Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Jsem v pokušení dát 5, ale asi odolám. Ono totiž se scenarem to zase takova hitparáda není a kdyby to nebylo "podle skutečné události", bylo by to ještě slabší. Ale jinak je to mazec, vtípky u seržanta k nováčkům jsou skoro stejne dokonalé jako z Olověné vesty a korunu tomu nasadí bojové scény. Takhle explicitně zobrazení násilí, surovisti a smrti jsem v žádném jinem válečném snímku neviděl (a že jsem jich pár viděl). Vojin Ryan je proti tomu scénka z hudebního tábora a slabší povahy možná budou mit problém udržet v sobě sváču. Mel tohle umí a může si podat ruku s Eastwoodem vedle Iwo Jimmy

Oscar 2017 (2017) (pořad) odpad!

Jen magor a DJLonely můžou dát zprofanované estrádě 5 hvězd. Oskari davno nefungují jako racionální hodnocení kvalit filmu odborné poroty, ale kopírují komerční úspěch a jsou poplatní "aktuálním společenským tematům. Nejsou nic vic než drahá, pseudoprestižní reklama a módní prehlídka.

Vikingové (2013) (seriál)

po 100% seriich 1 a 2 prisla notne utahanejsi serie 3, kde to teda jeste trochu vytahlo dobyvani Parize. Prvni polovina 4 serie je ale o nekolik radu pod urovni tech prvnich, Porad sice v porovnani mainstreamove serialove tvorby nadprumer, ale me proste neuveritelne se*e, ze z hlavniho hrdiny udelali ubohou fetku, doufam, ze restart naznaceny na konci prvni poloviny 4. serie se povede a Vikingove se vrati v plne sile. update po 5. serii - nevratili :/ Flokiho dejova linie je zcela zbytecna, utahana a nezazivna. Dej je primocary a predvidatelny, postavy jsou ploche, Bjorn Ironside jeste jakz tak drzi fazonu hlavnich postav ze zacatku serialu, ale ostatni Ragnarovy oplegri jsou bud nezazivni neby vysinuti a nezazivni. Jako rubacky porad dobry, ale obsah je...no spis neni a nezachranil to ani Jonathan Rhys Meyers ikdyz se hodne snazil. Neda se nic delat, prvni 2 serie jsou na 5*, zbytek osciluje mezi 3 a 4 hvezdickama.

Noční recepční (2016) (seriál)

prima vec, trochu Bond feel, Hugh je roztomilej zaporak, pekna gradace, potud za 5 hvezdicek, ale neuveritelne patosacky konec ve stylu "zili stastne az do smrti" mi to dost otravil, takze ve finale jen 4 teda

Medicejové (2016) (seriál)

Tenhle serial me dost oslovil. 8 dilu prvni serie se v prvnich 3 dilech pomerne vlece, presto jsem u toho sedel a byl zvedavy na pokracovani a to i presto ze vylozene sympaticka mi tam nebyla ani jedna postava. Charisma hlavnich postav z napriklad Borgiu nedosahuji ani zdalky, ale kdo muze konkurovat demonickemu Jeremy Ironsovi, zeano? :) Asi to je tim, ze ten sedrial je velmi uveritelny - intriky nejsou prekombinovane, davaji smysl a zaporne postavy nejednaji prvoplanove zaporne protoze to vyplyva z jejich ucelu, ale tak nejak je chapete, jejich postoj dava smysl, hlavni charaktery maji urcitou hloubku, V serialu neni zadny trapny patos, s nikym se moc nemazli. Samostatnou kapitolou je pak hlavni hudebni motiv, tak hudba je proste bez chyby, vzdycky me posoupla do spravnyho "moodu" a patou hvezdicku davam za ne uplne bezny ferovy pristup k divakovi, kde sice hlavni postavy se (zatim) nedopatrali kdo spachal ustredni zlocin, ale divakovi je to odhaleno a musim rict, ze me me osobne to prekvapilo a ze zpusobu odhaleni mne i trochu zamrazilo. Prvni serie je kompaktni, pekne uzavrena a to je taky fajn, zejmena v dnesni dobe, kdy je v mode nechavat konce serii brutalne otevrene a to i v pripade, ze se nasledne serial ukonci. Suma sumarum ve me serial nechal velmi prijemny pocit a budu se tesit na dalsi serii a pokud neprijde nebudu nastvany tak jako treba u Borgiu

Westworld (2016) (seriál)

Tenhle serial je proste jinej.V dnesni dobe kdy se sype jeden plochy serial za druhym (ne ze bych mel neco proti plochosti, je to obcas dobry relax) je to po dlouhe dobe zalezitost, ktera dovede prekvapit. Me donutil i trochu zapremyslet, otazky, ktere pred divaka klade si mozna jeste my budeme muset polozit. A kdyz ne my, dalsi generace urcite. Serial neni dokonaly, jsou tam prehmaty, semtam je to utahanejsi nez bych rad, ale je to proste koncept, mozna nam jen chce dat prostor i trochu myslet, szit se s postavama. Vypointovani je ramcove predvidatelne, rekl bych, ze tak 80% jsem vytusil v 7.-8. dile, tech zbylych 20% bylo ale super. Takovej ten pocit, ze jo jasne, to uz tu bylo, tohle se dalo cekat , tohle bylo doocibijici a tohle...wow, tak to jsem fakt necekal. Serial ma mnoho vrstev a je zcela ponechano na divakovi, kolik jich sam chce odkryt. Nedam plny pocet, s tim pockam na druhou serii :)

Preacher (2016) (seriál)

Tenhle serial neni pro kazdeho a neni jako jine. Scenariste, kamerama i reziseri museli byt nepochybne pod vlivem nejakeho svinstva. Prvni 3 dily budete premyslet, jestli vam neco unika, co se to tam sakra deje a o cem to vlastne je, jestli si z vas tvurci delaj srandu nebo to jestli to proste je jen takova magorina. Po ctvrtem dilu bud akceptujete, ze ne vsemu je nezbytne nutne rozumet, ne vse musi mit logiku a ze i andel muze byt magor a budete pokracovat nebo pujdete od toho (pokud jste to uz neudelali). Kazdopadne vsechny postavy jsou vysinuty, nic nema logiku ale je to (_._)

Labyrint (2015) (seriál)

Po třech dilech: Strach prostě umí, s každým dalším seriálem je lepší a lepší (kdo by to kdysi do potroublého syna loupež nízká a dr. Voštěpova nosiče pily řekl) Tenhle styl mu prostě sedí, na seriálu mě jen neskutečně sere ta slovenská blbka, té to prostě nežeru. Všichni ostatní jsou fajn (i ten doktor Martin ujde) Doufám že to zůstane v rovině psychopatickeho, pomateného náboženského magora s vysokým IQ, který ještě předvede pár nápaditých vraždiček, než ho polapí Dempsey a Makepeaceová

Predestination (2014)

Jedno z nejpovedenějších zpracování cestování časem s (téměř) bezchybným fungováním kauzality. Vřele doporučuji

Rivalové (2013)

Ač F 1 jde mimo mě, tenhle film mě hodně bavil. Niki je božsky zahraný, vtípků není moc, ale když už, jsou výborné, kamera skvělá, prostě nelze než doporučit!