• Krátkometrážní

Ninjago - Farewell the Sea (2022) (epizoda)

Tato epizoda slouží jako skvělý začátek této velké sezóny. Rozpoutává již naznačovanou dějovou linku s kamenem pomsty. Představuje nový tým nindžů, kteří se zdají být zajímaví, a především ukazuje znovu stmelení originálních nindžů.

Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta: Don't You Worry (2022) (hudební videoklip)

Naprosto skvělá písnička s úžasným klipem! Vždy mi jde především o písničku samotnou a klip tolik neřeším, občas je dobrý občas horší, ale tady je geniální a snad jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Vesmírné téma je dobře zvolené a choreografie je dokonalá. Opravdu pěkná píseň s vynikajícím videoklipem.

Želvy Ninja - Annihilation: Earth! Part 2 (2015) (epizoda)

Finále této série je opravdu pompézní. Je tu boj mezi všemi nejznámějšími záporáky Želv ninja a navíc se tentokrát Trhačův klan "spojí" s Třískou proti Triceratonům. Tohle je skvělé temné finále série, které skončí opravdu dost zajímavě a zároveň výborně připraví příběh pro vesmírná dobrodružství, která mají jasný cíl. Už od 24. epizody 3. série finále nabere ohromný spád a zajímavý příběh, nemluvě o skvělém teaseru na Triceratony již v minulé sérii. Jednoduše je to "Do Kranga!" povedené.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Thor: Láska jako hrom je jedním z mála nejnovějších projektů Marvelu, na které jsem se dost těšil už od začátku. Nicméně po zkouknutí filmu mohu říct, že jsem relativně zklamán. Děj byl dosti takový nijaký, ano motivace záporáka tu byla a samotná příčina nebyla špatná, ale celý film se nesl v takovém celkem ani ne nudném, nýbrž opravdu spíše nijakém duchu. Ve filmu bylo také spousta vtipů, avšak většina z nich byla spíše hloupých. Alespoň, že ve filmu poměrně fungovala chemie mezi Thorem a Jane. Každopádně i přesto, že Thor je můj oblíbený hrdina, tak nakonec filmu musím dát průměrné 3*, což mě o to víc mrzí, když Thor: Ragnarok byl podle mě jeden z nejlepších MCU filmů.

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Tato epizoda je velice povedená a jedná se podle mě dokonce o jednu z nejlepších epizod seriálu. Námět je zajímavý a provedení se také povedlo. Tato epizoda by také mohla skvěle sloužit jako varování pro zlobivé děti. Každopádně po všech stránkách výborná epizoda, která za svou krátkou stopáž dokázala podat zajímavý příběh.

Nenasytná (2018) (seriál)

Líbil se mi námět tohoto seriálu, a proto jsem se na tento seriál také rozhodl koukat. Po prvních několika epizodách jsem však zjistil, že děj úplně nevypráví o tom, co jsem očekával. Nicméně především asi postavy a také právě to, co jsem někdy zahlédl o seriálu mě u něj dokázali udržet, a pak u konce první série jsem se konečně dočkal právě toho, co jsem četl a to Pattyiny pomsty a celkem zajímavých i komických situací, které se od té doby objevovali pravidelně. V seriálu mě dost nudilo řešení některých vztahů mezi postavami, ale dalo se to vydržet. Kolem a kolem se mi vlastně seriál ve finále líbil a závěr seriálu také nedopadl špatně, líbil se mi Pattyin příslib Bobovi a vcelku bych to Patty věřil, takže tenhle otevřený konec není vůbec špatný. Dost také oceňuji, že příběh byl nejspíš opravdu dost promyšlený předem a právě po mě nudnějších věcí v první sérii je pak skvěle využíváno v průběhu seriálu.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch má relativně slušný rozjezd a celkově první půlhodina filmu je relativně povedená, ale postupně film ztrácí na tempu a na kvalitě příběhu. Příběh v reálném světě je vcelku dobře koukatelný a zajímavý krom části, kde získávají věci. Problém je, že část, ve které získávají věci se odehrává zároveň většinou jakoby ve fantasy světě, který sice vypadá vizuálně dobře, ale až na první scénu se samuraji, která vypadala fantasticky a vkusně se hodila do příběhu, tak zbytek fantasy scén mi přišel spíše nudný a vzhledem k tomu, že to byla vlastně tak nějak hlavní část filmu, tak jsem byl tímto celkem zklamán. Nicméně základní příběh je ok, některé scény jsou perfektní a celý film vypadá vizuálně skvěle, vzhledem k příběhu si však podle mě film zaslouží "jen" 3*. Aktualizace: Film mi nakonec tak utkvěl v paměti, že nakonec dávám 4*.

Sebevražedný oddíl (2021)

Od tohoto filmu jsem neměl moc velká očekávání, ale možná i díky tomu jsem si film nakonec opravdu užil. Již při úvodní písní jsem z toho začínal mít relativně dobrý pocit a ten se naštěstí nakonec nesl až do konce filmu. Film dokáže celkem dobře představit velkou skupinu osob, z nichž jsem většinu ani neznal a hlavně je tu mnohem víc humoru než jsem čekal. Navíc komediální stránka tohoto filmu je vcelku povedená a to včetně černého humoru. Nejedná se sice o nějaký extra skvělý film, ale i tak jsem se bavil a je to podle mě ještě na 4*.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Zápisník smrti má dokonalý námět, skvěle budovaný příběh a samozřejmě i výjimečné postavy. Ačkoliv nejsem fanoušek anime, tak mě celý seriál bavil, i přesto že se objevilo z mého pohledu v jedné chvíli pár slabších epizod za sebou. Nicméně jsem na to celou dobu s údivem koukal, a zvláště první epizody utíkaly jako voda. Postavy jsou naprosto famózní především pak tajemný L či na opačné straně stojící Light a smrtonoši jsou také velice zajímaví, ačkoliv mi přišlo, že zrovna smrtonoši mohli mít větší roli. Mezi další skvělé postavy patří třeba i Misa a také Naomi, která ale nedostala moc prostoru, což je škoda, mám ještě jednu velice oblíbenou postavu, ale tu kvůli spoilerům raději nenapíšu. Pokud jde o samotnou otázku zápisníku a Lightova používání, a naopak odporu L, tak jsem někde mezi těmito dvěma názory, nicméně L je asi zajímavější postava z mého pohledu. Každopádně je to naprosto perfektní seriál a jeden z těch, u kterého mě mrzelo, že končí. Dokonce přemýšlím o přečtení mangy, především pak povídek, které se v seriálu již neobjevily.