• Krátkometrážní

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Tato epizoda je velice povedená a jedná se podle mě dokonce o jednu z nejlepších epizod seriálu. Námět je zajímavý a provedení se také povedlo. Tato epizoda by také mohla skvěle sloužit jako varování pro zlobivé děti. Každopádně po všech stránkách výborná epizoda, která za svou krátkou stopáž dokázala podat zajímavý příběh.

Nenasytná (2018) (seriál)

Líbil se mi námět tohoto seriálu, a proto jsem se na tento seriál také rozhodl koukat. Po prvních několika epizodách jsem však zjistil, že děj úplně nevypráví o tom, co jsem očekával. Nicméně především asi postavy a také právě to, co jsem někdy zahlédl o seriálu mě u něj dokázali udržet, a pak u konce první série jsem se konečně dočkal právě toho, co jsem četl a to Pattyiny pomsty a celkem zajímavých i komických situací, které se od té doby objevovali pravidelně. V seriálu mě dost nudilo řešení některých vztahů mezi postavami, ale dalo se to vydržet. Kolem a kolem se mi vlastně seriál ve finále líbil a závěr seriálu také nedopadl špatně, líbil se mi Pattyin příslib Bobovi a vcelku bych to Patty věřil, takže tenhle otevřený konec není vůbec špatný. Dost také oceňuji, že příběh byl nejspíš opravdu dost promyšlený předem a právě po mě nudnějších věcí v první sérii je pak skvěle využíváno v průběhu seriálu.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch má relativně slušný rozjezd a celkově první půlhodina filmu je relativně povedená, ale postupně film ztrácí na tempu a na kvalitě příběhu. Příběh v reálném světě je vcelku dobře koukatelný a zajímavý krom části, kde získávají věci. Problém je, že část, ve které získávají věci se odehrává zároveň většinou jakoby ve fantasy světě, který sice vypadá vizuálně dobře, ale až na první scénu se samuraji, která vypadala fantasticky a vkusně se hodila do příběhu, tak zbytek fantasy scén mi přišel spíše nudný a vzhledem k tomu, že to byla vlastně tak nějak hlavní část filmu, tak jsem byl tímto celkem zklamán. Nicméně základní příběh je ok, některé scény jsou perfektní a celý film vypadá vizuálně skvěle, vzhledem k příběhu si však podle mě film zaslouží "jen" 3*. Aktualizace: Film mi nakonec tak utkvěl v paměti, že nakonec dávám 4*.

Sebevražedný oddíl (2021)

Od tohoto filmu jsem neměl moc velká očekávání, ale možná i díky tomu jsem si film nakonec opravdu užil. Již při úvodní písní jsem z toho začínal mít relativně dobrý pocit a ten se naštěstí nakonec nesl až do konce filmu. Film dokáže celkem dobře představit velkou skupinu osob, z nichž jsem většinu ani neznal a hlavně je tu mnohem víc humoru než jsem čekal. Navíc komediální stránka tohoto filmu je vcelku povedená a to včetně černého humoru. Nejedná se sice o nějaký extra skvělý film, ale i tak jsem se bavil a je to podle mě ještě na 4*.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Zápisník smrti má dokonalý námět, skvěle budovaný příběh a samozřejmě i výjimečné postavy. Ačkoliv nejsem fanoušek anime, tak mě celý seriál bavil, i přesto že se objevilo z mého pohledu v jedné chvíli pár slabších epizod za sebou. Nicméně jsem na to celou dobu s údivem koukal, a zvláště první epizody utíkaly jako voda. Postavy jsou naprosto famózní především pak tajemný L či na opačné straně stojící Light a smrtonoši jsou také velice zajímaví, ačkoliv mi přišlo, že zrovna smrtonoši mohli mít větší roli. Mezi další skvělé postavy patří třeba i Misa a také Naomi, která ale nedostala moc prostoru, což je škoda, mám ještě jednu velice oblíbenou postavu, ale tu kvůli spoilerům raději nenapíšu. Pokud jde o samotnou otázku zápisníku a Lightova používání, a naopak odporu L, tak jsem někde mezi těmito dvěma názory, nicméně L je asi zajímavější postava z mého pohledu. Každopádně je to naprosto perfektní seriál a jeden z těch, u kterého mě mrzelo, že končí. Dokonce přemýšlím o přečtení mangy, především pak povídek, které se v seriálu již neobjevily.

Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)

Skvělý seriál, který odpovídá na otázky co kdyby...? Kdo by nechtěl vědět, co by se stalo kdyby bylo něco jinak? Navíc jsem také rád, že tento seriál je animovaný, jelikož to podle mě v tomto případě poskytuje mnohem více možností. Každopádně animace je zdařilá, příběhy a jejich zápletky respektive co kdyby jsou zajímavé a dějová linka, která spojuje příběhy je také pozoruhodná, takže já jsem naprosto nadšený. Na závěr, abych nezapomněl, tak postava Pozorovatele je také velice zajímavá a líbí se mi jeho úvodní slova v každé epizodě, která dokonale popisují "pravidla hry".

Radius (2017)

Na tento film jsem narazil náhodou a ačkoliv bylo vidět, že se nebude jednat o nějaký velkofilm, tak mě tento příběh ihned upoutal. Hlavní postavy se chovají uvěřitelně a naprosto logicky. Celý film má zajímavou myšlenku, která je zároveň opravdu dobře zpracovaná. Následující část obsahuje spoilery: Sci-Fi část je tu výborně zakomponovaná a vlastně především rozpoutává nadpřirozený jev v tomto filmu. Líbí se mi i myšlenka s infekcí, která podtrhává to, jak se film snaží jít především logickým vysvětlením celé věci. Výborně zvolené je tu pak i prostředí, ve kterém se postavy v jednotlivé scény nacházejí, a které působí opravdu dobře pro film. Liam je postava, na které se mi od začátku trochu něco nezdálo a tento pocit chvílemi stoupal a chvílemi naopak mizel a to až do jednoho zásadního flashbacku. Každopádně se mi líbilo to, jak se najednou tato postava změnila po ztrátě paměti, i přesto že jsem tento zvrat viděl již v několika filmech. Abych se však ještě rychle vrátil k druhé hlavní postavě a to Jane, tak ta dodává filmu zásadně jinou atmosféru a myšlenky, než kdybychom sledovali jen Liama. Navíc Jane zastupuje v tomto filmu v podstatě dobro a je skvělé, jak zde působí vztah mezi postavami Jane a Liamem nebo také řekněme mezi dobrem a zlem. Nicméně proplétání minulosti respektive vzpomínek a současnosti je skvěle podáno a postupně posouvá příběh až do finálního vyústění. Samotný závěr je pak velice rozporuplný a vlastně jsem vůbec nevěděl, jak se cítit u toho konce, ale myslím, že to byl asi jeden z těch nejlepších závěrů, který mohli podat.

Mrtví neumírají (2019)

Tento lehčí horor je dobrá oddechovka, na kterou se dá až překvapivě dobře koukat. Během filmu se představí několik různých postav a děj se vyvíjí celkem zajímavě. Film má i slušnou atmosféru, která je občas odlehčená nějakým vtipem. Celkově dobře vybudovaný film, kterému bych i dal čtyři hvězdičky, pokud by celé nezkazila poslední čtvrthodina filmu, která vlastně tak nějak všechno zničí a přidá navíc ještě kosmickou loď, která mi do tohoto filmu absolutně nepasuje. Navíc téměř všechny hlavní postavy zemřou a jejich dějové linky nemají ani nějaké extra zakončení. Postava poutníka ve finále také zůstane naprosto nevyužitá a úplně jsem tak nepochopil jeho roli. Nicméně film je jinak celkově dobře vyskládaný, atmosféra tomu sedí a herecky je to dobré, takže ve finále lepší tři hvězdičky.

Stranger Things (2016) (seriál)

Naprosto skvělý seriál, jehož samotné intro navozuje opravdu skvělou a zároveň trochu mrazivou atmosféru. Tento seriál mě neskutečným způsobem dostal a to jsem si po první epizodě ani nebyl jistý jestli se kouknu na další, vysoké hodnocení mě ale přesvědčilo a já jsem tak získal skvělý zážitek a tento seriál se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Skvěle to táhnou postavy a to především Eleven, Hopper a největší překvapení byl z mého pohledu také Steve. Zejména první série je perfektní, ale i další sezóny pokračují v dobře rozběhnutém příběhu a dostává se tu od každého něco, jak napětí, tak humor, tajemno, fantasy. No celkově to tvoří skvělou kombinaci a rozhodně si tento seriál zaslouží 5 hvězd.

Yesterday (2019)

Dobrý nápad, který podle mě ovšem nebyl úplně zajímavě pojatý. Ačkoliv se nejedná o špatný film, tak jsme mohli dostat více. Pořádně vytěžit téma a dát třeba více známých písniček. No pro mě to trochu zpravil celkem konec, který je sice takový typický, ale vlastně nevím, jak jinak to ukončit. Také myšlenka je dobrá a proto to ještě stačí na 3 hvězdy.