Silent Hill (2006)

Jakožto milovník původní Silent Hill série, nejvíce Silent Hill 2, tenhle film mě hodně oslovil. Momentkami visuální efekty dřou o zem, ale jinak jde o krásnou visuální podívanou se skvělou atmosférou a naprosto bombovým soundtrackem z původních her. Druhá polovina filmu už trošku ubírá a už jsem se začal docela nudit, ale zase nabírá na brutalitě, a i přesto že se osobně považuji za někoho s těžkým žaludkem, i mi některé scény daly zabrat. A taky miluji tu hromadu detailů a inspirací z herní předlohy, jde vidět, že tvůrci sami měli pro Silent Hill sérii slabost. Při porovnání s ostatními filmovými adaptacemi her, hlavně těch horrorových, by byl Silent Hill dost možná ta nejlepší.

Lovecraftova země - Sundown (2020) (epizoda)

Prozatím to má u mě čistý průměr. Ze začátku se to dalo, ale ke konci když to začalo přišerkovatět už mě to docela ztratilo, zklamalo a ten úplný konec mi smrdí jak dva měsíce starý salám. Chápu, že to černošská komunita neměla nikdy nijak moc jednoduchý, a po přečtení ostatních komentářů to vypadá, že situace se tady taky o nic nezlepšila, ale příjde mi, že se to snaží kritizovat rasismus dalším rasismem, ale na druhou stranu vím těžký hovno jak to bylo ve skutečnosti, takže do tohodle lejna píchat klackem nehodlám. Jen silně doufám, že se z toho nevyklube další 'poučná' kokotina, která mi bude cpát co můžu a co ne. Taky se to táhlo jak smrad, ale dokoukal jsem. A to že ten film bude tak nanejvýš po Lovecraftovi vylízávat talíř mě taky moc nepřekvapilo. Je to škoda. Vypadá to, že si tamti chuligáni udělali nějaký ten research na Lovecrafta, ale na druhou stranu zase ho moc nechápou. Lpvecraft psal o strachu z neznáma, ne o oblůdkách z keříků nebo o nějakejch chapadlech, které mi zhnusily plakát a tak i celý seroš na docela dlouho. Je to u mě průměr. Nic moc, ale myslím si, že to má furt nějaký potenciál se zlepšit.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Jsem si jistý, že kdybych si strčil dva prsty hluboko do krku, na to co by ze mě vyšlo by se dívalo 100x líp než na tuhle hromadu sraček, která si říká "TV Reality Show". Banda nesympatických rádoby "influencerů" kajsik z nějaké díry internetu a hejno producentů v ohradě televize Prima, se po dlouhé době hrabání se v nose a škrábání se na prdeli, se rozhodli vytvořit nervy-drásající televizní kokotinu, aby se ti malý parchanti měli na co dívat než půjdou do hajan. Jakoby tamten cirkus tiktokkkárů nemělo dost pozornosti o jejich nudných a těžce nezajímavých životech. Taky by rád dostal půl mega, ale očividně nějakej šašek, který si založil kariéru tancováním a otevíráním chlebárny na pár sekundových skečích si je zaslouží víc než hladovějící sirotci nebo malí smradi co si slintaj na košili a plazou se po podlaze. No, a nějakej nevídaný kus historie kinematografie to tež rozhodně není. Rozhodnutí shlédnout celou epizodu je jako hodit si mašli za čuráka. A nevím která banda vypatlanců si tam říkaj kameramani, ale nenajal bych je ani na béčkové porno. Je mi zle... Jen se prosim vás na to nedívejte, pokud vás to fakt zajímá, tak se koukněte třeba na Youtube s adblockem, aby tamti kokoti z toho neměli ani korunu, bo jak zjjistí že o tom lidí mluví a sledují to, takových píčovin bude jen přibývat.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Nevím na co jste se dívali vy, ale na to na co jsem se díval já, si opravdu nezaslouží 80%!. 13 Reasons Why je zkažený pokus který ze začátku vypadá zajímavě, ale během chvilky se sám doběhne a naloží celou svojí korbu hromadou sraček. Hannah, děvucha, pro kterou my máme mít pochopení. je ta nejvíce toxic a pokrytecká čúza, a je mi až zle, že lidi je považují za hlas rozumu. Celý koncept toho, že holka spáchá sebevraždu jako pomstu, je naprosto zavádějící. Lidi páchají sebevraždy, protože v životě trpí a nevidí žádnou jinou možnost, ne aby nějakým šulínům ukázali, že oni za to můžou. A ten koncept toho, že namluví hromadu kazet jen aby je rozeslala těm, které považuje za důvody jejich sebevraždy, jen aby jim to vmetla do ksichtu, je také naprosto hnusný, už jen z toho důvodu, že spousta postav ani za to sebeméně nemůžou. Hannah neustále hází špínu na ostatní, aniž by si uvědomila, že ne všichni se z ní poserou. Nemůžete přece čekat od někoho, že vám bude neustále stát za prdelí, ostatní mají problému dost. Proto ten fakt, že Hannah nahrála 13 kazet a, po své sebevraždě, je poslala těm, kteří ji 'zradili', mě tak kurevsky vytáčí. Víš jak by to bylo napíču slyšet, že ty si důvod, proč se někdo zabil? Hannah s sebou jen tahá ostatní, občas i nevinné lidi. Jen vytváří řetězec. Je to odporný. A ano, Hannah byla šikanována, znásilněna, a podobně, a to je fakt hodně věcí se kterými se musí někdo vypořádat, ale Hannah měla několikrát dveře dokořán, ale místo toho aby vkročila, zabouchla je a hodila vinu na někoho jiného, pošle borca do prdele a pak si stěžuje, že ji nepomohl. A tuhle osobu mi celou dobu sledujeme! A máme mít pro ní cit a sympatii! Tenhle seriál je přímo nebezpečný, hlavně pro mladé publikum, a je mi zle, že to má 80%.Sebevražda není způsob pomsty nebo předání zprávy, a fakt určitě ti potom neukáže jak na ní ostatní reagují. Fuj kurva, mám takovou hnusnou pachuť v držce. Jedna sezóna mi stačila. Dávám 1* za pěkný soundtrack, ale jinak bych nejradši celý tenhle seriál poslal do salámu.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Bojack Horseman je jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl a zatím si budu stát ještě hooodně dlouho. Netuším co vytknout. Je to vtipné, temné, má to nádherný styl a šmrnc, má to skvělé postavy a seriál za celých 30 hodin neomrzí. A má to jedny z mých nejoblíbenějších seriálových epizod - nádherná němá epizoda Fish Out of Water, emocionální horské dráhy That's Too Much, Man! a Escape From LA, až po originální Free Churro. Určitě jeden z nejlepších seriálů všech dob!

