Nadace (2021) (seriál)

Ano, seriál se knihou jen lehce inspiroval. Ta knížka je tak náročná, že otrocky přenést děj na plátno je prakticky nemožné. Ano, kvalita jednotlivých dílů lehce kolísá. A ano, zase vidím tu úpornou snahu o genderovou vyváženost a kulturní nezávadnost, ale i tak tleskám ve stoje. Mně se to moc líbí a těším se na další sérii.

Slídilové (1992)

Film přesně podle mého gusta. Sympaťáci, napětí, humor a to vše bez tuctů mrtvol a hektolitrů krve.

V hledáčku střelce (2014)

Nějaké chyby bych tomu vytkla. Nahánění Bena moc rozvláčné a konec odfláknutý, ale jinak to není úplná ztráta času.

Kachna na pomerančích (1975)

Italské komedie mi vždycky přišly moc afektované a tato není výjimkou. I přesto hodnotím 50%. Chvílemi to bylo i vtipné.

Rozhněvaný muž (1978)

Příjemná francouzská detektivka. Příběh nic moc, ale zachraňuje ji Ventura svým herectvím a Hrušínský dabingem.

Ve znamení Merkura - Léto s Venuší (1978) (epizoda) odpad!

A flagelanství pokračuje. Uniformy VB v barvě kopenhagengrün a nervy drásající případ ukradeného obrazu. Ale jsem o něco chytřejší: “Sobota. To je ten den před nedělí”.

Ve znamení Merkura - Muzikantský celník (1978) (epizoda) odpad!

Třicetiletý Hanzlík hraje jelimana po škole, který nastoupí do svého prvního zaměstnání. Strašidelná atmosféra hlubokého socialismu, tesilky, výrazné vzory oblečení a přehlídka značek automobilů. A taky pohled na myšlení té doby. Kdo se usmívá a je příjemný ten je podezřelý. Brrr. Na tohle se nemůže nikdo dívat ani z nostalgie.

Rodičovský instinkt (2019) (TV film) odpad!

Téma jistě vážné, ale zpracování otřesné. Adrienne Frantz se pravděpodobně musela vyspat s celým štábem včetně klapky, jinak si nedokážu vysvětlit její obsazení do hlavní role. Přestárlá hysterická prvorodička, která pár hodin po porodu běhá ve vysokých podpatcích a honí rusky hovořící padouchy.

Příběh vraha (2019) (TV film)

Ten kdo psal obsah dokument evidentně neviděl. Dostali ho na základě svědectví místních obyvatel, kamer v obchodě a důkazů nalezených při domovní prohlídce. Nedostal doživotní trest, ale 25 let.

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Jedna hvězda za Andělu a jedna ze soucitu.