Planeta Krull (1983)

Viděl jsem to už hodně dávno, ale pamatuji si že jsem z toho byl nadšený ještě hodně dlouhou dobu, zejména proto, že jsem tenkrát fantasy knížky hltal jak rusák vodku po výplatě.

Duše jako kaviár (2004)

Tak jsem se zase jednou nechal nachytat na slavná jména - Vetchý, Cibulková, Rašilov, Budař...a hlavně režisér skvělého Lebensbornu a neméně dobré Krve Zmizelého Milan Cieslar. No nepotěšili mě, ani já je nepotěším...scénář je prakticky nulový...nezajímavý, bez jakéhokoli nápadu či vtipu (když už si někdo troufnul to nazvat komedií)...nechápu roli Budaře, který je na začátku představen jako nevlastní bratr jedné z hlavních hrdinek...ale celý se zbytek filmu už se nepotkají. Film se 99 minut plácá od ničeho k ničemu a ani nahá (jak jinak) Alice Bendová to nezachrání.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Čekal jsem nějakou nezávislou pseudointelektuální nudnou krávovinu, kterou možná ani nedokoukám do konce, ale výsledek mě velmi mile překvapil, už během prvních 10 minut mi bylo jasné že tenhle film teda určitě vydržím a že se nejspíš i dobře pobavím. Ve filmu je sice několik hluchých míst a možná by mu slušelo sestřihání tak na 90 minut, ale většinu času Hrubešovi a Marešovi humor neschází a hlavně Krajčo je v roli dementa prostě neodolatelný. Potěšilo mě také nekolik scén s Donutilem, který nikdy nezklame, přestože v tomto snímku hraje třetí housle.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

No konečně se to tu objevilo...no jo když oni si snad ty mrdky myslely že se to udělá samo. No už jsem se chtěl ozvat že mi Ivánek na CSFD chybí...musíme přece tomu štěstíčku jít trochu naproti, jestli mi rozumíš...ty vole já se z toho snad poseru, já to prohlížim zleva zprava, no to je v prdeli, všechny filmy maj bodů jako máku a Ivánek zas hovno...co jako ty hodnocení tady pod 4 hvězdy???...ty byly teda přísný...no to mi neřikej vole že za to nic neměli...no jako že tam byla nula...no ty vole, se na to vyseru, hlavní sou body vole...ale no už je vidim ty mrdky vole jak se mě ptaj : "a vám se jako ten divadelní výstup líbil???"...no ty vole já jim asi šáhnu ve sprše na švába, ale ne rukou...kopačkou ty vole. No mě už to nebaví vole, vo co komu de?...dyť my strašně dřem...já už jsem utahanej jako kotě...no dyť já to nedělam pro sebe ty vole...no jistě...takže dávam 5 jablek.

Doblba! (2005)

Tak jsem se vypravil do kina takzv. "Na Duška", popř. "Na Čtvrtníčka"...oba patří mezi moje favority a čekal jsem od nich hodně...bohužel film je hodně nevyrovnaný, což se dalo dobře poznat i podle reakcí publika. Zhruba první půlhodina je opravdu jízda, hláška střídá hlášku a u řady scén se celý sál smál jak po komunzamaci většího než malého množství marihuany...jenže poté film začal postupně ubírat na zábavnosti a během druhé poloviny jsem měl co dělat abych se neodebral do říše snů...nakonec jsem ale (hlavně díky šíleně nepohodlným sedačkám) neusnul a tu v závěru už hrozně ubíjející nudu vydržel až do úplného konce. Pokud jde o herce, výše uvedené duo film přeci jen táhne a bez nich by Doblba dopadlo pravděpodobně ještě mnohem hůře, líbil se mi také Dušek senior a dvojice "Spalovačů mrtvol"...zbytek stojí za starou belu. Původně jsem uvažoval i o třech hvězdičkách, ale když jsem si vzpomněl, že jsem asi dvakrát zahlédl v záběru mikrofon...a v podstě jsem se tak ze 75 procent vůbec nevbavil...jsou ty 2 hvězdičky možná i moc.

Legenda o zlaté perle (1987)

Dálnovýchodní filmy nemám moc v lásce...ale tento ano,v podstatě jsem ho tak v 10ti letech úplně miloval a sledoval pořád dokola. Jednak i přes neustálé honičky a kung-fu souboje je ve filmu i celkem slušný příběh, i když by se právě u něj dala krásně použít otřepaná fráze o Pejskovi a Kočičce jak vařili dort, ale přesto když se tohle všechno smíchalo dohromady, vzniklo dobře koukatelné akční dobrodružné sci-fi, které si klidně pustím i dnes...škoda že nevzniklo další pokračování, mohla to být taková hongkongská alternativa Indiana Jonese :-).

