Oko za oko (1981) odpad!

Zlatej Van Damme...

Redakce (2004) (seriál)

První sérii jsem sledoval pravidelně a dal jsem tenkrát Redakci dokonce 4 hvězdičky, ale pak úroveň seriálu už pouze klesala. Často to byla trapnost nad trapnost, děj až moc přitažený za vlasy, navíc šílené a naprosto zbytečné VIP role finalistů Superstár, L. Něrgešové a dalších...takže když dám 2 hvězdičky budu ještě hodně shovívavý.

Bazén (2005) (seriál)

Připadá mně že Bazén se snaží být vtipný za každou cenu a to je rozhodně jeho největší chyba. Děj jsem taky moc nepostřehl a tak dávám za ** hlavně díky Bolkovi a Čtvrtníčkovi na které nedám dopustit.

Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

Po shlédnutí celého seriálu přeci jen dávám plné hodnocení. Dobrá čtvrť má v každém případě dobrý spád, zajímavý scénář, nabízející množství nečekaných, ale logických a uvěřitelných zvratů a především skvělé herecké výkony, jak u zkušených matadorů, tak i u většiny mladých začínajících herců. Původně jsem seriálu vytýkal přílišnou idealizaci a lehkou naivitu, ale postupem času se atmosféra začíná radikálně měnit a celkově by bylo nejlepší zařadit Dobrou čtvrť do žánru "tragikomedie". Samozřejmě se také nabízí srovnání s ostatními současně běžícími seriály (Bazén, Rodiná pouta, Ordinace,...), které je u mně jednoznačné - Dobrá čtvrť je prostě Růže mezi trním (nebo spíš Růže mezi hnojem) a ČT v tomto případě IMHO převálcovala komerční televize rozdílem třídy.

Gottwald (1986) (seriál) odpad!

Některé filmy jsou špatně natočené nebo zahrané, ale hodnotím je takzvaně srdcem, takže jim dám lepší hodnocení než si zaslouží, tento seriál naopak není špatně natočen, ale pokud hodnotím srdcem nemůžu dát něco jiného než odpad. Je to totiž ničím neředěná ryzí propaganda, která samozřejmě překrucuje fakta a staví odpůrce Gottwaldovy politiky záměrně do negativního světla (prvrorepubliková policie, členové jiných stran nebo odpůrci bolševizace z řad KSČ). Samozřejmě, že když se na to dívá ortodoxní antikomunista, jako jsem já, začne okamžitě "fandit" takzvaným záporákům, podobně jako třeba v některých dílech Majora Zemana, třeba se mi velice líbila myšlenka, kterou v prvním díle vyslovil prezident Masaryk : "Poslal bych všechny komunisty na Podkarpatskou rus, ať si vyzkouší jak ten socialismus bude fungovat". _____Pokud jde o Jiřího Štěpničku, domnívám se že prostě dostal roli, která nešla odmítnout, nedovedu si představit že by některý herec byl takový frajer (nebo spíš hazardér), že by odmítl roli K. Gottwalda, to bych viděl minimálně na rozvracení republiky ne-li vlastizradu. Takže Štěpnička to tedy s velkým sebezapřením zahrál a vzpomíná na to nerad dodnes.____Další věc, která ale s tímto seriálem souvisí a nejen s ním (Rodáci, Okres na severu, Inženýrská Odyssea, Muž na radnici a další) je to, že se po revoluci dostaly takzvaně do trezoru, což mě samozřejmě mrzí, protože přeci nechceme být "jako oni", podle mého názoru by nebylo špatné tyto seriály znovu reprízovat, klidně někdy v noci na ČT2 a s doprovodným dokumentem - "jak to bylo doopravdy", je mi jasné že by to opět vzbudilo vlnu nevole jako při prvním porevolučním opakováním Majora Zemana, ale jak má mladá generace něco odsoudit, když nemá možnost se na to podívat, analyzovat a také následně o tom diskutovat. Podle mě si žádný film nebo seriál v demokratickém státě nezaslouží ležet v trezoru a pokud se budeme k nepohodlným snímkům chovat jako teď, máme ke skutečné svobodě a zavrhnutí cenzury stále daleko.

Pějme píseň dohola (1990)

Uz jsem to viděl nejmíň 10x a pořád se u toho skvěle bavím, jednak je tam celá řada dokonalých hlášek a pak Bob - kapitola sama pro sebe. Je to možná nejhorší herec kterého jsem kdy poznal, ale právě proto je neuvěřitelně zábavný. Tenhle film je pro mě rozhdně kultovní a myslím, že mě nikdy neomrzí.

Prodavač humoru (1984)

Humor na cestách, písničky, vtipy, tance...ano Kandrtův humor a "populární umělci z filmu a televize" - to byla opravdu krásná směsice estrádních zhovadilostí...tenhle film jsem si prostě zamiloval a je mi líto že se v televizi neobjevil už hodně dlouho, kromě Kandrta je ještě špičkový "výběr talentů" na začátku.

Minority Report (2002)

Minority Report měl vynikající nápad i skvělé herecké obsazení, nemám nic proti zakončení, jak tady mnozí namítají, ale našel jsem ve filmu několik více či méně podstatných nelogičností, díky kterým nedám plné hodnocení, některé už tady byly zmíněny - viz komentáře Odpadlíak a Toma Hardyho, ale co třeba vražda v pokoji s fotografiemi, jak je možné že ji tušitelé viděli jako "plánovanou", když vraždu vyvolá až podívání se na jednu z fotografií přímo na místě, to přeci byla jasná "vražda v afektu" a hned druhá nesrovnalost - Představte si že pan X vidí předpověď Tušitelů ve které on sám spáchá vraždu pana Y, jenže pan X pana Y vůvec nezná a už vůbec neplánuje jeho vraždu a kdyby vlastně zrovna neviděl ten výjev on sám, dál by pana Y neznal a vraždu by spáchat ani nemohl, vůbec by se s panem Y nemohl setkat, ale v tom případě by žádný takový výjev ani nemohl existovat, problém je v tom že pan X poznal pana Y pouze z výjevu, který je nesmyslný.

Josef a Ly (2004) (seriál)

Vydržel jsem pouze první 2 díly, což možná byl pouze slabší rozjezd, nicméně jsem brzy pochopil že jde hlavně o očividnou pozitivní diskriminaci vietnamské menšiny a ještě k tomu jsem se u seriálu nudil šíleným způsobem, což je pro mě zcela zásadní aspekt, který Josefa a Ly sráží na maximálně 2 hvězdičky...zajímalo by mě jestli vůbec u toho mohly vydržet děti pro které je tento seriál primárně určen.

Tmavomodrý svět (2001)

Na české poměry je Tmavomodrý svět naprosto jedinečným filmem, čeští letci si zaslouží takovéto ocenění a je dobře že film připomíná také zrůdnost komunistického režimu, kterou je zvláště v dnešní době třeba neustále připomínat. Pokud jde o herecké výkony nejvíce se mi líbil Oldřich Kaiser a samozřejmě Onřej Vetchý. Trochu mi neseděl akorát chlapecký obličej K. Hádka a to co filmu jednoznačně sráží hvězdičku z maximálního hodnocení, jak už tady bylo mnohokrát zmíněno - klišovitá a naprosto zbytečná milostná zápletka.