Specialista (1994)

Pohodový akčňák na sobotní večer, "okéj"? Vydařené exploze a příběh taky není nějak hloupý, či urážlivý, "okéj"? James Woods tu exceluje a už jen kvůli němu nedokážu jít na průměr, takže to berte jako slušných 70%, "okéj? A teď mi řekněte, že ho máte..."

Rambo III (1988)

Viz komentář Ramba II

Rambo II (1985)

Kašlu na příběh, kašlu na obsah, kašlu na klišé. Rambo je akční film a jako takový se chová. Říkejte si co chcete, po akční stránce stále nadprůměrná záležitost a strčí do kapsy lecjaký současný klipovitý akčňák. Kdyby se mě někdo, kdo žije "pod balvanem" mimo tv, kina a videa zeptal, co že je to ten akční film, pustím mu v prvé řadě všecky díly Ramba.

Rambo: První krev (1982)

Nejlepší Stallone a jeden z nejlepších akčních filmů. a to je prosím akčňák, ve kterém umře pouze jeden člověk a pár dobrmanů! Příběhově je to něco víc, než jen postřílet, zachránit,splnit nesplnitelnou misi apod. což je 96% akčních filmů. Rambo tu zachraňuje pouze sebe, prchá před nadutostí a nadřazeností místního buranského šerifa a před světem, který jím opovrhuje. Postavy outsiderů jdou Stallonovi perfektně a řekl bych, že v prvním Rambovi je ještě přesvědčivější, než v prvním Rockym. First Blood je úžasná akční klasika s nezaměnitelnou hudbou Jerryho Goldsmitha a já jsem rád, že patří k filmům, které byly po revoluci dodatečně uvedeny v kinech.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Po trojce už to nemohlo být horší. A taky že nebylo. Slušná akce a tu já v téhle sci-fi sérii tuze rád.

Vetřelec ³ (1992)

1) Trojka nastoupila po nabušené dvojce. 2) Přes veškerou atmosféru na mě film stále působil jako béčko. 3) Finální honička v tunelech mi zpracováním připoměla takové ty kanadsko-české sci-fi. 4) A takhle lacině zabít Newt a Hickse....... To je jako natočit Den nezávislosti 2, který by začal tím, že na Jeffa Goldbluma spadne troska z létajíciho talíře.

Vetřelci (1986)

"To je nádhera človeče, to je prostě nadevšechno. " Hudson forever!

Vetřelec (1979)

Pro mě o mnoho slabší než Cameronovi Vetřelci, přesto bych čtyři hvěždičky tomuhle kultu (který zkultovněl už za komoušů) dát nedokázal. 9/10

Tenká červená linie (1998)

Tohle "soupeřilo" ve stejném roce o Oscara s Ryanem? To snad ne! Režisér maximálně soupeřil o to, aby do filmu nacpal co nejvíc známých tváří. Přefilozofované, nudné a vleklé. Nepřehlédnutelná snaha natočit něco hlubokomyslného.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Pocta "béčkám" 70tých let toho nejhrubšího kalibru. Krve jak z mašíka + genitální nechutnosti + mé oblíbené téma zombíci + úmyslně slátaný scénář + Rodriguezovi oblíbení herečtí "štěkaři" = Super úlet. I když nelze srovnávat nebe a dudy, tedy Planet Terror a Death Proof, můžu podotknout alespoň to, že Rodriguezův počin mi po tom Tarantinovském naprosto spravil chuť a zvedl náladu.