Žlutá ponorka (1968)

Vyjadřovat se k ději nemá absolutně žádný smysl (stejně jako u většiny filmů s Beatles), nosným pilířem této animované pohádky je samozřejmě skvělá hudba, většina písní ale pocházela ze starších alb, takže film jako takový nepřinesl moc nových hitů (snad kromě Only a northern song, It's all too much a Hey Bulldog), za zmínku ale také stojí výborné instrumentální melodie George Martina. Žlutá ponorka v každém případě stojí za shlédnutí, především ale pro fanoušky Brouků.

Magical Mystery Tour (1967) (TV film)

Magical Mystery Tour se nedá ani snad považovat za film, je to něco mezi dokumentem z výletu Brouků po západním pobřeží USA a sledem hudebních klipů k jejich stejnojmenému albu. Onu absurdí, ujetou a přestylizovanou podobu filmu způsobily dva faktory - inspirace hnutím Hippies a...LSD. Když se na tento film díváte, máte opravdu pocit jakobyste byli pod vlivem halucinogenů, což Brouci v této době skutečně byli...nicméně ve filmu zazněly skutečně zásadní písně Beatles jako Fool on the Hill, Blue Jay Way, I'm the walrus, a další...co song, to skvost...škoda že Strawberry fields forever nebo Penny Lane zůstaly ve filmu opomenuty. Stejnojmené album patří mezi jedno z nejlepších od Beatles, což se ale o filmu ve srovnání s ostatními jejich snímky říct nedá.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Tak už mám za sebou většinu seriálu, tak se konečně pustím do hodnocení. Po pravdě řečeno, ještě než tento seriál začala Tv Prima vysílat, byl jsem, soudě podle zdejších komentářů, připraven na nejhorší, přesto jsem ale byl rád že byl po dlouhé době oprášen a že mám možnost si na něj udělat vlastní názor.........zjistil jsem ale že ony obavy většinou nejsou vůbec na místě. 1) "Komunistická agitka"- toť omyl první, faktem je že se v seriálu setkáváme se stranickými či svazáckými schůzemi a dalšími "radostmi" patřícími do minulého režimu a často tyto scény působí i velice úsměvně, ale v podstatě nic z toho se nedá považovat za přímou propagandu nebo zkerslování reálií, jedná se prostě o běžné vykreslení tehdejší doby, navíc jsem často měl spíš pocit, že seriál spíš naopak kritizuje nedostatky plánovacího hospodářství a zkostnatělost socialismu...až jsem se někdy divil co si tvůrci dovolili. 2)"Dietlova slabší chvilka" - další věc se kterou nemohu souhlasit, scénář je poměrně záživný a většinou i uvěřitelný a logický, člověk má sice občas pocit, že postava J. Satoranského snad vypadla z pera J. Foglara, ale ve srovnání s tím, jaké ptákoviny si scénáristé vymýšlejí dnes, no škoda slov...pokud jde o Dietlovy slabší chvilky, spíš bych se zaměřil třeba na Plechovou kavalerii nebo Muže na radnici. 3) "Špatné či neuvěřitelné herecké výkony" - každá z postav měla jasný charakter a s nikým z hlavních hrdinů jsem já osobně neměl problém, Ing. Kořínek je sice až směšně čestný a naivně dobrosrdečný, ale kéž by takoví lidé opravdu existovali, Ing. Pešek je až přehnaně suveréní a stejně tak nadšený, ale pro mě to byla po většinu seriálu postava nadmíru sympatická, navíc bych ještě vyzdvihnul výborně zahrané postavy, o které se zasloužili Císler, Voska, Adamíra, Bek nebo třeba Haničinec......celkově je fakt, že mě občas vadilo hodně umělé prostředí nebo třeba příliš násilné vkládání hudby do "vážných scén"...ale když jsem pak slyšel na svatbě Vaška se Sašou (když uvážím že v roce 1979 ještě byla tuhá normalizace) She loves you a From me to you od Beatles...prostě neodolám a dávám alespoň * * * .

Experti (2006)

Musím přiznat že jsem se u Expertů sem tam zasmál, občas ale byla úroveň humoru dost křečovitá, ale na druhou stranu se zase film vyvaroval fekálních rádobyvtipů konkurenčních teen-komedií a celkově působil o něco málo líp než třeba Kokotek s Mádlem na prknech. Scénář sice vypadá že ho někdo spíchnul přes noc v knajpě, ale faktem je že těch 86 minut uběhlo jako voda, hudební stránka byla výborná, Hádek nakonec svojí "velkou roli" zvládl celkem s přehledem, Čtvrtíček byl kouzelný jako vždycky...no dám teda 3 hvězdičky (v rámci žánru to je celkem good).