Utopenec na útěku (1998)

Leslie je prostě můj kůň, a Utopenec na útěku jistě patří spolu s Bláznivými střelami k jeho nejlepším filmům...a jak už tady někdo psal, je to výborný lék na špatnou náladu.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Český sitcom ze začátku 70. let...zní to sice neuvěřitelně, ale je to prostě bomba!

Bulšit (2001)

Opět si dovolím jít proti většině...co se týče žánru parodie, Bullšit dokázal přesně to, co se od tohoto žánru očekává, tj. vytěžil z trapnosti, patetičnosti či nelogičnosti originálů a dokázal je degradovat vtipným způsobem...nejvíce parodovaným filmem je zde klasická limonáda Taková normální holka, ze které tvůrci vybrali snad opravdu vše nad čím se alespoň mně při jejím sledování ježily vlasy na hlavě. Do naprostého extrému vyhnali parodování fekálního humoru teen-komedií, výborně dokázali poukázat na věčné americké snahy do všech filmů, za každou cenu a naprosto uměle zakomponovat postavu afroameričana, což už bylo dávno na čase připomenout a hlavně mě dokázali výborně pobavit...těch pět hvězdiček bych určitě normálně nedal, ale beru to jako formu protestu proti těm 36 %..

Blade 2 (2002)

Dvojka už sice postrádá kvalitnější příběh, protivníci prošli samozřejmým upgradem a opět akce střídá akci, ale pořád je to prostě parádní nářez...za zmínku také stojí jeden z mých oblíbených herců-záporáků Ron Perlman, ten je hustej jako vždycky a v neposlední řadě i Kocour z Trpaslíka (Danny John-Jules) nebo Karel Raden (mé vlasatenecké srdce plesá...).

Blade (1998)

Temná atmosféra, zajímavý příběh, perfektní akční sekvence, vynikající hlavní hrdina i záporák a navíc špetka černého humoru...co víc si přát, prostě parádní novodobý upírský horror.

Best (2000)

George Best byl best, ale v tomto hraném dokumentu se o něm bohužel dozvíme jen velmi málo a je to věčná škoda...jeho biografie by měla být propracovanější a obsáhlejší...celkově velké, velké zklamání...

John Lennon: Come Together (2001) (koncert)

V podstatě souhlasím s Kleopatrou - snobárna, samé otřepané fráze a hlavně jistá pachuť pokrytectví, kterou způsobilo umělé navozování dojmu, že celé Spojené státy milovaly Johna Lennona...skutečnost však byla jiná a faktem je že Lennonova smrt spíš přišla řadě lidí vhod. Po hudební stránce jsem měl také značné výrady k řadě interpretů, protože to jak si někteří z nich upravili Johnovy písně po svém mně přišlo jako barbarství, už na samotném začátku, kdy byl Lennonův klip s Imagine asi po minutě násilně ustřižen a zbytek dozpívala jakási (mně neznámá) zpěvačka, která zjevně absolutně nepochopila o čem zpívá a předváděla si na Imagine svůj hlasový rozsah, ještě s jistou estrádní příchutí, to mě spíš pobouřilo, dále jsem myslel že vyskočím z kůže u Lou Reeda, Craiga Davida a řady dalších...Cindy Lauper (Strawberry fields forever) a Dave Matthews (In my life) byli tak nějak mezi, Cindy ale rozhodně před lety sedlo lépe Hey Bulldog. Z těch lepších stojí za zmínku trojka Sean Lennon, Moby a R. Rufus Wainwright (This boy, Accros the Universe a Seanova samostatná Julia), Kevin Spacey (Mind games), Alanis Morissette (Dear Prudence/We can work it out) a Stone Temple Pilots (Revolution).

Klub sráčů (2000)

Je to nevkusné, fekální, vulgární, nechutné, zvrhlé, otřesné, imbecilní až dementní...bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla, ale byl to prostě hustej úlet s perfektní hudbou a spustu hlášek si dodneška pamutuju a asi ani dlouho nezapomenu...

Ali G Indahouse - Film (2002)

Byla to neskutečně úchylná hovadina, nemá to nic společného s nenásilným a inteligentním britským humorem, který přímo zbožňuji, je to spíš tak na úrovni Klubu sráčů, přesto jsem se u toho hodněkrát od srdce zasmál, takže pod 3 hvězdičky jít nemůžu.

Rána z milosti (2005) (TV film)

Tak dobré jako Sametoví vrazi to sice není, ale pořád je u mně Jiří Svoboda v rámci žánru nejlepším českým režisérem. Jinak Ránu z milosti považuji za výbornou reflexi dnešní korupční doby a doufám že podobných filmů se bude v blízké budoucnosti točit víc.