Kid (2000)

Příjemná podívaná. Úsměvná, milá komedie s Brucem Willisem, který se ve svém téměř bezproblémovém životě setkává sám se sebou, jako malým klukem. Od té chvíle se začíná odvíjet opravdu zajímavý děj. Dokáže se Bruce opět vcítit do pocitů toho malého uličníka? Vzpomene si na důležité i méně důležité momenty svého dětství? Změní ho to? odpověď najdete v tomto filmu.

Svatby podle Mary (2001)

Roztomilá romantická komedie, která se mi velmi líbila. Jennifer Lopez podala celkem dobrý výkon, odpovídající dané roli. Ovšem takový Matthew McConaughey, hm, ten byl opravdu k snědení

Erin Brockovich (2000)

Docela zajímavý příběh rozvedené americké matky tří dětí. Film byl natočen podle skutečné události, takže ho beru takový, jaký je

Apollo 13 (1995)

Kdykoliv sleduji film, jehož děj se odehrává ve vesmíru, s napětím očekávám, co zajímavého se stane a jestli triky nebudou příliš přehnané. V tomto případě jde skutečně o jeden z nejlépe natočených snímků, co se triků týká. Přidám-li k tomu ještě výkony herců jako je Tom Hanks, K. Bacon, Ed Harris a dalších, je podle mého názoru jedním z nejzdařilejších tohoto žánru.

Zelená míle (1999)

Dojemný, téměř tříhodinový snímek režiséra Franka Darabonta, nás zavede do vězeňského prostředí. S napětím jsem sledovala celé tři hodiny a rozhodně nemůžu říci, že bych se chvíli nudila ( spíše jsem několikrát sáhla po kapesníku ). Skvělý film nejenom díky T. Hanksovi.

Otec rodiny (2000)

Tento film, který je možná trochu moralizující mě zaujal spíše svojí romantickou stránkou. Mladý muž ( Nicolas Cage ), který má skvělou práci, hodně peněz, krásný byt a drahé auto postrádá možná to nejcennější rodinu. Ovšem žít rodinným životem má i svá pro a proti

Skála (1996)

Po shlédnutí tohoto filmu v kině, jsem neváhala a zakoupila si DVD. Skutečně to stojí za to! Akčnost, muzika a efekty na jedničku. Výkon hlavních hrdinů ( Connery, Cage, Harris a další ) je rovněž excelentní.

Pyšná princezna (1952)

Ať si kdo chce co chce říká, pro mě je to jedna z nejhezčích pohádek. I když jsem ji viděla mnohokrát, tak mně ještě nikdy neurazilo, že ji opět vysílají ve vánočním čase. Myslím si, že zrovna tak, jako třeba Mrazík, patří mezi vánoční klasiku.

Maska (1994)

Tento dost bláznivý film, kde Jim Carrey bravurně sehrál svoji roli, řadím mezi super komedie. Před pár lety jsem vzala VHS s tímto filmem do dálkového autobusu, aby nám cesta rychleji uběhla. Musím říci, že v buse neseděl nikdo, kdo by se skvěle nebavil. Byla to dobrá volba.

Vesničko má středisková (1985)

Česká komedie se spoustou dobrých vtipů. Když jsem tento film viděla úplně poprvé v kině, odcházela jsem s rozpačitým úsměvem na rtech. Strašně jsem totiž litovala Jánose Bána ( herec ), kterému ( ve filmu ) hodně lidí ubližovalo a spousta diváků v kině se mu smála asi jsem divná