Simpsonovi (1989) (seriál)

Prvních 8 sérií bylo naprosto geniálních, zbytek je na nejvýš koukatelný. A od 20. série to jde jenom z kopce.

Záhada Severního moře (2011) (TV film)

Děs. Nenazval bych to ani filmem, nýbrž vtipem. Věčně jsem se smál inteligenci režiséra, hereckým výkonům a hlavně scénáři, který spíše připomínal improvizaci. Jediné co mohu pochválit je CGI. Na tak špatnej film je celkem dobré, ale ke konci bylo CGI nejhorší. Asi to grafiky ke konci už nebavilo. Ani maskéři se moc neukázali. Hlavní herečce koukal jemný knírek a její špičaté zuby. A herci? No... Svůj úkol nesplnili. Jediní, kdo splnili úkol byly asi jenom kameramani. Takže ponaučení? Snad jen aby Němci nedělali katastrofické filmy...

Spider-Man: Homecoming (2017)

Pubertální superhrdinové prostě už ne. Osobně byl film přejmenoval na Spider-Teen: Homocuming. Protože celej film je jenom o pubertálnímu fakanovi, který po večerech pohoňkává nad svýma spolužačkama, protože ho pomalu jeho tlustej vietnamskej kámoš nestačí. akce se tu dočkáme jen málo, a film je hnusně natahovanej trapnými vtipy a dlouhými a zbytečnými scénami. Když to není zrovna o jeho crush, tak to je o jeho vietnamskému společníkovi, který ho doprovází s rukou v kalhotech. No a když to není zázrakem ani o tom, tak v tu chvíli jsou to těch 15 minut z celého filmu, o akci a něco málo bitkách. Nudnější Marvelovku jen tak nenajdu. A dlouho jsme neviděl tak otravnou postavu.

Po strništi bos (2017)

Ach jo, další Svěrákovina, která se moc nepovedla. Představuji vám film, který sám neví svůj příběh. Jedná se o film odehrávajíc se za druhé světové války. Vše se točí okolo malého prcka Edy, který se musí ze svou rodinou přestěhovat z Prahy do malé vesnice na venkov. Tam si hledá kamarády. A kvůli tomu mě film moc nebavil. Jednalo se o pouhé dětské hrátky, kde se řeší, kdo odejde z party, kdo za co může a kdo koho miluje. Film je hodně hezky natočen a zpracován za což dostal mé tři hvězdičky, ale za "příběh" odebírám dvě. Výběr herců je v pořádku, ikdyž role Terezy Voříškové byla ve filmu docela zbytečná. Myslím, že by film byl o něco víc dojemnější, kdyby tam nebyla. Přeci jen se film často snažil hrát na city. Jestliže hledáte film na styl těchto filmů, doporučuji spíše Obecnou školu než tento snímek.

Labyrint: Útěk (2014)

Zkusme se vžít do těla mladého Thomase. Chlapce, který poprvé, když vstoupí na povrch půdy Labyrintu, nic netuší o sobě samém. Kde se vzal, kdo jsou jeho rodiče a své jméno, které ale zjistí rychle, zbytek se dozvídá postupně filmem a i pokračováním. Představte si, že vám někdo vymyje hlavu a pak vás šoupne do obřího vězení v podobě obřího komplex, ze kterého vede jediná cesta a to přes labyrint. Asi to není moc příjemný, co? Proto Thomasovi a jeho přátelům asi závidět nebudeme nikdo. Ve filmu se děje všechno rychle. Než se Thomas pořádně porozhlídne, hned jako první přežije noční pobyt v Labyrintu, kde má na krku polomrtvolu a chlapa, který nemá moc náladu se s ním bavit. Rychle si najde cestu být tzv. Běžcem, což je asi největší uznání. Rychle najde cestu ven, rychle si najde respekt u ostatních a rychle se z něho stává vůdce smečky. Příběh vám proletí před nosem, že někdy zapomenete, co se vlastně ve filmu před chvílí stalo. Co ale filmu nesmí nikdo vytknout jsou herecké výkony a to hlavně Dylana OBriena (představitele Thomase). Film někdy nedává smysl, a tak se vám snaží v nutit, že Thomas je snad čaroděj. Film se mi líbil tak asi do půlky, tedy do doby, než začal se snažit hrát na city a začal nedávat smysl. Doporučuji film každému. Myslím, že strávit cca 2 hodiny času ke zhlédnutí tohoto filmu by nebyl zrovna velkým hříchem.

MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (1994) (TV film)

MacGyvera mám rád, ale tento film mě malilinko zklamal. Přeci jen, na seriál, který byl ukázka dokonalosti to nemá. Samotná tvář Richarda Andersona, Briana Blesseda a Sophie Wardové se mi do rolí hodí. Film o pátrání po pokladu, kde MacGyver se zdál spíš jako ocásek, který se hodí spíš v situacích,kde by bez něho by skončili hned na začátku. Dosti mě otravovalo, že vždy když MacGyver a spol. nalezli další vodítko, hned na to jim za zády stál týpek s pistolí, který by rád si vzal svou odměnu za cestu a dobře načasovaný příchod. Docela se divým, že nikdo z hlavních postav po "nečekaným" příchodu nikdy nedupl nohou o zem a nezařval "Už zase!". Je to film. Takže mohu prominout spoustu nelogických věcí, které se ve filmu objevily. Tak či tak, vidět všechny planety Sluneční soustavy hezky za sebou a tak zřetelně by bylo úžasné. Jestli máte rádi dobrodružné filmy na styl Indiana Jonese, plné zvratů a napětí, tak máte prostor.