Elvíra - Vládkyně noci (1988)

Přesně takhle si představuji bubákovní parodii na porno. Humor byl asi to nejhorší na celém filmu. Když to není ten typický americký humor zahrnující prdění, grgání nebo kopání se do zadku, tak to jsou neustálé narážky na poprsí. No a horror to je pouze z kritického hlediska.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Řeknu to na rovinu. Pravděpodobně jde o nejlepší animovaný film, který jsem kdy viděl. Když vás už nebaví řešit fialového debílka sbírající si kamínky, určitě je dobrý nápad si uvelebit váš zadeček přímo nad Spider-Man: Into the Spider-Verse. Příjemná rodinná podívaná, která vás nejen pobaví, ale taky dojme svým silným příběhem a atmosférou a okouzlí božím komiksovým světem, který je zpracovaný lépe než dokonale. Jo... a ten soundtrack, to jako fakt? To budu poslouchat denně zase dalších několik měsíců.

Sebevražedný oddíl (2016)

Když Superman je pod kytkama a Batman se zase někde fláká, nějaká tajná banda kravaťáků potřebuje opět zachránit svět, protože v tomhle komiksovém bordelu nikdo nemá ani chvilinku klidu. Když to není zrovna zelenej namalovanej buzík aka. pan Vtipálek, tak to je fetka namaštěná blátem. Z ničeho nic starou černou papriku napadne, že si s úsměvem na tváři vybere pár ixtrím bédééss zločinců, ze kterých se stanou hrdinové. Tak kdopak to bude. Smrtelná střela, sexy Margotka, chodící táborák, krokodýl Dundee, mistr všech bumerangů a nějaká japonka s katanou. To by šlo, no ni? Po chvíli debilních keců a trapných vtípků, které pobaví jenom debily jako jsem já, se za skvělé hudby 21 pilotů či legendárního Eminema se drsně nastoupí na scénu a jde se sjeté domorodkyni nakopat prdel. I přes tento stupidní příběh se dá film dokoukat do konce. Sympaťáckej Will a vyšpulená prdélka Harley Quinn vám akorát film hezky zpestří a film se z parodie Assvendžrs stává postupně parodií na porno, ale taky na akční fackovanou, která celý film neomrzí. Strašná ptákovina ale baví mě to. A taky si stáhnu soundtrack :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nemám tušení, co vytknout. Když film považujete za ten nejlepší, který jste kdy viděli, moc kritiky nenapovídáte. Teda.. aspoň já. Přiznám se, vzácně u filmu brečím. Občas se to hold stane, nejsou to potoky slz, ale jen takoví ti zmrdi na krajíčku, kteří tě akorát chtějí trošku ztrapnit. Ale abych musel u filmu brečel dvakrát, tak to musí být totální drama-mástrpís, který voddělá každého. Aspoň Zelená míle dostala zase konkurenta, který mě taky dvakrát rozričel. Asi jsem na to nějaký magnet, ale často u filmu třeba přestanu dávat pozor nebo musím si furt s něčím po ruce hrát, protože mi někdy filmy příjdou dlouhé a to můžou mít klidně i tu trapnou hodinu a půl. Ale u tohoto filmu se mi ani na chvililililinku nestalo. Ten naprosto skvělý soundtrack, ten výborný a záživný příběh a ty charaktery v podání Tima a Morgana si prostě oblíbíš a celý film tě to neopustí. Ani.. na jedinou sekundičku. :) Nemám co vytknout, nepochybně nejlepší film everrrrr.

Husí kůže 2: Ukradený Halloween (2018)

Strašná ptákovina. Nechci tvrdit, že první díl byl něco úžasného, ale chci říct, že byl určitě lepší než tohle. Zatímco jednička mě bavila od začátku do konce, příběh se vyvíjel svižným tempem a nacházelo se v ní plno akčních scén, které filmu dodávaly Šmrnc. V druhém dílu je naprostý opak. Filmu jsem viděl prvních 40-50 minut a pak mě to natolik přestalo bavit, že jsem film už jen překlikával a pak jsem film vypnul úplně. Příběh mě absolutně nezaujal a nebavil, protože mi přišlo, že se jen zbytečně natahuje, aby film měl dostatečných minut. No a akčních scén tady bylo minimum. První hodinu se nic neděje a ke konci už se sice začne něco dít, ale stejně je to odfláknuté a nedá se na to dívat. Já vám nevím, první hodina mi strašně připomíná To. Grůpa děcek si hraje, něco zajímavého najde a pak už jen se příběh natahuje těmi kecy o oživlém panáčkovi, který má animaci na úrovni Cesty do pravěku. Taky mi tam docela chyběl Jack Black, který první díl zpestřil a bez něho by nebyl tak dobrý. A nějaké malé cameo na konci to hold nenapraví.

