Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Bezprostředně po shlédnutí: jo, v pohodě, slabý 4*, mělo to dobrý místa, jen to bylo dlouhý. Dva dny od shlédnutí: co se dělo v tý prostřední hodině a půl, proč je tam tolik nesmyslů... proč jsem nad tím začal přemejšlet :)... 3*

Andor (2022) (seriál)

Takhle nějak jsem doufal, že to dopadne, ale fakt jsem nečekal, že se tak stane. A už vůbec nechápu, že jsem nevěděl, že tvůrce stojí za Bourne trilogií...

Avenue 5 (2020) (seriál)

Pokud máte rádi britský a k tomu trochu debilní humor, asi to kousnete. Problémem je, že ten druhý začne v průběhu času dost převažovat a člověk už jen kouká na bandu pobíhajících kreténů. Slabé 4* za první sérii, druhá to táhne ještě níž a hypotetický třetí se regulérně bojim. Zábavný (pravděpodobně jen pro mě:) detail - jeden z párů hrají Jessica St. Clair a Kyle Bornheimer (jo, ty jména jsem si musel najít), kteří už pár hráli v roce 2010 v komedii "She's Out of My League" a jde víceméně o stejný postavy :). Což je sice fakt divnej typecasting, ale zároveň mi díky tomu vadili výrazně míň.

Tenet (2020)

Spoilery... Na to, kolik pozornosti film vyžaduje, toho z pohledu děje a postav příliš nenabídne. Tok času popředu a pozadu zároveň sice moc hezky/zajímavě vypadá, ale orientuje se v něm člověk spíš až zpětně (pokud vůbec :)) a přináší svoje vlastní paradoxy. Třeba podobně vykuleně koukali lidi na první film o cestování v čase, vím já, ale za mě je tohle spíš technologický demo a den od zhlédnutí si z něj nepamatuju skoro nic, takže na původně zamýšlené 4* už to necejtím.

Ninja Assassin (2009)

Zkouknul jsem to natřikrát na mobilu v tramvaji. Na to celkem ideál. Jinak kolosální kokotina, která se za to ale ani v nejmenším nestydí.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Mě by vážně zajímalo, proč tohle dostává takovej stěr a Ragnarok je vynášenej do nebes, když je to víceméně to samý.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Taková příjemná nekomplikovaná kravinka, která to jen ke konci přežene s nostalgií.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Dost dobrý, jen se to dějově trochu točí dokola (umělé problémy, špatný timing atp.) a karate části se berou na můj vkus moc vážně (a karate záporáci ještě víc). Ale ohrávat se mi to začlo až po třech řadách a první dvě jsem s radostí proletěl, takže tak :)

Kingsman: První mise (2021)

Dva až tři filmy slepený do jednoho. Dobrej je bohužel jen jeden z nich. A to první Kingsmany dost žeru.