V hlubinách (2013)

Historicko-konspirační thriller o podmořské těžbě ropy v Norsku 70tých let, resp. úskalích podmořských konstruktérů, potápěčů. Příběh je odvyprávěn úspěšně, bohužel ne moc poutavě. Pod vodou jsme málo, hodně se mluví, po atributech jako napětí a atmosféra Pioneer jen pokukuje. Fakticky v pořádku, filmařsky už hůř. 55%

Zabijáci (2014)

Prvotřídní kriminálka po vzoru Millénia, která je o chlup lepší něž díl první, ale Švédové (Milénium) jsou přeci jen o něco odvázanější, takže hodnotím jako málem super. Za sebe můžu doporučit. 80%

Insidious 3: Počátek (2015)

Jelikož nechci být přehnaně kritický, což i tak zcela jistě z následujícího vyplyne, budu maximálně stručný. Whannelovi jsem plně důvěřoval, no vyšel z toho jako Koloběžka první. V rámci daných možností (vysoká laťka po Wanovi, režijní prvotina) obstává po technické stránce, i když jsem přeci jen očekával vedle nekopromisních jump scares o dost hutnější atmosféru, za to bohužel paradoxně selhává jako scénárista, což je pro mě velkým zklamáním. V tomto smyslu jsem dost překvapený doposavadním červeným hodnocením, protože pokud byl spin off Annabelle označen za film zbytečný, pak ani nevím, jak pojmenovat tento "Počátek", o v tomto smyslu dementním českém názvu ani nemluvě. Holt, značka asi v tomto případě píše písmem řádně potučněným. A abych dokázal, že jsem se (bohužel) v kině i nahlas rozesmál, dovolil jsem si tady střihnout malou parodii na Lin Shaye a The Further. Celkově zhodnotím stejně jako spin off, který byl řemeslně slabší, ale dle mýho měl ve výsledku větší smysl než Insidious 3. Stačilo, je čas jít o dům dál.....a včera bylo pozdě. 70%

Noční běžec (2015)

A dyť ke to všecko na jedno brdo. Neurazí, nenadchne. 65%

Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy (2015)

Několik lidí vypráví své "noční můry", které jsou zároveň pro ilustraci divákovi předkládány hranou formou. Musím říct, že ze začátku mě tematika i forma zaujaly, bohužel během 90 minut se děj nikam neposune, takže výsledkem je jen velká nevyužitá příležitost. Škoda. 40%

We Are Still Here (2015)

Snaha je zde vidět a cení se poctivýma dvěma hvězdama, bohužel chybí kontinuální atmosféra, místo níž tvůrci vsadili na poněkud neobvyklé kombo duchařiny a slasherového masakru, což je sám o sobě docela zajímavý nápad, jenže v tomto podání mi přišel spíše svérázný a bizarní, než-li povedený. Za podívání stojí, ale vychválit nemůžu. 45%

Smrt čmuchala (2014)

Kvalitní investigativní thriller o spojení CIA a drog. Herecké obsazení příjemné, akce, krev a násilí nikoliv, poutavý, zajímavý a napínavý příběh psaný životem zcela jistě ano. Jeremy Renner jako Gary Webb. Tohle me baví. 75%

Stříbrná kulka (1985)

Označil bych to jako klasickou osmdesátkovou hororovou zábavu, tématika vlkodlačí. Nic moc zamotanýho, Kingova knížka bude spíš povídka, protože zase tolik se toho ve filmu neděje. Krev ano, bodycount jakš takš, maska fajn. Na volnou chvilku postačí bez problémů. 75%

Rozpoutané peklo (1997)

Lepší než Tommy Lee Jones. Sice scénáristicky charakterově taky místy přiblbé, ale zato disasterově mnohem realističtější a obsažnější. Takhle by se to přibližně opravdu stalo. Otřesy, blesková povodeň, kamenná lavina. Pro mě nejlepší=nejvěrohodnější katastrofický film o sopce. 75%

Wolf Girl (2001) (TV film)

Hororové dramátko o pojízdné freakshow a jedné z jejích hlavních atrakcí, extrémně zarostlé teence (Victoria Sanchez). Tu po příjezdu do maloměsta nenechají napokoji záludní místní vrstevníci, spřáhne tak síly s místním nerdským podivínem, který se jí pokusí vyléčit její hairy stájl, no jak už to bývá, trochu se ta léčba nepovede. Víc prozrazovat nebudu, nečekejte žádný bodycount, jde spíš o drama, ale na těch pár zdejších hodnocení je to až moc dobré, takže kdo by měl chuť na takový interpretačně přetočený pohled vlkodlaka, může zkusit. Schůdné bez problémů, mě to bavilo. 75%