Tiché místo (2018)

Dlouho jsem neviděl film, který mě donutil se leknout naprosto každého zvuku. Sledujeme roztomilou rodinku, která se snaží přežít ve světě monster, které jsou sice slepé, ale mají výborný sluch a ve chvíli, kdy slyší hlasitý zvuk, útočí. Skvělý námět. Je sice pravda, že mi trošku vrtalo hlavou, kteří super-rodiče nechají malé děcko jít jako poslední bez dozoru, a kteří inteligentní jedinci si myslí, že do světa, kde by se mělo dodržovat naprosté ticho, je dobrý nápad si pořídit dítě, které mimochodem... řve. I přesto mě film neskutečně překvapil a zaujal, protože něco takového tady ještě nebylo. Ve filmu je takové ticho, že naprosto jakýkoliv hlasitější zvuk vám vytvoří husí kůži. Atmosféra byla geniální a ze soundtracku jsme toho moc neměli, ikdyž písnička na konci byla docela nice. Na konci byla rodinka trošku rozdělena, takže film samozřejmě musel docela skákat z děje na děj, film to dosti pěkně vyřešil a o každém jsme věděli něco. Tak pro příště, dodržujte ticho....

Hush (2016)

"Už se těším až konečně vypadnu z města kvůli tomu hluku a půjdu do lesíka, kde budu mít klidu habaděj na psaní svých románů. Počkat, já jsem vlastně hluchá, no co... V lese mě jen tak nikdo nezabije" - Osobně filmy, kde hlavní postava má nějaký hendikep, mám docela rád. At už je to hluchoněmost nebo slepota, každopádně nejradši jako horror, a proto film, kde hlavní hluchá hrdinka na samotě u lesa zažívá boj o přežití, mě docela zaujal a ihned jsem si našel čas abych ho mohl zhlédnout. Film začínal dosti nevinně a to natolik, že jsem se ještě šel ujistit, jestli je daný film fakt horror. Začalo mě to bavit až ve chvíli, když se z ničeho nic u dveří objevil magor s maskou a jediný co chtěl bylo chladnokrevně zabíjet němé. Nadšení bylo pryč, když jsem zjistil, že celý film se bude odehrávat kolem jednoho jediného domu a že film nebude mít ani nějak hluchou atmošku. Charaktery mě také nijak moc nezaujali. Hlavní hrdinka měla sice super instinkt, každopádně na tu mňaukací chlupatou kouli nikdo nemá. Každopádně ikdyž mě film zaujal, dosti po zhlédnutí pokulhávám.

Venom (2018)

Páni sluničkáři (čti jako "dvanáctilété vypatlané děcka") si opět vyšlapali cestu aby mohli zase prohlásit, že jim někdo ve filmu chybí a to hned znamená, že film je špatný. "A kde je Spider-Man?". "A proč tam není Spajdrman?????". Řeknu to jednoduše. Protože tam není a ani nebude :). Aspoň v to doufám, protože jestliže je postava Marvelu, která mi za poslední dva roky nejvíce srala, byl to Spider-Teen, který neumí nic jiného než po nocích masturbovat nad holčinama z jeho školy a nic jiného než vždycky prohodit rádoby vtipnou připomínku, která stojí stejně za hovno jako on samotný. No, každopádně. VENOM. Na film jsem opravdu dlouho čekal a když šel do kin, nemohl jsem se dočkat volného dne, abych si mohl zajít do kina na pořádnou rvačku se supr-dupr CGI Venomem, iterý bude vraždit a masakrovat jednoho po druhém a bude to strašná švanda. Nakonec jsem se nic takového nedočkal. Tom Hardy má ve filmech vysoké charisma a každý ho zbožňuje natolik, že scény, kde není na obrazovce, jsou ty nejnudnější z celého filmu. Zatímco Tomáš nám dál skvělej humor, který jsem si opravdu užíval, ostatní osoby nám byli tak nějak u prdele, protože věčně něco mlely, mlely a mlely, že nakonec toho namlely víc než je zdrávo. Neustále čekáme, kdy se zase ukáže Tomík a zandá nám další vtip, ze kterého se budeme chytat za břicho a smát se do slz. Ale jelikož spousta skvělých scének byly odstraněny, zbyli nám jen ty už lehce stupidní scény,které už jen zachránil pouze náš milovaný Tomáš. Venoma jsme taky všichni čekali, že? Čekali jsme rvačky, přestřelky a masakr. Toho jsme se dočkali, ale v tom nejhorším slova smyslu. Rvačky byli strašně rychlé, protože Venom nejradši řeší věci ihned, a ani jsme si z nich neodnesli kapinku krve. Přestřelky byly už o něco lepší, ale stále se jednalo o náhodné házení vojáků ve tmě či v kouři, takže jsme opět neviděli, jak bitka vypadá a masakru bylo minimum. Sice jsme zahlédli Venoma kousat hlavy, ale to jedině ve stínu a opět bez krve. Navíc Michelle Williams mi prvně připadala jako Eddieho mamka či postarší kamarádka nebo tak něco, ten fakt, že jsou manželé mě trošku rozjebal. Jestliže herec hraje o 20 let mladší postavu, není se čemu divit, že bez toho faktu bych byl lehce zmaten. Ještě aby to trošku zpestřili lepším humorem a pak to bude aspoň dokoukatelný

Poslední výkřik (2012) odpad!

