Pařba v Bangkoku (2011)

Úplně to samé jako v prvním případě, jen v jiném prostředí, místo tygra byla opice a  Kalifianakis s holou kebulí. Originalita prvního dílu je docela pryč jelikož je to prostě to samé, už od toho probuzení mi bylo jasné kam to směřuje a tolik už mě to nebralo. Parta je ale pořád stejně sympatická, takže ještě jen tak tak zůstanu na 3/5.

Fontána (2006)

v tomhle případě chápu všechny druhy hodnocení, ano bylo to chvílemi vážně zvláštní a pro mnohé by to mohla být slátanina, pro mě ale ne, já to bral jako čistě originální a zajímavý počin. Je to hodně odlišné, něco takového jsme tu doposud moc neměli a mockrát si režiséři pochopitelně asi netroufnou něco takového natočit. Aronofskymu se to ještě do jisté míry podařilo a já vnímal spíše ty lepší stránky než ty špatné.

Dokonalý trik (2006)

Po asi pátém zhlédnutí už musím napsat jak skvělé to je. Atmosféra dobového Londýna a kouzelnických jeviští podtrhává silná rivalita dvou hlavních postav. Vešlo se i pár povedených zvratů a ten poslední je zvlášť extrémně povedený a donutí k pocitu zamyšlení. A i když tu Hugh Jackman i Christian Bale předvádějí opravdu dobré kousky, tak my všichni víme kdo je tady ten největší kouzelník…

Nespoutaný Django (2012)

To je asi vyloženě poprvé, co mě zdejší vysoké hodnocení spíš trochu zklamalo. Tarantinovský styl westernu mě tolik nebere, možná z nostalgie k těm pravým teď už desítky let starým westernům, no prostě mě to tak nebavilo, samozřejmě je to ale stále koukatelné. Nutno zmínit Christopha Waltze, který si mou pozornost držel, a taky Leova improvizace, ta taky stála za to.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Asi ten nejlepší příklad toho, když se ve válce něco zvrtne. Po asi 30 minutách začátku na základně, to začne být čistě nabušená akční záležitost, která je epická jak na koukání, tak na poslech.

Na život a na smrt (2013)

Začátek docela o ničem, zbytečné tlachání a natahování místo toho, aby nás trochu seznámili s hlavní čtyřkou. Nicméně asi po 20 minutách to konečně chytlo ten správný směr a začal ten opravdový survivor, ten na který jsme už nějakou chvilku čekali, a který jel až do konce. Na to, že šlo o chaotickou přestřelku, tak kamera stíhala docela slušně a orientovaně, což byl zrovna tady myslím si jeden z hodně důležitých aspektů. Na konci potěšilo ještě seznámení s opravdovými účastníky téhle mise. Za mě solidních 8/10.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Netradiční venkovské prostředí, které do příběhu sedí a dodává mu skromnou vesnickou atmosféru. Dojímavý příběh, který nemusí být pro všechny nejvíc poutavý, ale určitě ani neurazí. Silnou stránkou je samozřejmě začínající Leo, ale Johny není vůbec o nic horší.

Uprchlík (1993)

Svižný, napínavý, poutavý, má to všechno co bezchybný thriller potřebuje. Harrison Ford a Tommy Lee Jones tomu dodali už jen třešničku.

Vetřelci (1986)

Cameron je mistr sekvelů, ví ze všech nejlíp jak sekvely fungují a co potřebují pro to, aby třeba po originálu nebyly jen hloupé pokusy o vysoké zisky. Aliens mají vše, co takový sekvel potřebuje pro to, aby si udržel naší pozornost nebo co víc, aby nám vyrazil dech, přecijen dva nejlepší filmy od Camerona jsou sekvely a tenhle je jedním z nich.

Halloween (1978)

Věc je za mě určitě atmosferičtější a celkově lepší horror, ale Halloween má tu výhodu v tom, že narozdíl od věci je to děsivě reálné a vy si po tom doma bojíte i dojít na záchod, aby tam za dveřmi nečekal Michael.  A celou cestu si ještě při tom v hlavě přehráváte ten legendární hudební motiv, který si Carpenter sám složil a který je asi taky největším symbolem tohohle počinu, určitě ho znají i mnozí co tenhle film neviděli, protože je prostě legendární jako celý tenhle Carpenterův Halloween.