidátora Alexe, bohužel jsem se dočkala. Což z hodně průměrného filmu natočeného sice v nádherné přírodě a ve kterém navíc zní "La Vie En Rose" od Edith Piaf, rázem učinilo film těsně nad propastí.

Lilo & Stitch (2002)

Lilo není žádná roztomilá holčička, je to pěkně umíněný spratek (jak už mladší sourozenci občas bývají) A Stitch (experiment 626) je podle mě zmutovaný fr. buldoček, protože „Jeho jediným instinktem je, zničit všechno, čeho se dotkne!“ a navíc se bojí vody. Ale teď vážně, velmi vtipná Disneyovka, kde se dá přehlédnout i mnohokrát opakované morální poučení, že „Rodina znamená, že nikdo není sám“.

Zkurvená noc (2003)

Za úplňku se nevyplácí: shánět prachy na potrat, souložit na hřbitově, pít za volantem, močit za jízdy z auta, přecházet přes silnici ..... a vůbec. Za úplňku se nevyplácí vycházet z domu. Velmi brutální humor a přesně mi sednul.

Lovec krokodýlů (1996) (seriál)

Člověk, který chytá holýma rukama Taipana (pravděpodobně nejjedovatějšího hada na světě) a zároveň poskytuje výklad pro televizi, zasluhuje obdiv. Už za to, že je stále naživu, protože jed tohoto vcelku nenápadného hada stačí na zabití cca 80 lidí.

Incident (1990) (TV film)

Obhajovat klienta „důkladně, čestně, otevřeně“ ..ovšem, pokud je klientem německý zajatec obžalován z vraždy Američana, píše se rok 1944 a soud probíhá v USA tak to moc neplatí. Karty jsou rozdány, rozsudek určen předem, zbývá vybrat „neškodného“ obhájce.