Průsmyk (2019) (seriál)

Nejdříve jsem se lekla, že to bude něco podobného Zone Blanche, což se naštěstí brzy vyvrátilo, ale za to se potvrdilo, že to téměř dosáhne na kvality Broenu, a to se musí náležitě ocenit 86%. Nicholas Ofczarek jako hlavní komisař byl skvělý a správně úchylný a vychytralý vrah byl příjemnou třešničkou na dortu.

Zaklínač (2019) (seriál)

Tohle měl být nejočekávanější seriál? Nejsem čtenář knihy ani herní maniak, ale tohle se dle mého moc nepovedlo. Nejen, že člověk měl co dělat, aby se vyznal v časových liniích, což je pro nečtenáře asi očekávatelné, ale nemůžu odpustit ten stupidní humor (nejen Marigolda), některé velmi plytké dialogy, pár ne úplně pěkných, ale za to dost směšných kostýmů, černého Elfa (to jako vážně?) a nejsem si jistá, zda Yennefer má působit jako kurva. Abych to shrnula, tak se mi fakt hodně líbil poslední díl, který ovšem nemůže zachránit díly předchozí. A o srovnávání s GoT nemůže být snad ani řeč. 62%.

Kafarnaum (2018)

Další výpověď o tom, jací lidé žijí na Blízkém východě - prý v kolébce naší civilizace. Každopádně se za těch cca 7000 let daleko nepohnuli, tak proč je nevzít k nám a něco je zde nenaučit, o vzdělání přece všichni hrozně usilují. Možná kdyby tam ženy neuměly jen rodit, tak by tam logicky nemuselo být tolik chudých lidí a hlavně dětí. "Zain" to svým rodičům řekl dobře a za svůj herecký (ale díky perfektní autentičnosti možná spíš neherecký) výkon zasluhuje 70%.

Le Mans '66 (2019)

Na film jsem jela hlavně z důvodu hereckého obsazení, protože nejsem fanoušek aut ani měření si mužských penisů (=eg). Ale Damon a Bale jsou pro mě zárukou kvality a jsem ráda, že to potvrdili i zde. Přesto, že film trvá přes 2 hodiny se člověk nenudí, jelikož hluchých míst je poskrovnu a tempo nepolevuje. Překvapivě jsem se smířila i (pro mě) s nevyhovujícím koncem a z kina odcházela velmi spokojená, 87%.

Bodyguard (2018) (seriál)

Nemusím seriály o politice, ale tento je výjimka. Úvodní dvacetiminutovka vás vtáhne do děje a nepustí, pouhých 6 dílů je velkým plusem. Richard Madden jako seržant "Budd" je skvěle nečitelný. Tématicky to do dnešní doby velmi dobře zapadá. Poslední díl je vrcholem napětí! A ten konec!!! O zvraty se člověk bát nemusí. Pro milovníky koránu a "mírumilovných" muslimských opic povinnost!!! 95%.

Proč? 13x proto - Série 1 (2017) (série)

Prvních pár dílů jsem byla relativně nadšená a zvědavá, jak se asi tento příběh nadále bude vyvíjet. Seriál měl spoustu chybiček a evidentních nelogičností, které bych byla schopná překousnout, protože je to natočené opravdu velmi poutavě, ale jelikož se slečna Bakerová vyvinula v naprosto nesnesitelnou, přecitlivělou adolescentní husu, která mě v některých dílech už vyloženě iritovala a navíc si téměř za vše mohla sama, tak hodnocení jen tak tak nestačilo na 4 hvězdy, 64%.

Vražedná lež (1936)

Jako pedagogický pracovník dobře vím, jak smradi dokáží potrápit. Ale, jak jsme dobře mohli vidět, tak ani moc nezáleží na smradech nýbrž na jejich rodičích, v tomto případě prarodičích. Takže se milí rodiče zamyslete, zda ten váš rozmazlený "anídlek" není náhodou pěknej "sráč". Nakonec k zamyšlení přecejen došlo, ale způsobená škoda byla již nezvratná. Přesto mě film pohladil a konec potěšil, takže 72%. (LFŠ 2019)

Kůže (2018)

Sice opět jasná multikulti propaganda, ale proč lidem nepoukázat i na to, že "s čím kdo zachází, tím také schází." A je celkem jedno, jakou má barvu, 88%. (LFŠ 2019)

Černobyl (2019) (seriál)

"Každou lží si děláme u pravdy dluh a ten se dřív nebo později musí splatit". Jasný, ruku na srdce, kdo z nás nikdy nezalhal? V tomto případě však lež měla na svědomí více než špatnou náladu oklamaného. Zde se nejednalo o jednoho člověka, nýbrž o statisíce lidí, kteří kvůli takové lži umřeli nebo se s následky potýkají dodnes. Ono jich podle SSSR vlastně bylo "jen" 31, ale všichni víme, že číslo je mnohonásobně vyšší. O kolika lžích asi stále nevíme, snad lepší si nepředstavovat. Každopádně zpracování této globální katastrofy je naprosto PRECIZNÍ, i když tam jsou nějaké nepřesnosti a některé postavy či příběhy přibarvené. Jako celek to působí přesně tak, jak má - REÁLNĚ, a to si zaslouží 100%.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Na první pohled příjemné rasistické maloměsto, krásná, věčně vypitá a vlastní technikou potetovaná Amy Adams a případ, který rozkryje více tajemství, než by bylo zdrávo. Pár věcí mi uniklo (např.otisk zubů na otcově ruce), pár mi nedávalo smysl, několik výtek by se každopádně našlo, ale i přesto si mě seriál připoutal svou tíživou, tajemnou atmosférou a velice překvapivým a nepředvídatelným koncem. A hlavně to neříkej mamce! 82%