• Krátkometrážní

Stalo se (2008)

Skvělý "béčkový" film, který má zajímavou zápletku a opravdu pozoruhodné vysvětlení proč se tak děje. Lidé se chovají, tak jak by se dalo čekat a příběh hlavních postav je rozhodně zajímavé sledovat. Když děj dospěje k jedné zvláštní postavě, tak se z toho stává trochu až horor, což je ovšem také zajímavá změna oproti zbytku filmu. Ve finále tak působivý snímek, ačkoliv spíše opravdu na jedno zhlédnutí, kdy člověk přesně neví, co se stane.  Jsem každopádně rád, že jsem na tento film náhodou narazil, takovéto povedené "béčkové" filmy, ke kterým se náhodou dostanu opravdu zbožňuju.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Tento speciál je pro Marvel rozhodně nevšední projekt. Hned úvodní sekvence je podařená a Marvelovské "intro" tentokrát opravdu vynikne. Celý film nedokáže už vzhledem ke stopáži prokreslit pořádně postavy a nakonec pro mě byla nejzajímavější postava asi Ted. I příběh není nijak extra prokreslený, ale jako speciál dejme tomu. Rozhodnutí udělat film černobílý bylo podle mě hodně zásadní, protože díky tomu tento speciál vypadá opravdu zajímavěji a ne tak moderně a finální zbarvení bych možná i vynechal nebo vypustil úplně závěrečnou scénu. Každopádně slušný úvod MCU speciálů, i když trochu propletenější zápletka by rozhodně nebyla na škodu.

Ninjago - Crystalized (2022) (série)

Crystalized je jedna z nejautortějších sezón Ninjago seriálu. Máme tu skvělou první polovinu plnou originality a druhou polovinu zase klasicky spíše akční. Sezóna je každopádně nabitá návraty legendárních postav, je tu spousta vtipů, což pro Ninjago není moc typické, navíc tyto vtipy jsou často dosti povedené, ačkoliv je třeba znát souvislosti a také se tu pracuje skvěle s hudbou, což u Ninjago seriálu taky není úplně tradiční. Bojové scény jsou propracované, celý děj je opravdu promyšlený a výborně se využívá dříve vybudovaných věcí v seriálu. Na tuto sezónu se jednoduše vyplatí podívat a já jsem neskutečně překvapený, jak zajímavě udělaná je tato sezóna, zvláště poté, co minulé sezóny nebyly tolik povedené. Každopádně jsem rád za důstojné ukončení Ninjago seriálu, tedy alespoň určité velké kapitoly. Aktualizace: Skoro po roce se musím vrátit, abych trochu opravil respektive doplnil svou recenzi, zpětně musím říct, že sezóna není až tak super, ale i tak je dost dobrá, první polovina funguje dokonale a plně využívá vybudovaných věcí, vtipů a je originální. Druhá polovina už je hold předpovídatelné Ninjago s několika zářnými momenty, ale i tak jsem si tuto sezónu opravdu užil.

Ninjago - Roots (2022) (epizoda)

Upřímně jsem čekal něco o trochu zajímavějšího, zvláště samotný konec po finální bitvě vzhledem k tomu, že se jedná o poslední epizodu seriálu aspoň v určitém smyslu, tedy konec aktuální velké dějové linky a kdo ví, v jakém novém stylu přijde Ninjago příští rok. Nicméně jsem rád, že se sezóna celkově povedla a mrzí mě, že seriál končí, nicméně tak to musí být.

Ninjago - Dragon Form (2022) (epizoda)

Skvělý příběh, skvělé návraty postav, neskutečná bitva. Tohle je opravdu perfektní epizoda.

Ninjago - An Issue of Trust (2022) (epizoda)

Bitva se rozjíždí, tak uvidíme, co přinese další epizoda. Tato byla každopádně povedená. Nevěříte?! ;-)

Ninjago - Distress Calls (2022) (epizoda)

Tentokrát opět volnější epizoda, i když na plyn se tu šlape dost. Každopádně pořád pěkná jízda!

Ninjago - Compatible (2022) (epizoda)

Neskutečně skvělá epizoda, která vrací zpět jednu postavu z Prime Empire, svolání nindžů dohromady je také důležitý bod, a především pak volání o pomoc spojencům. No, a to možná nejlepší se odehrává v Borgově věži, kde bodují záporáci a především tu máme scénu s Pixal a Zanem, která je naprosto úžasná a to upřímně především díky hudbě. Navíc na konci epizody ještě ultra combo mech. No wow tahle epizoda mi vyrazila dech.

Ninjago - Safe Haven (2022) (epizoda)

Konečně opět povedená epizoda, která vrací jednu postavu a dává ji menší příběh. Objevuje se odkaz na hady a Skylor, Cole a Kai tvoří dobrý tým. Skrytý význam jedné z frází, a to noviny nikdy nespí je taky super. Navíc tu máme opět aspoň nějakou roli i pro Pythora.

Ninjago - Return of the Ice Emperor (2022) (epizoda)

Opět spíše průměrná epizoda. Návrat starých známých záporáků jako hrdinů je super (i jejich vyprávění je skvělý odkaz na S11), konfrontace mezi Lloydem a Hounddog McBragem je také dobrý krok, ale třeba návrat Ledového císaře bych si představoval raději jinak.