Reklama

Reklama

Frankensteinův hrad

  • USA House of Frankenstein (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pokračovanie filmu FRANKENSTEIN MEETS THE WOLF MAN (1943), následované filmom HOUSE OF DRACULA (1945). Dr. Niemann so svojím hrbatým sluhom utekajú z väzenia a mieria do zrúcaniny niekdajšieho sídla dr. Frankensteina, aby mohol Niemann pokračovať v jeho výskumoch. Po ceste stretávajú po 1. grófa Draculu, po 2. roztomilé dievča Ilonku, do ktorého sa hrbáč neštastne zamiluje a po 3. rozmrazujú z ľadu Frankensteinove monštrum i Vlkodlaka, do ktorého sa čoby do zakliateho mužného elegána Lawrenca Talbota nešťastne zamiluje Ilonka. (POMO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

obitus 

všechny recenze uživatele

Napad spojit v jednom filmu osudy tri slavnych Universalskych monster je jiste zabavny, jeho provedeni bohuzel prilis ne. Cela prvni tretina s Draculou (ci spise parodii na Draculu) v podani Johna Carradineho je opravdu priserna. Nastesti se po osvobozeni Frankensteinova Monstra a Vlciho muze dostava ke slovu smutny pohled a strhane rysy Lona Chayneho jr. a vse se k dobremu obraci. Pribeh je hodne podobny predchozimu dilu, jen zpracovani je mnohem horsi. Bohuzel ani Karloff v roli Dr. Niemanna, Frankensteinova nastupce, prilis neoslnuje. Takze krom Chayneho stoji za zminku uz jen nestastne zamilovany hrbac Daniel. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Já vám nevím, ale já nejvíce miluju od Universaláků, právě tyhle spin-offy. Jsou krátké, dobře provedené a zatraceně zábavné. Ale jediný problém je že už nevím o čem jsou, nýbrž jich je opravdu hodně. Viz. třeba House of frankenstein, house of dracula, frankenstein meets the wolfman. No je toho požehnaně. Ale já se pokaždé bavím, příběh na sebe nějak moc nenavazuje, ale to nevadí. Nevadí ani to že příběh je slabej. Na tyhle blbinky se prostě zatraceně dobře kouká. I když Carradinův Dracula na Lugosiův fakt nemá. jeho uhrančivej podhle je prostě špatnej. Ale jak říkám já se parádně bavím. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Skôr ako o plnohodnotný crossover troch monštier ide o tri filmy v jednom. Keď to Niemannovi nepôjde s Draculom, tak to možno pôjde s Frankensteinom a Vlkodlakom. Posledný menovaný je v tomto filme jediný z týchto troch mysliacou a cítiacou bytosťou, preto budete mať na konci pocit, že zvyšní dvaja tu sú skôr do počtu a kvôli propagačným plagátom. Goticko-expresionistická atmosféra je fuč, dokreslovačky sú extrémne nápadné a v rámci série o Frankensteinovi ide o najslabší film. Čo ale neznamená, že sa mu treba vyhnúť; má totiž rýchle tempo, Chaney je opäť skvelý a záver je tragický vo všetkých možných smeroch. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tohle pokračování filmu Frankenstein Meets the Wolf Man(1943) se mi líbilo o něco víc. Samotnej příběh mi přišel zajímavější, zábavnější a hlavně záživnější. Možná je to i účastí více zvučných jmen. Vrací se Lon Chaney Jr. v roli vlkodlaka, přibude Dr. Niemann(Boris Karloff), objeví se zde i Dracula(John Carradine) a menší roličku dostal i George Zucco jako Lampini. Do role Frankensteinova monstra které tu bylo prakticky nepodstatné a bylo tu jen pár okamžiků byl obsazen pro mě neznámý Glenn Strange. Zajímavou a docela důležitou postavičkou byl sluha Dr. Niemanna(B. Karloffa) kterého si zahrál J. Carrol Naish. Hodnotím v rámci téhle série(trilogie) slabšími 4hvězdami. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Scenár musel byť písaný na kolenách za pochodu nakrúcania. Dej vôbec nedáva zmysel a je to to isté, čo v predošlých troch dieloch, inovované o líniu s Draculom. Ten je tu dosadený maximálne samoúčelne, lebo nemá žiadnu spojitosť s dejom a nestretne sa ani s Frankensteinovým monštrom ani s Vlčím mužom. I bravúrny Lon Chaney začína byť nudný, lebo hrá znova to isté už v treťom filme. Stavím sa že rozpráva aj tie isté vety dookola. John Carradine ako Dracula je nezaujímavý a Boris Karloff vyzerá, že to robil iba pre peniaze. Poteší Glenn Strange ako monštrum. Odvádza štandardne zábavnú prácu, bohužiaľ vo filme nie je ani päť minút. Jedinou zaujímavou postavou filmu je zaľúbený hrbáč Daniel. Škoda premárneného potenciálu. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (10)

  • Rozpočet snímku byl 354 tisíc dolarů a točilo se třicet dní. Boris Karloff za svou roli obdržel 20 000 dolarů, Lon Chaney 10 000, John Carradine 7 000 a Glenn Strange 500 dolarů. (liquido26)
  • Karloff byl Strangeovi při natáčení velmi nápomocen a dával mu užitečné rady jak by měl jednotlivé situace v roli monstra zahrát. (DaViD´82)
  • První z "frankensteinských" filmů, ve kterém se neobjeví žádný z členů tohoto klanu. (DaViD´82)

Reklama

Reklama