Na lavici obžalovaných justice (1998) (seriál)

Vynikající seriál z prostředí soudu, který výborně reflektuje dnešní zkorumpovanou dobu, navíc i podle skutečných případů. Po osmi letech jsme se konečně dočkali reprízy a jsem za to moc rád.

Memento (2000)

Mimořádně zajímavý způsob provedení filmu, který nutí diváka soustavně a velmi pozorně sledovat každou scénu a hlavně si neustále pamatovat vše předešlé...napoprvé je to možná leckdy až moc náročné na pochopení, já osobně jsem všechno pořádně pobral až po druhém shlédnutí, které jsem navíc provedl pozpátku......faktem je, že po celou dobu sledování filmu si člověk říká: "No jo, tak prostě napsali jednoduchej příběh, rosekali ho na kousky a pustili pozpátku...je to jenom průměrnej thriller s originálně upravenym scénářem, díky kterýmu je akorát větší problém ten příběh pochopit...", jenže jak jinak (a díkybohu za to)...konec vše napraví a vy pochopíte, že je to vlastně výborně vymyšlené a že by to puštěné normálně úplně ztratilo smysl. Takže hlavně za orginální myšlenku, provedení i herecké výkony 4*.

Batman začíná (2005)

Pro mě jako fanouška původních filmů o Batmanovi je Batman begins jednoznačně největším zklamáním roku. Tohle přece není Batman! Předchozí filmy měly svoje komiksové kouzlo, vynikající atmosféru, efekty, souboje, nezapomenutelné záporáky, jejichž představitelé patřili vždy do Hollywoodské elity a kteří byli velmi výrazní nejen svou vizáží, ale i svým osobitým chováním. Každý z původních záporáků měl prostě svoje kouzlo a já mu jeho úlohu věřil......nic z výše uvedeného se ale v Batman begins nekoná, navíc jsou tady i faktické chyby, chybí tomu dřívější nadsázka či alespoň náznak černého humoru a hlavně je to často až nesnesitelná nuda......tohle prostě není úplně jiná liga, to je úplně jinej sport!......a tenhle sport rozhodně není mojí krevní skupinou.

Vlasy (1979)

Moje krevní skupina to rozhodně není, přesto se u toho člověk většinu času nenudí, hudební stránka je v každém případě výborná a ten závěr...prostě za 4.

Eden - Zlatá karta (2005) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale poté co Jiří Svoboda během roku 2005 nasadil laťku české krimi poměrně vysoko díky Sametovým vrahům a Ráně z milosti, jsem od tohoto snímku čekal mnohem mnohem víc. Scénář je celkem jednoduchý a někdy má naproso šílené mezery, samotné vyšetřování je silně neuspokojivé (...asi už jsem se moc namlsal Kriminálky Las Vegas :-)...), akční scény zavání spíš trapností (...Ondra Vetchý rozbíjející pěstí okno ala Arnold Schwarzenegger...) a srovnání s německými kriminálkami je tady celkem na místě. Třeba se tvůrci Edenu při natáčení dalších dílů zlepší, ale já zatím zůstanu s hodnocením při zemi.

Cesta na jihozápad (1989)

Na tomto rádoby westernu jsem byl kdysi dávno v kině se školou, zažil jsem po projekci navíc ještě i debatu s představitelem hlavní role Jiřím Strachem, ale už tenkrát mě to dost nebavilo a jediné co mně z filmu i debaty utkvělo v paměti je fakt, že v tomhle snímku nehraje ani jedna žena...ale v rámci žánru to zas přece jen taková zajímavost není.

Nejlepší člověk (1954)

Celkem dobrá komedie u které se dá jen těžko uvěřit datu kdy vznikla. Burian už tady sice nepředvádí to co dřív, ale stejně se u toho člověk pobaví. Nejúžasnější na tom je, že se přeci jen dalo v 50. letech něco natáčet o politice (sice jen komunální) bez socialsitické propagandy...

Druhý dech (1988) (seriál) odpad!

Měl jsem nutkání dát za I. Chýlkovou alespon jednu hvězdičku, ale když jsem seriál dokoukal až do konce, shodnu se s většinou že se jedná o jeden z nejhorších českých seriálů vůbec a nic jiného než odpad si nezaslouží. Žena za pultem byla místy alespoň zábavná (i když to většinou nebylo záměrem) socialistická kravina, Druhý dech je neustále nudná socialistická kravina.

Parta hic (1976)

Když se zamyslíte nad tím o čem tento film vlastně je, vyjde vám socialistická komedie o hornících a mléku...čili scénář prakticky nulový a ani herecká elita tehdejší doby tuto 92 minutovou reklamu na mléko nezachrání.

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Po shlednutí Vatelandu mám natolik zmatené pocity, že tento snímek nemůžu ani zatratit ani pochvalit. Přiznávám se že nějaký smysl tohohle filmu nebo hlubší myšlenku jsem absolutně nepobral, na druhou stranu jsem se ale zase většinu času ani nějak výrazněji nenudil...takže jak už tady zaznělo, možná je to kravina, možná geniální snímek, já osobně nevím.