Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Ne, tohle ne. Absolutní zklamání. Jedinou hvězdičku dávám za zajímavé výtvarné ztvárnění lodí. Jinak je to trapné. Kdyby nešlo o vetřelce s velkým V možná bych přihmouřil oči, ale Jeunet vůbec nevyužil potenciál skrývající se v příbězích o vetřelcích. Jindy skvělá Sigourney zde předvádí ubohý herecký výkon a ukazuje nám spíš trapnou karikaturu Ripleyové. Totální úpadek této série. Napětí...0, Dobré akce...0. Fuj.

Vetřelec ³ (1992)

Důstojné pokračování předešlých dílů. Námět je skvělý. Přibylo na ponurosti a ve filmu kraluje atmosféra absolutní bezmoci. Fincher za svůj příspěvek rozhodně nemusí stydět.

Vetřelci (1986)

Převzít štafetu po Scottovi muselo být neuvěřitelně obtížné. Nemůžu jinak než smeknout před tím co se Cameronovi podařilo. Natočil plnohodnotné pokračování kultu, které je stejně kvalitní. Sice významně ubylo napětí, ale přibylo kvalitních akcí. Navíc Cameron vetřelce obohatil o nádhernou královnu a drsný mariňáky.

Vetřelec (1979)

Nejlepší sci-fi horor všech dob. Opravdu kultovní záležitost. Scott dokázal ze všech protagonistů vymáčknout absolutně přesvědčivé herecké výkony. Výtvarník Giger vymyslel nejbrutálnější zrůdu, co kdy chodila po filmovém plátně. Za zvuků průvanu působí loď Nostromo opravdu klaustrofobickou a tísnivou atmosférou. Napětí na maximum. Bravo, bravo takhle má vypadat napínavý film.

Akira (1988)

Akira je klenotem japonské kinematografie. V rámci anime se určitě jedná o jeden z nejsilnějších počinů. První co mě dostalo, je úžasně do detailu vykreslený svět budoucnosti, snad každé okénko filmu je fascinující co teprve když se vše uvede do pohybu, to je pastva pro oči každého anime fandy. I po letech od vzniku filmu a i v době kdy se i do animáčů postupně integruje digitální styl, vypadá Akira nádherně. Hned honička na motorkách v úvodu, či souboj v závěru, řadím mezi to nej v rámci žánru. Většina záběrů působí velice filmově, ne-li lépe, protože režisér si může vybrat z libovloných úhlů, není ničím omezen a plně toho využívá. Ale Akira je dobrý film hlavně proto, že má zajímavý a propracovaný příběh, s gradací a výborným záběrem, takže by byla skvělá i při podsatně horším provedení.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

První série považuji za absolutně geniální. Vrchol sit-comu. Bohužel pozdní série už stagnují. Přesto je to podle mě nejlepší sit-com všech dob.

Futurama (1999) (seriál)

Bezva seriál. Kdybych neznal Simpsonovi asi bych dal plný počet.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Skvělý satirický seriál s úžasnými postavami. I po deseti, či více letech si drží stejnou úroveň.