Vetřelci dávnověku - Vzpomínky na budoucnost (2009) (epizoda)

Zatím to vypadá na poměrně zajímavý seriál, ale podobných jsem již viděl mnoho, takže nic originálního. Třeba se to v ostatních dílech změní, ale v tuto chvíli s naprostou většinou věcí, které zde zazněly, nemohu souhlasit. Nejvíce mi asi vadilo tvrzení: "Cokoli bylo popsáno ve starém zákoně, Bůh to nebyl. Byli to nepochopení mimozemšťané z masa a kostí, které si naši předkové vyložili jako božské a nadpřirozené." S tím naprosto nemohu souhlasit. Sice chápu, že někdo nevěří v Boha, na to má každý právo, ale toto je druhý extrém, kdy se totálně všechno vysvětluje nějakými bytostmi z velmi vyspělé civilizace odněkud z dalekého vesmíru. To mi přijde šílené. Na to si ale musí udělat každý názor sám.

Asterix a Olympijské hry (2008)

I přes to, že mám Asterixe moc rád, vyrůstal jsem na něm, tak tento film nemohu ohodnotit lépe, než dvěma hvězdami a nějakými 40%. A to už jen kvůli tomu, že dějová linka je jedno velké klišé - mladý pohledný muž ze zapadlé galské vesničky se zamiluje do samotné princezny Řecka, Iriny. Král, otec Iriny o tom nechce pochopitelně ani slyšet, oba milenci jsou zklamaní a Alafonix musí bojovat o přízeň krále a ruku své milované. Dalším klišé je milostný trojúhelník mezi Irinou, Alafonixem a Brutem. Alafonix ve výsledku vyhrává celé olympijské hry na plné čáře i přes nástrahy, které mu klade do cesty Brutus. Asterix s Obelixem jsou pak ti dva, bez kterých by se pár nemohl dát dohromady. Humor byl místy velmi trapný. Hodně mě také mrzela výměna Claviera za Cornillaca. Viděl jsem to jednou a podruhé už vůbec nemusím.

Záhada Blair Witch (1999)

Tento snímek na mě působil velmi přesvědčivě a autenticky, moc zajímavé pro mě bylo pozorovat hlavní postavy pobíhající po temných a hlubokých lesích a neustále se pohybujících v kruzích. Z hlediska psychiky hlavních hrdinů to bylo též moc zajímavé, podle mě herci dokázali moc pěkně zahrát psychický rozklad jednotlivých členů výpravy. Jinak má ale film také spoustu (z mého pohledu) chyb. Třeba se mi moc nelíbí ta neprofesionalita s kamerou, i když chápu, že zde to byl záměr. Ze stránky logiky to postrádá smysl, má to moc velké logické díry. Když jsem se díval na trailer, sliboval jsem si od toho trochu víc strachu, ten se ale nedostavil. Proto nemohu hodnotit více než třemi hvězdičkami.

Marilyn Manson: SAY10 (2017) (hudební videoklip)

Toto video je samozřejmě, jinak by to nebyl Marylin Manson, tak trochu bizardní, je tam nějaký lascivní motiv, ale já mám rád hlavně hudbu, která byla opět velmi kvalitní, takže za mě moc fajn. Zároveň to ale nebylo to nej, co jsem od Mansona viděl, a proto dávám 4 hvězdičky.

Duna (2021)

Za mě velmi povedený film. Nejvíce mě zaujalo herecké obsazení, hudba od H. Zimmera a velkolepé efekty, které byly propracované do velkých detailů. Herecké výkony za mě na jedničku, nejpřesvědčivěji na mě působila v roli Paulovy matky Rebecca Ferguson. Trochu mě ale zamrzelo, že jsme se nedozvěděli nic o postavě Jasona Momoy, nic o dívce, o které se Paulovi zdávalo, nic moc o baronovi. Imperátor tam nebyl vůbec, což mne trochu zarazilo. Audiovizuálně skvěle provedeno. Emoce jednotlivých postav, hlavně pak matky, byly ztvárněny velmi věrně.

Larva (2012) (seriál)

O tomto seriálu jsem se dozvěděl čistě náhodou, když jsem projížděl žebříčky tady na ČSFD a hned mě zaujal nápadem, že dva hlavní hrdinové jsou barevní červíci a také svou animací. Podíval jsem se na pár prvních epizod a musím říci, že jsem se velmi pobavil, i když je to primárně určeno pro malé děti. Nejvíce oceňuji někdy až drsný a černý humor a hudbu a zvuky, které všechny postavičky vydávají.

Eega (2012)

Na indické filmy jsem se nikdy moc nedíval, ale tento snímek považuji za velmi povedený. Nápad, že hlavní hrdina se reinkarnuje do mouchy a pak dělá svému vrahovi a sokovi v lásce ze života peklo, mi přijde originální, hudba mě taktéž mile překvapila, i když si dokážu představit, že někomu nesedne, herecké výkony, hlavně pak S. Ruth Prabhyové a Kicchi Sudeepa, jsou prostě skvělé. Jen začátek je poněkud zdlouhavý, pro člověka, který není zvyklý na Bollywoodské filmy, možná až nudný či dokonce otravný. Snímek vřele doporučuji i pro menší děti.

Doggie Heaven (2008)

Jamese Wana mám velmi rád, ale tento jeho kraťas nepovažuji za zvláště povedený. Nápad sice zajímavý, ale skoro celých deset minut jsem se nudil, až konec byl jakž takž povedený. Herecké výkony by podle mě mohly být lepší, hlavně v případě Lin Shaye, které si jinak velmi cením pro její role v Insidious nebo Detroit rock city.

Ruchoth Raoth (2017)

Tento snímek je moje první zkušenost s českým hororem a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Štěpána Kozuba mám velmi rád a v tomto snímku, myslím, hraje excelentně. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý ho vídat jen ve vtipných věcech, mě hodně překvapilo, že se dokáže prosadit i v tomto žánru. Na to, že to je nízkorozpočtový film, z toho pan Křižka dostal opravdu hodně. Cením si také dokonalé atmosféry. Tento snímek bych označil jako velmi nadčasový.

Volným pádem (2021)

Tento film mě velmi mile překvapil. Moc se mi líbí pan Ferro v hlavní roli. V podstatě celou dobu jsem mu fandil a bylo mi ho někdy líto, musím říci, skvělý herecký výkon. Hodně se mi také líbí, že Štěpán Kozub do filmu vložil své vlastní zážitky a zkušenosti. Volným pádem je sice nízkorozpočtový film, ale strčí do kapsy spoustu velkorozpočtových českých komedií. Hodně mě také zaujala hudba pana Sedláčka, díky které jsou některé emocionální momenty ještě o mnoho silnější, než kdyby tam hudba nebyla. Jediné mínus je, že mi klasický humor Tří tygrů, který je častokrát na hraně s trapností, moc nesedl k některým scénám, ale to je jen můj názor.