Boratův navázaný telefilm (2020)

Borat je jako žvýkačka. Prvně chutná výborně, ale po nějakém čase už vás z ní bolí huba a ztrácí chuť a už to je jako žvýkat toaleťák. První Borat byl skvělý. I po 14 letech, lidi si ho připomínají a jeho hlášky a vtipy se stali legendární a stal se jedním z nejlepších komediálních postav. Druhý Borat je už jen do něj kope. Ze začátku z něj leze něco dobrého, ale po chvíli už ztrácí sílu a přestává to být prdel, tak ho tam jen tak nechává ležet na zemi. Tak vidím Borata 2. Začátek mi dal naději. Měl ostrý černý humor, vtipné hlášky, vtipy a satiru. A člověk se ze začátku i zasmál. Ale čím dál Borat šel, tím víc se oddáloval od sebe sama. Z chytrého a drsného humoru se stal suchý politický humor, u kterého jsem jen dvakrát, nebo třikrát zasmál a po minutě ani nevěděl čemu. Poslední dobou se v Americe dějou pěkně zvěrstva. Proto není divu, že Borat toho využil. Jen mi dost chyběl ten neznalý zmatený Borat, který se plantal mezi smrtelníky a roznášel svoje moudra. Borat 2, už ztratil kouzlo. Borat 2 jako komedie to ustál a člověk se u něj i párkrát zasměje, ale na rozdíl od prvního Borata, na něj rychle zapomene.

Sociální dilema (2020)