Páni, tak tohle ani Iveta Bartošová nezachrání. Jestliže je něco co vás nutí si trhat vlasy v prvních 2 minutách, tak jsou buď vtipy Jaromíra Soukupa, Barranovské drama-pořady a nebo podobné průšvihy České kinematografie jako je tento. Kde mám začít? V první řadě, PROČ?? A to se ptám jak pana režiséra, herců, ale i mě samotného. Proč na to čumím? Já mám rád horory, teda měl jsem rád. Po tomhle vím, že děsivější horrory jsou oproti téhle, nicka. Protože jestliže je horror, který ve vás probudí nenávist ke všemu živému, tak bude ten nejrozumnější nápad se od něho distancovat. Osobně jsem vydržel v kuse koukat jenom asi 30 minut. Potom jsem začal fim překlikávat a ani na to jsem neměl sílu a nervy. Nakonec jsem se po chvíli na to vysral úplně. Pochopím, že jsou na světě bohužel filmový amatéři, ale už nechápu jak nikdo ze zákulisí si neuvědomoval, co právě dělají za hřích. Ať si sám sobě lžu, sám sobě nevěřím, že by film měl aspoň jediný pozitivní bod. Vůbec se není třeba divit, že i herci toho měli dost a byli by nejradši kdyby už konečně dostali zaplaceno a mohli by se co nejrychleji zpakovat. Doslova otřesné herecké výkony, opakující se jeden a ten samej song furt dokola, škoda kečupu, škoda času, škoda peněz, škoda všeho. Ať už vás zvědavost táhne kamkoliv, doufejte že nikdy vás nezavede ke zhlédnutí tohodle.

Sestra (2018)

Kdybych Sestru měl srovnávat s V zajetí démonů, asi by pěkně dostala na prdel. Každopádně já se od rozdílování distancuji a zkusím tuhle bubákovinu zhodnotit jako klasický horor. Sice jsem rád, že horror nebyl jen náhodné skákání ze tmy a vrzání dveří, ale zase dělat z horroru Matrix tím, že se háže osobami z místnosti do místnosti, ze stěny na stěnu a nazývat to ďáblem. Asi bych měl brát v úvahu, že čertík není žádné zlatíčko a že občas si hold hraje, ale hold to nedokážu, protože mi celým filmem přišel tenhle Let jeptišek spíše jako komedie. Tak se stalo, že jsem ani zřítka moc nepochopil příběh. Dobře, přijela tam svaté duo random jeptišky a otce, kteří přišli hrát si na vyšetřování duchů. To jim za chvíli stejně zpestří bubákovní jepťule, které se jejich přitomnost ze záhadného důvodu nelíbí. No a tam už je na scéně to lítání a bububu, Já jsem strašidlo.... Příběh mě tím absolutně nezaujal a už od poloviny filmu jsem lehce usínal nudou. Film nemá ani žádnou horrorovou atmošku a charaktery vás nijak nezaujmou, protože jeden je kněz, který se věčně někde fláká, další je nějakej rumunskej vesničan, který ikdyž má hubu plnou keců, nikoho nezajímá a i přesto jak ho film představuje, nijak vám vesničana nepřipomíná a nebýt jeho plesnivé chalupy a oblečení jako ze středověku, ani by vás to nenapadlo. Stejně na něj film moc ani nepoukazuje a všimnete si ho nejvíce ve chvíli, když naposlední chvíli ustřelí posedlé jepťuli hlavu dvouhlavňovou brokovnicí, protože na co zbytečné řvát do větru sračky o Ježíši, když stačí té svini ustřelit palici, že?! . No a pak je tady ta mladá pičko-jeptiška, která má dvě tváře. Jednu, kde věčně drží hubu a druhou, kde křičí jako o život, když se ji sjetá stoletá jeptiška snaží vybubákovat k pochcání. To se ji nedaří. A to jak na mladou jeptišku, tak už vůbec ne na diváka, teda... pokud vám není pod 12 let. Film sice není zas takový průser jako série Annabelle a pro V zajetí démonů je spíše jako bonus abyste věděli jak je to vůbec celkově s jeptiško-fetkou. Na druhou stranu je možné, že někomu se film zalíbí a užije si ho. V mém případě jde pouze o další ztrátu času.