Americký outsider (2021)

Sportovní filmy založené na skutečné události mám rád. Sice jde většinou přesně o tenhle koncept, kdy underdog navzdory všemu a všem dokáže prorazit a zvítězit, ale to mi nevadí. Vlastně naopak, ty pozitivní emoce dokážou zvednout náladu. Takových filmů je dost a příběh Kurta Warnera z nich nijak nevybočuje, i když přidává dojemnou rodinnou linku, ale svůj účel plní přesně. Nevadí mi Zachary Levi, ale je fakt, že jako zhruba dvacetiletej týpek, co končí univezitu, vážně nevypadá.

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Ještě pořád mám v živé paměti, jak jsem na začátku roku 2020 skočil na sledování Cizince (The Stranger) a jak mě seriál podle knihy od Harlana Cobena vtáhnul do děje. Chytilo mě to a až do konce to nepustilo, takže jsem tak nějak předpokládal, že i další seriál, který pro Netflix vznikl na základě jeho předlohy bude mít podobný účinek.  Jenže očekávání se nepodařilo úplně naplnit. A přitom tom začalo nadějně, napětí a tajemno tomu rozhodně nechybělo. Postupně jsem však častěji a častěji vrtěl nesouhlasně hlavou a říkal si, že tohle mi nesedí. Mnohá rozhodnutí byla prostě hloupá, ať už je dělala hlavní hrdinka nebo vyšetřovatelé a já se nad to nedokázal povznést. A to mi ani nijak nevadilo obsazení, teď už vím, že když vidím Richarda Armitage, tak mám očekávat zamotaný příběh a být podezřívaný a Michelle Keegan už předtím vojandu (Our Girl) zahrála, takže proč ne. Ale ani závěrečný zvrat mi nepřišel tak hrozně nečekaný a celkově jsem tak trochu zklamaný.

Sly (2023)

Nemohu si pomoci, ale když jsem viděl, jak Netflix zpracoval dokument o Arnoldovi, tak od tohohle odcházím zklamaný. Sly je určitě zajímavá postava Hollywoodu a jeho cesta si zaslouží skvělé zpracování, ale tenhle dokument jeho příběh nevypráví úplně skvěle. V podstatě se soustředí pouze na vznik Rockyho a tak trochu Ramba, což jsou sice největší hity, ale kompletní ignorování ostatní tvorby moc nechápu. Z osobního života se toho člověk taky moc nedozví, kromě toho, že měl blbý dětství a vztah s otcem. V porovnání právě s nedávným Arnoldem z toho Sly vychází jako jasný poražený a z tohohle dokumentu se nedozvíte o moc víc, než jsem věděli před jeho sledováním a to je největší bolestí.

Otrava (2023)

Tohle nebylo špatný, povídku neznám, ale docela pobavila a Anderson svým stylem nevybočil ze své klasické tvorby.

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Nejdelší z krátký filmů, které Anderson vytvořil pro Netflix. A Anderson si v něm jede to svoje, takže pokud vás to baví, bude i tohle, ale není to nic, co by v jeho tvorbě vyčnívalo.

Ohnivé vozy (1981)

Chariots of Fire se mi dlouho vyhýbal, ale když na Vánoce běžel v televizi, tak jsem se podíval. Sportovní filmy mám rád, ale tenhle mě upřímně dost nudil. Styl vyprávění mi vůbec neseděl a i když po tom příběh úplně volal, tak naprosto chyběli emoce při vítězství hlavních hrdinů a vážně nechápu, jak se něco takového stane. Já myslel, že to dokáže vyvolat každý sportovní film naprosto automaticky.

Rodinná rošáda (2023)

Nechal jsem se od Netflixu zlákat na poměrně známé obsazení a věřil jsem, že tam bude vánoční atmosféra. Vánoce tam jsou vážně jen na okraj a tahle výměna těl nepřináší nic zajímavého. Naopak přináší úplně hrozné CGI ditě a psa, takže vcelku zklamání. Nečekal jsem zázrak, ale doufal jsem alespoň v průměr.

Catering Christmas (2022) (TV film)

Cheesy vánoční romantika, která může běžet na pozadí a neublíží. Čekat od ní něco víc by ale vedlo ke zklamání.

Wonka (2023)

Southampton, 8.12.2023 Předvánoční kino a Wonka byla dobrá volba a to i přesto, že nejde o vánoční film. Stačilo, že byl zábavný a barevný, pocitově dost podobný filmům jako Paddington od stejného tvůrce. Původní čokoládové filmy mi nic moc neříkají, ale to vzhledem k tomuhle příběhu vůbec nevadí. Odehrává se totiž v době předtím. Obsazení mě baví a vcelku jsem si ho užil, Chalamet mi tam seděl a spousta povědomých tváří ve vedlejších rolích ho dobře doplňovalo. Takže vlastně proč ne, ale dokonalost to nebyla.

Jako kůl v plotě (2021)

Gay odpověd na Happiest season. Pokud od toho nečekáte zázraky, ale normální a pohodový film z vánočního období, tak nebudete zklamaní. Vcelku to funguje, není tam nic moc trapného a docela dobře to utíká. Víc jak průměr z toho nebude, ale sledování neubližuje.