Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tak na Harryho som sa už dlho tešil, aj keď už viem ako to celé skončí, kedže som si prečítal knihu. No vidieť to na filmovom plátne je niečo iné. Začiatok bol podľa mňa slušne vygradovaný . Hudba bola pompézna tak ako v minulých dieloch, temnej stránky je tu naozaj halda, čo pridáva na atmosfére. Sem tam sa mi zdalo že tvorcovia v nejakých scénach vsunuli nie príliš vhodný humor - naokolo zomierajú ľudia a padajú tam vtipné hlášky. Možno v strede trocha nudné ale scenáristi sa proste museli držať knihy, inak som spokojný a teším sa na part 2 !!!

Odpočítávání (2010)

Slušný film, ktorý hovorí o praktikách, ktorých je človek schopný ak ide o veľa životov. No predstavte si, čo by ste vy robili v takej situácii- to isté čo vynikajúci Samuel L. Jackson, ktorý zahrál svoju rolu na jedničku.Brutálne a dramatické. Dobrý námet,dobrý scenár, iba ten koniec mohli trocha zmeniť !!!

Resident Evil: Afterlife (2010)

Úprimné povedané mňa Afterlife vôbec nesklamal tak ako som čakal. Po prečítaní si viacerých komentárov tu na csfd som sa bál,že to bude fakt slabota. No film sa mi skutočne celkom páčil, síce tie spomalené scény ma dosť nudili ale bolo to celkom vyvážene. Herecké obsadenie s pár novými tváričkami sa mi páčilo. Boss s obrovskou sekerou bol tiež zabitý,len mohol mať trocha viac priestoru. A filmu by pasovalo ešte aspoň takých dvadsať minút. Dúfam, že pokračovanie tu bude čo nevidieť !!!

Mafiáni (1990)

Upútalo a ohúrilo naplno. Dobré spracovanie témy mafia,v každom pohľade. Veľmi tomu pomohlo,že je to podľa skutočnosti, čo diváka ešte viac ohúri. Ako tí ľudia žijú, stavajú sa nad zákony, akí sú poniektorí krutí a nevyspytateĺní je proste lahôdka sledovať. Výkon Joa Pesciho je excelentný, človek by povedal že je to naozaj mafiánsky psychopat !!!

Sedm (1995)

Bol som mimoriadne šokovaný po dopozeraní tochto filmu. Originálny kúsok ktorý ma naozaj ohúril či už svojím príbehom alebo brutalitou. Vynikajúce herecké obsadenie je fakt bombové. Freeman ako starý detektív, Piit ako zelenáčik je výborná kombinácia. Dážď počas celého filmu dodával tu správnu pochmurnú atmosféru. Bolo tam podľa mňa tích pár chybyčiek ale to nemôže pokaziť moje hodnotenie,lebo ten koniec bol fakt prekvapivý, tak skôr tých 4,5* !!!

Zombieland (2009)

Pre mňa slušné zombiecké dielo. Od začiatku to bolo fajn či už s vysvetľovaním pravidiel,ktorých by ste sa mali v takom svete držať, alebo s efetkívnymi spôsobmi zabíjania zombíkov. Od polovice ďalej to nebolo už ono ale stále sa našli zábavné scénky ktoré ma rozosmialy. Woody Harrelson mi tu pripadal strašne podarený, veľmi mu sadla rola ktorú tu stvárnil. A čo sa týka Billa Murraya, tak s tým to úpne zabili :) !!!

Pád do tmy 2 (2009)

Dosť dlho som čakal na toto pokračovanie a nakoniec bol pre mňa film dosť veľkým sklamaním. Pokračovanie stratilo dosť veľa čara, ktoré pôsobilo v jednotke. Áno je tu viac brutality aj iných nechutných vecí, ale dopredu už viete povedať,čo sa stane, kto zomrie, atď. Neskutočná demencia niektorých postáv, vedia že tam niečo žerie všetko naokolo a aj tak sa trepú tam kde nemajú. Na druhej strane som rád, že sa vrátila Juno,ktorú som považoval za mŕtvu. Koniec je dosť diskutabilný a som zvedavý či bude aj trojka !!!

JCVD (2008)

Tak v tomto filme mohol Van Damme ukázať,že to nie je iba ten chlapík ktorý ovláda karate a nevie hrať. Tu ukázal že to naozaj vie. Začiatok mi pripadal ako skutočný príbeh Van Damma ktorého život ide dolu vodou, je starý už nevládze točiť tak ako niekedy,problémy v rodine,a nakoniec sa stane rukojemníkom. Na mňa osobne veľmi zapôsobila tá scéna ako ma dlhý monolog do kamery, kde fakt ukázal že to vie pred kamerou. Príbeh filmu poskytnutý z dvoch pohľadov je tiež dobrý. Filmový fanúšikovia Van Damma by si asi predstavolali koniec filmu tak ako si ho predstavoval on ( aj ja by som nemal nič proti tomu ), ale potom by film zrejme stratil tú pesimistickú šťavu, ktorú už mal od začiatku, a práve tá šťava spravila z tochto filmu fakt slušný kúsok !!!

Monstrum (2008)

Prvý dojem po pozretí tochto kúsku je veľmi pozitívny. Od Blair Witch som naozaj nevidel nič podobné. Malo to skoro všetko čo mám mať film tochto typu. Od desivých začiatkov,kde ste videli iba kúsok monštra až po koniec kde ste ho mohli vidieť pekne z blízka. Na taký malý rozpočet skutočne dobre nakrútene,to točenie s ručnou kamerou tomu dodávalo určité grády a miestami by ste fakt verili že sa to skutočne stalo, samozrejme že si časom poviete,že nie je možno aby počas takej situácie,kedy vám ide skutočne o krk, stále držal chlapík pred hlavou kameru a všetko točil,ale predsa len je to iba film !!!

Poldové (2010)

No tak podľa mňa Willis nepatrí do komédii,a keď už by tam mal byť tak určite by nemal mať takého blbého parťaka akého mal tu. Chýbala mi tu poriadna akcia, stále som čakal,že to začne gradovať no nič, pomaly sa to vlieklo s pár dobrými hláškami. Keby bol Bruce o niečo drsnejší a pár grázlom robil držku tak by to bolo určite lepšie. O hviezdičku naviac som dal iba kvôli koncu ktorý bol celkom slušný !!!