San Andreas (2015)

Co se klišoidnosti příběhu a dementních dialogů týče, je to hrozný, ale nic jinýho jsem nečekal, takže OK. Plusem jest skoro absolutní vyhnutí se nesnesitelnému patosu, o který jsem zakopl až v samotném závěru. Herců moc nepoznáme, krom Hrany nikdo známý, no za zmínku stojí pouze ceckatá Alex Daddario, která jako by z oka vypadla Lucce Šafářové. K disaster části filmu. Jo, peněz na to padlo požehnaně, bohužel jedeme v šoblonovitém stylu alá povrchnost nade vše. Oproti například dvadvanáctce, kde samozřejmě konec světa dává mnohem větší manévrovací prostor taky fantazii, se San Andreas chce tvářit docela realisticky a vážně, přitom se v podstatě omezuje na opakované popadání západoamerických velkoměst a následnou, taky ustřiženou tsunami. Vyloženě zamrzí useknutí úvodní protržení Hooverovy přehrady. Pozlátko tam je, kdo má rád katastrofický filmy, ujít by si jej nechat neměl, ale na Emmericha Peyton nemá ani náhodou. 3D zbytečné jako skoro vždy. 68%

Twister (1996)

Stále ještě nejlepší film o tornádech. Doporučuju!

Den poté (2004)

Napínavej freezy katastrofák z Emmerichovy dílny, který si mile rád zopakuju v horých letních dnech. Co vím, tak první velká filmová tsunami na město. Srdcovka. 85%

Armageddon (1998)

Poslední z Bayovy silné trojky. Áčkový katastrofický doják, který lidi už tehdá považovali za nereálnou hovadinu, ale to ještě nevěděli, že se jednou Míša dočista zblázní. Srdcovka. 85%

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Přislíbil jsem, že se na tento film podívám. Velká chyba. Je to čistočistá reklama na demenci, při které jsem po 30.minutách prosil všecky svatý, aby vyhodili pojistky přinejlepším v celým městě. Do konce se to nedá vydržet. Ohňostroj trapnosti ve své nejvymazlenější podobě. Tohle by měli pouštět pořád dokola ve všech kriminálech a nápravných zařízeních spolu s Dynastií. 0%

Temný úplněk (1996)

Nechápu zdejší hate. Na vlkodlačí žánr nadprůměr, i když body count je slabučký. Maska fajn, gore taky. Pejskaře potěší zvlášť. 65%

Wild Country (2005)

Jako low-budget vlkodlakárna v pohodě, ale varoval bych před jakýmkoliv očekáváním áčkové filmařiny. Jsou porušena klasická pravidla života vlkodlačího, smotní vlkodlaci jsou "jen" omaskovaní, ale.....gore jde až do splatteru a jedná se v podstatě nekonečnou naháněčku, takže s přihlédnutím ke kategorii sem trojku dám. 50%

Poslední přežije (2015)

Nepřítel státu vs. Šakal vs. Smrtonosná past. Dřív byl na vše sám Bruce Willis, dneskaj Milena. Tohle je 15-25 let pozadu, ale pobavit to jakš takš dokáže. 65%

Kung Fury (2015)

Podlehnuvší hypu se vůbec nechytám a po pár minutách nechápávého výrazu v tváři uvolňuji místo na disku pro dalšího v pořadí. Nehodnotím, musel bych hatovat upřímností.

Pozemšťané (2005)

Viděl jsem stovky hororů a žádný není tak hrozný jak tento film. Totální exploitace těch nejhorších pocitů, hodně podobné jako u Cove. Kdo se na toto může s klidem dívat, měl by si přiznat, že to je vlastně film o něm, člověku jako druhu, lidském odpadu jako charakteru. Alternativu nabízí třeba Cowspiracy. (Ne)Doporučuju, chce to opravdu silný žaludek...