• Krátkometrážní

Nezvratný osud 5 (2011)

Již páté a dlouho dobu také poslední pokračování tohoto příběhu. No havárie je opět zajímavá, máme tu skvělé odkazy a nový nápad, jak se vymanit z plánu. Tentokrát se jede bez znamení, ale jede se opět více na stylu jedničky no a závěr je epické překvapení. Celé to nakonec stačí na 4 hvězdy.

Nezvratný osud 4 (2009)

Tentokrát si dáme závodní okruh a trochu se sešlápne plyn, protože stopáž už není tak dlouhá, ale vlastně to stačilo. Bylo to úderné, rychlé, zajímavé takže proč ne. Opět tu je nový způsob znamení, tedy vidiny a opět tu je pár odkazů. Stejně jako třetí pokračování to má na 3 hvězdy.

Nezvratný osud 3 (2006)

Už třetí pokračování, které tentokrát tolik nezaujalo, ale cením nový způsob hledání náznaků a to z fotek. Příběh jede jako na horské dráze a pět tu máme alespoň pár odkazů na předchozí filmy. No závěr byl asi nevyhnutelný. Každopádně se na to dá koukat i po třetí a stačí to na 3 hvězdy.

Nezvratný osud 2 (2003)

No akce z Nezvratný osud (2000) vyvolá reakci a tentokrát se jede ve velkém stylu v odkazování na předchozí film, což je vlastně strašně super. Postupně se dozvídáme souvislosti a jede se jako o život. Je možné se vůbec plánu opravdu vyhnout. No podle závěru snad ano. Jede se hold na vlně odkazů, ale je to až překvapivě zajímavé a rozhodně to stačí na 4 hvězdy.

Nezvratný osud (2000)

Především originální nápad, který se nezvratně setkal s úspěchem. Samotná myšlenka je velice zajímavá a nezvratný osud je vskutku výstižný název. Také je pozoruhodná logika postupu, která není náhodná. Film mě zaujal, a proto dávám plný počet hvězd.

Ninjago: The Virtues of Spinjitzu (2022) (seriál)

Šestice shortů, které doplňují události mezi Ninjago - The Island (série) (2021) a Ninjago - Seabound (série) (2021). Tyto mini epizody nejsou špatné a berou si za cíl také poučit. Pokud jste fanoušek Ninjaga, tak potěší snad nejvíce nahlédnutí na místa známá z předchozích sezón (s11-s14). Každopádně shorty jsou rychlé, krátké, vystihující, poučné a apeluje se na vlastnosti nindžů, které nebyly poslední sezóny nejvýraznější. Ve finále je to dobré doplnění seriálu.

Čistokrevní (2017)

Nejprve bych rád řekl, že tento film byl milým překvapením a nečekal jsem, že uvidím náhodou takto povedený film, který na mně v ukázce působil spíše jako podivný horor. Spoiler děje: První kapitola představuje dvě hlavní postavy s osobitými charaktery, a to trochu zvláštní Amandu a slušně vystupující Lily. Nebo jsou snad věci opačně? Postupně se rozvíjí jejich zajímavé přátelství a představuje se i další podstatná postava, kterou je nevlastní otec Lily Mark. Lily ho nesnáší a Amanda dostane nápad, který spustí hlavní událost děje. Druhá kapitola se více věnuje dříve nepředstavené temné stránce Lyli a nápad od Amandy začíná nabírat obrysy. Naopak Amanda se chová lépe, i když nápad pořád spíše podporuje. Představuje se také nová postava Tima, který se ukáže být užitečný pro Lyliin plán v další kapitole. Nebo tomu tak nebude? Třetí kapitola se zabývá provedením plánu za nedobrovolné pomoci Tima, který je ale dost rozumný na to, aby z něho i přes jisté riziko ustoupil. To Lyli dopálí, a tak se rozhodne jednat sama. Poslední čtvrtá kapitola uzavírá dějovou linku včetně dokončeného plánu. Nakonec se ještě dozvídáme osudy postav. Konec děje. No a konečně i nějaké to hodnocení, ke kterému jsem se téměř nedostal. Postavy jsou zajímavé a představení dobra, která se nakonec ukáže jako zlo je perfektní. Ačkoliv má film 92 minut, tak je tu dostatek děje a celkově mi to prostě nějak zrovna sedlo tou náladou a především pozoruhodnými charaktery všech hlavních postav.

Nádherné bytosti (2013)

Nádherné bytosti mají výborný a vtipný začátek, ale zatímco jsem čekal, že příběh bude pokračovat po většinu děje podobným směrem, což bych i uvítal, tak se celkem brzy dostáváme do dějové linky se zaklínači, která je zprvu zajímavá, ale postupně začíná být nudnější a film na tom zbytečně zamrzne. Celkově se na film dá ale dobře koukat a nebýt zbytečného natahování zaklínačské dějové linky a raději přidat více komediální stránky, tak bych byl nadšenější.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

První sezóna Arcanu má skvělý příběh, který představuje hned několik hlavních postav v čele s Jinx a VI. Od poklidnějšího, ale skvělého začátku se postupně dostáváme hlouběji do světa Arcanu a objevujeme umění magie a také třpytu. Postavy mají osobitý charakter, na kterém je dobře stavěno a celý děj je smysluplný. Příběh je povedený a představuje skvělé bojové scény i dialogy, ale především v druhé polovině sezóny se objevuje také čím dál více nudných scén, které trochu kazí celkový dojem ze seriálu. Každopádně celkově je první sezóna velice povedená a má perfektní hudební doprovod v pár epizodách a intru, které je mimochodem také velice povedené. Seriál též doplňuje skvělá animace a propracované bojové scény. Charaktery jsou výborně udělané a hlavní postavy dostávají každá akorát prostoru. Snad bude druhá řada seriálu pokračovat stejně dobře nebo dokonce ještě lépe.