Sociální média jak je dnes známe už byli pokurvené před deseti lety a stejné konspirační mrdky vyškrábané z prdele nějakého rádoby spasitele lidské civilizace se plantali lidem po obrazovkách ještě za doby ICQ, My Space a jeskyních malb. Jakožto dnešní, moderní teenager, malý zkurvysyn, kterému teprve začali růst vousy na rypáku a chlupy na kulách, kterému mu ještě teče mrdka po bradě a tahá za sebou lofasa, sociální média jsou součástí mého života už nějaký ten pátek. Ano, sociální média jsou problém moderní generace a technologie, ale to už my všichni moc dobře víme a nepotřebujeme to slyšet znova od nějakých drop-outech z Facebooku, kteří teď ze sebe dělají ztělesnění druhého příchodu Krista, a tvrdí, že se od vývoje sociálních médií odpustili, jen protože to bylo zlo samo o sobě. Místo toho, aby se tento dokument zamířil na opravdové problémy jako je zvyšující se míra deprese a sebevražd mezi mladými lidmi, doba trávená na počítačových a telefonních zařízeních, a to ne jen mezi dětmi nebo teenagery, nebo jak se způsob dnešní komunikace změnil a sociální úzkosti jsou stále častější, zamíří se na stupidní konspirační teorie jak nás nějaká rádoby umělá inteligence pod hladinou moře tahá za fusekle a dělá z nás otroky. Opět, ano, sociální média, hlavně giganti jako Facebook, Google, Reddit, Instagram a další, sbírají o nás data jako jsou naše osobní údaje a naše lokace, aby nám poté mohli ukazovat přesnější a lépe mířené reklamy, ale to z nás nedělá otroky. Za celé roky, které jsem strávil na sociálních médiích, jsem neměl potřebu klikat na každou druhou reklamu, která byla česky a byla na ní děvucha z výstřihem jako Hooverova přehrada. A ta tupá metafora třech šašků, kteří se nás snaží dostat k obrazovkám a měří čas, který strávíme sledováním určitého videa nebo obrázku, je taky neskutečná sračka. Věř tomu nebo ne, Marka fakt kurva nezajímá jak dlouho si taháš šaška nad svojí učitelkou. Tato devadesáti minutová chujovina, krom stupidních konspiračních teorií, dezinformací a americké propagandy, nepřináší vůbec nic nového a nestojí ani za ten kus hovna. Jestli vás serou mobily, poležte je, běžte ven, vemte psa na vodítko, vyserte se sousedovi na trávník, házejte šutry starým chujům do oken, házejte nemluvňata přes ploty a utírejte si řitě obrázkama Marka Zachrburgera. Přidávám 1* za hezkou kinematografii a vizuální efekty.

Vychováni vlky - Raised by Wolves (2020) (epizoda)

Hele, já mám Ridleyho filmy rád. Alien je doposud můj nejoblíbenější horror a filmy jako Blade Runner nebo Gladiátor považuju za jedny z nejlepších svých žánrů. Ale co Scott koná posledních pár let je fakt k breku. Prometheuse bych přirovnal k pořádnému kopanci do koulí a Alien Covenant mi přišlo jako šukání mrtvoly, proto mě těžce mate, že Ridley se k těm ujetým androidům furt vrací. Jako... Co to kurva mělo být? Nemělo to hlavu ani patu, táhlo se to jak smrad, postavy stály za velký hovno a ke konci jsem se zmohl jenom smát. Příště si radši budu strkat lopatu hluboko do prdele než sledovat další hodinu vysmažených šprcek, co si myslí, že zachraňují svět tím, že nechávaj si zdechat děcka.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Není to sice zklamání, ale mohlo to být lepší. Film jsem si užil. Dvojka sdílí stejný smysl pro humor jako předchozí díl a nasmál jsem se u ní mnohem víc. Naše malá parta má stále mezi sebou skvělou chemii a i ta tupěna z mrazáku k nim zapadla. Co mě ale trošku mrzí je, že dvojka sebe nebere dost seriózně. Jednička byla také byla komedie, ale taky mě uměla dostat do děje tak moc, že jsem se cítil jako bych v světě zombie apokalypsy také žil. Užíval jsem si jak si naše parta pomalu buduje mezi sebou vztah. A hlavně to bylo o to přežití.Ve dvojce už to je jen o tom najít tu puberťačku a někde (ne)zapomenout Madison. Taky některé scény mi přišli strašně dlouhé a vedlejší postavy vždycky jenom přišli a pak odešli. A ježíši, to jsou ti hipíci v Babylonu úplně vypatlaní? Kterého chuja napadlo tavit všechny zbraně uprostřed zombie apokalypsy? Ale jak říkám. Film mě pobavil, nasmál jsem se u něho a to je přesně to, co jsem od filmu chtěl.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jedno slovo - dokonalost. Vince je skvělej režisér, všichni herci předvedli perfektní acting, Bryan a Aaron do sebe zapadají jak puzzle, soundtrack je fenomenální, každý záběr je umělecké dílo, nejlepší character development nejspíš vůbec, od první epizody po úplně tu poslední - naprostá bomba. Nemám co vytknout, nejlepší seroš vůbec.