Záhada jezera Lochness (2004)

FF - mockumentary - hoax - 2004 - - - - - úlet. Jestli se tohle dostane šířeji na světlo teď, po deseti letech, milovníci FF sem budou sázet odpad za odpadem. Nevadí.... 50%

Černé moře (2014)

Na můj vkus příliš okatá konstrukce příběhu, přecházející místy až ke klišé. Dá se určitě použít jako příjemná jednohubka, ale té naivity je až příliš, což s kouskem nelogičnosti na víc než průměr stačit nemůže. 65%

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Gilliamovo pohádkové fantasy o dobru a zlu, které je zasazeno do nepohádkového, ponurého prostředí. Míra LSD, úletů, schizofrenie a kontroverze je dostatečně zaškrcená, takže kdo otevře dostatečně mysl, bude pobaven. Žádná extra pecka to není, ale červený si to zaslouží. Překvapí spousta známých tváří v pidiroličkách. 70%

Vrána (1994)

Kultovní nadčasová revenge love story. Je potřeba dodávat něco víc? Není....

Miluj mě, prosím (2004)

Hodně zamotaná a napínavá love story, jejíž nejsilnějšími atributy jsou nečitelný, do mysteriózna vanoucí scénář, a neskutečně sympatické herecké osazenstvo. McGuiganovi se povedl majstrštyk, protože romantiku pětkou hodnotím málokdy. Doporučuju!

Žár těla (1981)

Hutný krimi thriller s hlavně v začátku intenzivním sexuálním nábojem, ve kterém exceluje Kathleen Turner jako svůdná děva s povahovými vlastnostmi kudlanky nábožné. Srovnání s Basic Instinctem je na místě, ale ten se přeci jen rozjede mnohem rychleji, takže Body Heat hodnotím o stupínek hůře. Kathleen Turner začala s velkým hraním celkem pozdě, ale i tak byla neskutečná kost. 75%

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad) odpad!

Po deseti minutách po skončení mého prvního dílu jsem nabyl vědomí a jsem si jistý, že tohle je omyl, na který nemá cenu plýtvat úderama do klávesnice. Lup ho tam!

Informátorka (2010)

Nadprůměrný politický thriller o obchodu s bílým masíčkem v čerstvě rozpadalé Jugině pod drobnohledem OSN. Rachel Weisz výborná jako vždy, když se celý film točí kolem ní. Zájemce o drsnější formu bordelu odkážu sem, zájemce o ještě lepší politický thriller s Rachel odkážu sem. 75%

The Living (2014)

Rodinné low budget talky drama o špatných rozhodnutích a jejich následcích. Natočené a zahrané je The Living docela pěkně, ale scénáristicky je příliš jednoduché a naivní. Jako drama jednohubka docela fajn, jako prvotina taky fajn, ale znova bych tím čas neztrácel. 50%