• Krátkometrážní

Arcane: League of Legends - Krásný Den pokroku! (2021) (epizoda)

Podle mého názoru nejlepší díl sezóny, který představuje opravdu Krásný Den pokroku, jak už říká samotný název epizody. Posouváme se o několik let dopředu, kdy výrazně pokročí umění s magickými krystaly a rozběhne se také dějová linka s Kate, která se vydá pátrat na vlastní pěst. Rovnou se také dočkáme epického boje, ve kterém se představuje trochu šílená Jinx a celkově se tak rozběhne řada událostí. V této epizodě je opravdu vidět značný vývoj postav a druhá část sezóny, tak snad nemohla začít lépe.

Arcane: League of Legends - Tak vás tu vítáme (2021) (epizoda)

První úvodní díl arcanu představuje dobře skvělý začátek seriálu. Seznamujeme se tu s několika hlavními postavami a představuje se nový svět. Ačkoliv po dobře rozběhnutém akčním začátku se nic moc neděje, tak objevujeme prostředí uliček a také zjišťujeme více o jednotlivých charakterech a vzhledem k tomu, že animace je perfektní a dialogy také nejsou vůbec špatné, tak se dá na epizodu koukat, i když je zrovna děj trochu nudnější. Také se tu objevují skvělé písničky a to jak v intru, tak přímo v ději a tvoří tak výbornou hudební stránku seriálu. Jednoduše tato epizoda je povedeným startem příběhu.

Tři dny ke svobodě (2010)

Opravdu skvělý film a velice povedený remake filmu Nevinná (2008) . Má skvělý příběh a byl opravdu zážitek tento film vidět. Tento remake je asi povedenější než jeho předchůdce a to zejména proto, že opravdu dobře využívá dvou dalších dějových linek, které nebyly ve filmu Nevinná (2008) tolik využity a to linku s vyšetřovatelem a také ženou, kterou potkává na hřišti. Film je radost sledovat.

Nevinná (2008)

Skvělý film, který má slabší začátek, ale po prvních asi 20 minutách mě začal opravdu bavit a bylo zajímavé sledovat tento příběh. Přesně mi to připomnělo chvíle, kdy jsem s nadšením sledoval remake tohoto filmu Tři dny ke svobodě (2010) , který jsem viděl jako první. Každopádně skvělý film, který jsem si užil.

Ninjago - Seabound (2021) (série)

Nová kapitola představuje tentokrát podvodní svět, kde se nachází i druhý amulet a mocný had Wojira, který neměl být již nikdy probuzen. Tato sezóna se tedy logicky věnuje Nye, která tu má zajímavý příběh. Celkově je tato série slušná a i přes několik nudnějších epizod je příběh zajímavý a lehce nadprůměrný.

Ninjago - The Island (2021) (série)

Další sezóna a tentokrát na ostrově, který není obyčejný. Sezóna představuje neprobádaný ostrov, který skrývá tajemný předmět, jenž hlídají strážci, kteří se ho snaží ochránit za každou cenu. Tato kapitola je celkem krátká, ale s časem nakládá slušně a jedná se o takovou průměrnou sezónu, která obsahuje třeba i zajímavou sochu, jenž je pro nindži velkou výzvou v souboji.

Opravdová kuráž (2010)

Perfektní film, který je jak skvěle natočený tak i napsaný a samozřejmě jsou tu také úžasné herecké výkony. Stejně jako u filmu Kosti a skalp (2015) , se dostává westernu taková zajímavá atmosféra. Celý film je mimořádně povedený a je to styl westernu, který se mi opravdu líbí. Jediná moje výhrada je ke konci filmu, kde bych mnohem raději viděl otevřený konec a neskákal zbytečně do budoucnosti, kde už není ta správná atmosféra tohoto filmu a trochu to pro mne kazí celkový dojem z filmu. Ve zkratce velice povedený film se skvělou atmosférou a příběhem o výpravě za zločincem.

Tísňové volání (2018)

Hodně dobrý film. Je zajímavé, jak dobře se dá vyhrát ve filmu s pár místnostmi a fantazií diváka. Hlavní postava byla zpočátku trochu nepříjemná, ale v průběhu filmu se to zlepšilo a hned po hlavním telefonátu příběhu jsem se těšil, jak se to bude vyvíjet. Když přehlédnu naprosto zbytečnou brutálnost, která sice není vidět, ale i přesto se mi to tam úplně nelíbilo, tak je film opravdu dobrý, a poskytuje skvělý zážitek z napínavého příběhu. Stejně jako u filmu Telefonní budka (2002) se mi líbí ta práce s jedním místem a zde dokonce především jen se zvukem.

Futurama (1999) (seriál)

Skvělý zábavný animovaný seriál. Futurama je legendární a vždycky se na tento seriál rád kouknu, jelikož snad každá epizoda pobaví. Hlavní 3 postavy, ale i další členové firmy jsou opravdu zábavní a v podstatě tento seriál nemá chybu. Mohl mít více sérií, ale co se dá dělat, alespoň se nestal nudným a nekonečným. Celkově úžasný seriál.

Mentalista (2008) (seriál)

Snad jedna z nejlepších kriminálek (ze seriálů). Seriál upoutá pozornost už jenom dobrým hlavním týmem včetně hlavní postavy a zároveň největšího tahouna tohoto seriálu Janea. Jane je skvělá postava, která prostě u tohoto seriálu nejvíce zaujme a dokáže i pobavit. Hlavní dějová linka je také zajímavá a všechny další případy obvykle nejsou špatné. I po ukončení hlavní linky se pokračuje ve velkém stylu a to i přes změnu týmu. Každopádně seriál i přes slušný počet epizod neomrzí a jedná se o povedenou kriminálku.