Utržený ze řetězu (2005)

Akční film s „Pygmalionskou“ zápletkou, sice ne moc uvěřitelnou, ale budiž. „Dej mi člověka a možnosti jsou neomezené“. Skvělé bojové scény, ať už velkolepý zápas v aréně nebo soukromá bitka na WC. Jet Li v parádní formě.

Smrtící bumerang (1996)

Film, který vznikl na základě krátkého snímku „Some Call It Sling Blade“ Mentálně zaostalý Karl Childers , který zná z okolního světa pouze kůlnu a léčebnu, z které je po dlouhých letech propuštěn. Karl i svět si budou muset poradit, jak si na sebe zvyknout. Jenže svět „Je příliš velký“.Výborný Billy Bob Thornton.

O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

Hodně moderní „pohádka“, ve které se vyřádila spousta dobrých herců a Obejda (teda Jitřní hvězda) Molavcová.

Po krk v extázi (2004)

Sympatický „NoName“ s dokonalým vystupováním, kterému klidně svěříte veškeré svoje úspory (i když na rovinu, co by s tou almužnou dělal). Spousta „dobré nálady“ ukrytá v tabletkách extáze, balík peněz ve hře, jedna ztracená dcera a šéf žádá o poslední službičku. „Čas od času jsme požádáni o něco co není naší povinností, říká se tomu obětování“. Takže figurky jsou na svých místech a šachová partie může začít.

ABBAmánie (1977)

Tenhle film jsem poprvé viděla v Maďarsku. Celou dobu jsem stála, protože se nám nepodařilo pochopit systém číslování sedaček. Angličtině jsem nerozuměla a maďarské titulky ..no, škoda mluvit. A byla jsem neskonale šťastná!!!!

Pan doktor a jeho zvířátka (1967)

Pamatuji si, že kromě Rexe Harrisona hrála ve filmu lama, která měla dvě hlavy a nikde žádný konec a obrovský růžový šnek. A hlavně si vzpomínám, že se mi to moc nelíbilo a v němém úžasu jsem zůstávala pouze nad tím, že pan doktor uměl snad každou zvířecí řeč.

Evelyn (2002)

.„Zákony a spravedlnost jsou dvě naprosto rozdílné věci“.

Zlatá horečka (1974) (seriál)

Seriál z období zlaté horečky v Australii v TV pod názvem „Zlatá horečka“ v hlavní roli John Waters jako seržant McKellar.