Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Takto sa majú točiť seriály. Animácia je veľmi kvalitná, zaujímavá steampunková hudba. Akčné scény boli precízne. postavy boli ukážkovo rozpísané. Myslím ,že bolo veľmi zaujímavé rozdeliť seriál na tri časti, prvý Act bol zoznámenie s postavami a ich motiváciami to znamená, že aj toho najväčšieho chrapúňa dokážeme pochopiť. A tie emócie, ako mňa koniec 1. Actu zložil na  kolená, len čo je také horšie, 2. a 3. Act sa spolieha na akciu než na chémiu postáv. V druhom Actu sú už naplno využité scifi a fantasy prvky. Málokedy sa podarí tak efektívne zamiešať scifi a fantasy prvky aby to fungovalo. 1. Act bol zaujímavý úvod, 2. Act akčné jadro a 3. Act epický záver.

Red Notice (2021)

Je to taká akčná sranda. Ako musím uznať že, akčné scény sú premakané, naša trojka predviedla, že nie sú najlepší herci len tak pre nič za nič, zmena prostredia bola dobrá, len škoda ,že to je complet efekty absolútne žiadna výprava a to sa na tom filme aj odrazilo. Čo sa týka humoru je taký suchší a ten zvrat ma neohromil tak ako mal. Taktiež tu chýba tá chémia medzi tými postavami, tie postavy sa absolútne nepoznajú. Ja by som to povedal takto, priemerný srandovný akčňák.

Duna (2021)

Duna má všetko. Podmanivý vizuál, naplno využitý potenciál (príbeh), ale je tu fakt, že fanúšikovia galaktických strieľačiek si moc neužijú. No musím pochváliť veľmi dobré herecké výkony, podmanivá arabská hudba krásne podčiarkla prostredie. Celkom oddyhový dej je prerušovaný chvíľkovými akčnými scénami, takže až taká nuda to není ako tu niektorý opisujú. LENŽE vadilo mi len jedna vec, bolo mi strašne nepríjemne keď sa náš hlavný hrdina pozeral do budúcnosti a ten záver sa mi zdal zbytočne natiahnutý. No aby som to zhrnul, Duna poteší vizuálom, podmaní hudbou a uspokojí zaujímavým príbehom. Je to taká oddychovka.

Vampire Hunter D (2000)

Začína to úplne jednoducho, lovec upírov ide uloviť upíra, ale potom do prerastie do úchvatnej zápletky, postavy sú krásne rozpísané, D je hneď na prvý pohľad sympaťák, snímok má rýchle tempo. Fantasy a scifi prvky sú vhodne zamiešané a rôznorodá hudba je veľmi dobre vložená do akčných scénok,bojová choreografia dáva zmysel nie je efektovo nabitá ako je pri anime zvykom ( čo je plus).

Princezna Mononoke (1997)

Ja osobne anime moc nemusím, ale pri tomto snímku som bol príjemne prekvapený. Film nám ukazuje, že svet nie je čiernobiely, ale sivý, postavy sú zaujímavo napísané majú kladné aj záporné stránky. Myslím ,že vizuál bol na tú dobu veľmi dobrý, fantasy prvky sú tu dobre rozvinuté, akcia tu je proste úžasná, hudba je dobrá pri každom snímku je iná, aby sa trafili divákovi do nálady. Takže si zaslúži 5 hviezd z piatich.

Smrtelné stroje (2018)

Veľmi priemerný snímok jediné čo je tu obdivuhodné je ako vždy vizuál, akcia nie je moc vydarená viacej je jej iba na začiatku a na konci. Divákovi sa tu snažia naservírovať nejakú tajuplnosť (áno myslím toho robota), ktorá tu absolútne nefunguje. Hudba je priam až zdrvujúco jednotvárna. Prakticky celé jadro filmu vykecávajú, občasne prerušené akčnejšou scénou. Zážitok (ak nejaký je) rýchlo vyprchá a to robí z neho priemerný snímok.

Solo: Star Wars Story (2018)

Film má na začiatku celkom slušné tempo, ale od polky filmu postupne upadá na kvalite. Čo sa mu však nedá uprieť sú akčné scény ( napr. scéna s vlakom) má rychlé tempo čiže divák sa nenudí. Efektovo je uspokojivý, hudba tam veľmi dobre pasuje čo z neho robí dobrý zážitok. Sú tam úžasné hlášky a Paul Bettany podal suprový herecký výkon. Nuž čo sa týka negatív snímku, každý zradil každého, že človek nemá šancu sa v tom vyznať a klasický hnusný otvorený koniec.

Assassin’s Creed (2016)

Ten film mal potenciál dokonca prvých 40 minút bolo úžasných, lenže potom to pustupne začalo upadať, či na akčných scénach, hudbe, kamere alebo deju. Vizuál bol výborný, krásne sa vyhrali s kamerou, herecký výkon celkom ušiel, prvých 40 minút hudba bola úžasná. Vizuál****,Hudba***,Bojová choreografia***, Akcia***