Neviditelné hledí (1973) (seriál)

Špionážní seriál „Neviditelné hledí“ za sociku velká konkurence majora Zemana.

Bludička (1981) (seriál)

Seriál z produkce BBC „Bludička“. Českou verzi namluvil Oldřich Kaiser.

Fantastická cesta balónem (1976)

Adaptace románu Julese Verna za sociku v TV pod názvem „Fantastická cesta balónem“

Laurel Canyon (2002)

Laurel Canyon je hlavně o střetu životních postojů. Zábava proti zodpovědnosti. Ležérnost proti strnulosti. Kouzlo poznávání proti stereotypu. Jak moc si jsou oba světy cizí dokazuje už Jane, když společnosti pobaveně oznamuje „to je můj syn“. Sam (nudný kariérista) a Alex (upjatá studentka) mají ideály, plány a zásady, jenže jejich nalinkovaná budoucnost má cenu spíše teoretickou.Teprve soužití s Jane v jejím domě plném „života“, jim dokáže, že praxe často bývá v rozporu s teorií.

Božská Julie (2004)

Film natočený podle novely, která u nás vyšla pod názvem „Julie, ty jsi kouzelná“. Tuhle knihu jsem kdysi milovala, pouze jsem si tenkrát naivně myslela, že Julie byla mnohem starší (zřejmě to, ale bylo zaviněno tím, že já jsem byla mnohem mladší). Julie nikdy neopouští své role a je ve všech dokonalá, jako -hvězda, herečka, manželka, milenka, matka Ale najednou potřebuje změnu „Jsem znuděná, život už mi nemá co nabídnout.“ A život nabídne ...mladého muže, jehož každá věta, každé gesto a každý pohled je plný obdivu. Krásný film o divadle, potěšení, touze, zradě a velkolepé pomstě velké herečky. Stejně duchaplný a půvabný, jako kniha. Božská Annette Bening. A nemůžu si odpustit jeden citát z knihy, který mluví za vše ..„Být pánem vlastního srdce dává člověku skvostnou sebedůvěru“

Obhájce pravdy (1989)

Film začíná pouliční vraždou a pokračuje „sportovním“ kláním ve vězeňském kostele (kdo první probodne soupeře je vítěz). „Vítěze“ bude obhajovat Edward Dodd (James Woods), člověk sice „ochotný obhajovat obžalované, které jiní právníci odmítají“. Ovšem ujmout se obhajoby a dokazovat nevinu u „hodného chlapce“, který se do vězení dostal za zastřelení člověka a vylepšil to probodnutím druhého, to chce nejen odvahu, ale s jistotou se dá říct, že ta vykouřená tráva předtím oním rozhodnutím, hm to musela být prvotřídní kvalita. Není nad to, mít za specializaci obhajobu překupníků drog. Solidní drama ze soudní síně.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Jsem nadšená (možná nejsem zcela objektivní, a je mi to jedno) má to švih, má to šmrnc, má to vtip, trefné dialogy a hlavně sympatickou dvojku Brada Pitta a Angelinu Jolie, které to nejen sluší, ale mezi kterou to jiskří. Mr. & Mrs. Smith jsou „obyčejný“ pár , který se seznámil „před pěti nebo šesti lety“ a na který najednou padla ta „obrovská prázdnota“, které se říká manželství.. naštěstí, se do toho plete ta práce.

Kleopatra (1999) (TV film)

Egyptskou královnu ztvárnila ve filmu nejedna slavná herečka (Vivien Leigh, Sophie Loren atd.) Těžko říct, kterou ze slavných hereček by si ona historická Kleopatra vybrala za nejlepší. Ale nejvíce vděčná by musela být Elizabeth Taylor, neboť zná-li svět ještě dnes přes 2000 let starou egyptskou královnu, zná ji především její zásluhou a Leonor Varela a ani tento televizní „velkofilm“ nikdy nemůže nezapomenutelnou Elizabeth Taylor z trůnu egyptské královny sesadit!!!!

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Ztratila jsem se v čase, v prostoru, v žánru i ve smyslu sdělení. Ale jak pravil správce Willmer „Vždycky všemu nemusíš rozumět“ Tak to jo! Díky Willmere