Experiment Belko (2016)

Lidé jsou svině a nejde jim věřit, to je tady zobrazeno celkem dobře myslím. Děj má dobrý spád, pořád se tam něco děje. Scénář průměrný - postavy jednají uvěřitelně, ale ten konec se mi nelíbil. Zahodit to takhle do absurdna, nechápu. A ti vojáci mohli taky vypadat líp, než jako herci z lacinýho porna.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Pro nutnou potřebu zpestření našeho MCU meníčka, které již čítá opravdu hodně chodů a chuťových variací, přišla poměrně vítaná inovace v podobě tohoto celkem dobrého po asijsku kořeněného moučníku. Proč ne. Oceňuji hlavně bojové choreografie, kameru a scénografii. Slabší tu pro mě bylo CGI, humor a scénář celkově, na který se ale v podobných komiksárnách většinou vůbec nehraje, takže nevadí.

Black Widow (2021)

Typická průměrná Marvelovka, která na pár hodin zabaví, ale druhý den si nevzpomenete, o čem to bylo. Ubral bych trochu feminismu a přidal víc akce. Soundtrack taky slabý.

Sněžná mela (2019)

Animace průměrná a scénář absolutně bez nápadu nebo vtipu. Jo, dětem by se to možná i líbilo, ale těm se líbí cokoli, co je barevné, bliká a dělá to kravál. Já to opravdu nehodlám jako někteří tady v rozporu s podmínkami užívání hodnotit rádoby očima někoho jiného a už vůbec ne někoho takového :D Silný podprůměr, sorry jako.

Letíme (2017)

Animace je v tomto filmu zvláštní, ale není vyloženě ošklivá. Dějově slabá a lehce zapomenutelná pohádka o jinakosti/podobnosti druhů.

Hurá do pravěku! (2012)

Je to jako volební spot o matkách samoživitelkách s odpornou animací a skoro nulovým dějem. Fuj. Jednu hvězdu dávám za to, že mi to celkem rychle uteklo, a já se tak teď můžu dívat na něco jinýho.

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Seriál neznám a nejsou mi čtyři, takže bohužel nemůžu jinak. Na druhou stranu, úplné utrpení to zase taky nebylo. Mohlo to být vlastně ještě infantilnější, hlavně potom v akčních scénách - takže tu jednu hvězdu si to zaslouží. Taky jsem tam zachytil narážku na prochcanost médií, to je pro děti myslím velmi poučné, do jakého světa rostou, takže taky bod. Hvězdička pro vás Tlapková patrolo.

Godzilla vs. Kong (2021)

Coooool. Za mě nejlepší díl universa. Souboje Godzilly a Konga epické, výjimečně přehledné a vizuálně dechberoucí, námět a scénář dobré, zpracování středozemě krásné a nápadité, soundtrack taky ušel a nemám ani nic proti chování obou titánů, tak jako v případě G1 a G2. Na pět hvězd to ale samozřejmě není, stále z toho smrdí upjatá zaměřenost na vizuál a boj mezi monstry na úkor trochu víc propracovaného děje a opět tu jsou (až na tu holčičku) ostatní postavy jen jako kůly v plotě naprosto bezúčelně sebou mrskající před kamerou. Ale to vem čert, nápadité to je a má to šťávu.

Godzilla II Král monster (2019)

Ačkoli pokračování Godzilly umocňuje všechny klišé z jedničky, které mi na ní vadily nejvíce, neřekl bych, že je dvojka o moc horší nebo o moc horší než Kong. První Godzilla pro mě profituje z efektů a triků, Kong z kamery a scénografie a tahle G2 z námětu, soundtracku a přítomnosti Very Farmigy, která ač nemá moc co hrát, je radost se pro změnu dívat na paní herečku jejího formátu. A stejně jako v předchozích případech i zde je spousta faktorů, které se mi nelibí. Scénář hloupý, postavy nevýrazné a tupé, souboje technicky monotónní a ne moc přehledné, hudba lepší, ale celkový zvuk nestojí oproti jedničce za moc a asi bych i ocenil, kdyby zde dostaly o něco rovnocennější prostor i ty další monstra, než jen ty 4 ústřední. Prostě pořád blockbuster, který na chvíli zabaví, ale nenadchne.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Ve srovnání s Godzillou mě Kong bavil méně. Ačkoli je svět Konga mnohem rozmanitější a dává více prostoru jednotlivým postavám, vůbec mě to vlastně nezajímalo. Charaktery nebyly ničím zajímavé a fauna ostrova taky moc ne. Užíval jsem si tak pouze začátek s Goodmanem, než se ukázal opičák a pak pouze závěrečný souboj, který byl technicky dobrý, ale nic moc epického nenabídl. Všechno okolo mi přišlo jen jako vata. Na druhou stranu musím říct, že ostrovní flora a celý vizuál se tvůrcům opravdu povedl, dost tomu napomohl i ten kamerový filtr přehnaně zahřívající barvy, kterým se rozhodli podkreslit většinu záběrů z ostrova. Soundtrack je u Konga ještě slabší než u Godzilly. Výsledkem je průměrný komerční blockbuster, který když neuvidíte, o nic zásadního nepříjdete.