• Krátkometrážní

Na návštěvě (2015)

Wow, tohle bylo opravdu zajímavé a poměrně dost osobní. Zpočátku se mi moc nelíbilo, že film je předkládán pomocí kamery, na kterou děti natáčí svůj "dokument", ale nakonec se to ukázalo jako poměrně zajímavé a samozřejmě to dodalo filmu jakýsi jiný rozměr. Zpočátku klidný horor se postupně rozjíždí, místy je vtipný a nakonec dorazí k pozoruhodnému konci. Celkově nad očekávání dobré. UPDATE: Původně jsem viděl se slovenským dabingem, který tomu pro mě dodal ještě větší zážitek (a opravdu doporučuji si to pustit ve slovenštině), před několika dny jsem to viděl znovu tentokrát v češtině a znovu mě tento horor tak neskutečně bavil - považuji to za jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl!

3:15 zemřeš (2005)

Povedený horor, který v určitých směrech překonává celou conjuring ságu. Mrazivá atmosféra, povedené triky a má to příběh. Děsivé je to dost, zvláště jedna scéna, ze které jsem zůstal chvíli trochu v transu. Celkově opravdu povedený strašidelný horor.

Příchozí (2016)

Toto je jeden z těch filmů o mimozemšťanech, kde nejde o akční střet dvou světů, naopak se jedná o postupně budovaný a řekněme objevitelský příběh, který je podán opravdu poutavým způsobem. Samotná hlavní dějová linka a její vyústění není ve finále až tak zajímavé, ale naprosto jsem si užíval právě samotné budování kontaktu mezi mimozemšťany a člověkem a tajemno, které se neslo tímto filmem. Každopádně hlavním, co mě na tomto filmu zaujalo byli právě mimozemšťani, kteří jsou tu opravdu originální a líbí se mi, jak vše kolem nich bylo vymyšleno, ať už se jedná o jejich vzhled, způsob komunikace nebo jejich vesmírné lodě. Ve finále opravdu pěkné mysteriózní sci-fi.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Jen rychlá a stručná recenze. První polovina filmu je skvělá, buduje atmosféru, je vtipná a je tu i první úžasná úvodní scéna s Krampusem, avšak přibližně v polovině se film drasticky změní a začne tu řada absolutně zbytečných podivností, které nejsou moc zajímavé a vše jde rázem k čertu!

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Tato marvelovka mě opravdu mile překvapila! Je tu postupně budovaný příběh, který je většinu děje poměrně poklidný, nicméně mě rozhodně nenudil, ba právě naopak. Je tu pár slabších chvilek, ale většina příběhu pro mě byla zajímavá. Zvláště bych chtěl také pochválit písničku Lift Me Up, která je skvělá. Celkově podle mě opravdu překvapivě povedené. Paradoxem pro mě je, že na tento film jsem se těšil z nejnovějších marvelovek nejméně, ale nakonec je to pro mě jedna z nejlepších marvelovek ze 4. fáze. Wakanda nechť žije!

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Tento seriál jsem částečně už kdysi viděl a nepřišel mi špatný, ale nějak zásadně si mě nezískal, každopádně jsem se k němu opět po dlouhé době dostal a zkoukl komplet díky Sovímu domu a musím říct, že mi to pořád přijde dobré, vlastně spíš více než dobré. Stejně jako u Sovího domu tu máme podle mě trochu slabší první sezónu, díky které si však člověk postupně oblíbí hlavní postavy a pomalu odhalí hlavní dějovou linku. Druhá sezóna je pak již více příběhová a téměř bez "odklonkových" epizod od hlavního příběhu. Celkově je seriál super a především postavy Dippera, Mabel a Zlejdy Stana si mě postupně opravdu získali, hlavní dějová linka je zajímavá a hlavní záporák je také skvělý, ačkoliv mi paradoxně v posledních epizodách již nepřišel tak zajímavý jako v těch předchozích.

Soví dům - For the Future (2023) (epizoda)

Druhá speciální epizoda sezóny 3 je stejně jako ta předchozí opravdu skvělá. Hned začátek je naprosto neuvěřitelně úžasný, především pak část, kdy začne hrát hudba. Celkově je epizoda opět zajímavá a líbí se mi, kam se příběh vyvíjí. Tento díl ukazuje představení "nového" světa démonů, trochu větší seznámení se Sběratelem a samozřejmě perfektně připravuje půdu pro poslední epizodu. Závěrem už jen dodám: I want to play a final game!

Soví dům - Thanks to Them (2022) (epizoda)

Již první díl třetí série je opravdu fantastický. Trochu jsem si říkal, že celý jeden díl ze tří věnovaný čistě lidskému světu je možná i trochu moc, nicméně stopáž byla opravdu dobře využita a tato epizoda slouží jako skvělý rozjezd nové sezóny.

Soví dům (2020) (seriál)

Soví dům mě z počátku moc nezaujal, respektive po prvních dvou dílech jsem neměl ani moc chuť koukat na další, nicméně jsem dal seriálu i díky jeho poměrně vysokému hodnocení a poměrně nápaditým postavám šanci a nakonec jsem si seriál, tak zamiloval, že jsem zhlédl zbytek epizod za několik dní. Soví dům má, jak jsem již zmínil zajímavé postavy, děj je relativně volný, ale taktéž poutavý a celá atmosféra seriálu je jednoduše fajn. První sezóna má celkem různě zajímavé epizody, některé jsou slabší, některé naopak úžasné, každopádně druhá sezóna jede na vlně skvělých dílů a doufám, že i třetí řada, která ještě nevyšla kompletně nabídne brilantní epizody. Aktualizace: Po pár dnech se musím vrátit, abych dodal, že seriál si mě opravdu získal a neskutečně se těším na finální epizody. Z toho, co jsem viděl ze třetí sezóny to vypadá naprosto skvěle! - Po zhlédnutí poslední epizody mohu říci, že jsem více než spokojen s celým příběhem. Poslední sezóna seriálu byla mistrovsky udělaná - skvělý příběh, postavy, hudba - bylo to jednoduše perfektní! Nedokážu ani popsat, jak skvělý seriál Soví dům nakonec je. Miluji tenhle seriál a rozhodně ho doporučuji zhlédnout! (Od slabších začátků seriálu se dostanete přes poutavé epizody až ke kouzelně brilantnímu konci)

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Pěkný, vtipný a pohodový vánoční speciál, který potěšil a letos mi poprvé přinesl vánoční atmosféru. Celý děj mi ohromně utekl, stopáž byla opravdu akorát a film neměl hluchá místa. Dalším plusem byly rozhodně písničky, zvláště ta první. Celkově opravdu překvapivě povedený speciál. Aktualizace: Ta první písnička je opravdu skvělá a asi se stane jednou z mých oblíbených vánočních klasik.