uhlajz

Není to o originální myšlence, ale především o efektním kabátu a velice slušné akci. Mám prostě rád tenhle typ filmů, a když se k tomu přidá Christian Bale, tak to snad nemůže být špatný... ()

Chasm

Námět i scénář zajímavý a povedený, atmosféra může občas působit nevěrohodně a levně, ale herecké výkony byly uspokojivé a film celkově velmi efektní... takže 75% ()

Raven0

U matrixu jsem se nudil až hrůza a jeho hloubka pro mne byla hluboká... Ehm, málo :-) Ale tento film je excelentní vize budouctnosti. Emoce jsou potlačovány, kdo cítí musí být vymazán. Děti udávájí své rodiče a naopak. "Otec" řídí tento utopický stát pomocí své diktatury zahnané až do extrému. Žádných zlých robotů se zde nedočkáme, což je dobře, zde lidé zabíjejí lidi. Neříkám, že je to dokonylý snímek, ale rozhodně patří mezi špičku sci-fi žánru. Bravo! Orwell by zatleskal. ()

MiCM

No podobnost Matrixu tady teda nevidím ani omylem.. A kvality filmu jsou řekl bych až ohromné. Famózně zahrané a perfektně zpracované velmi zajímavé téma. Nedokážu si moc představit, že by tady mohl být vůbec nějaký prostor pro váhání. Že to někomu přijde absurdní? :-D Třeba vstanout od počítače a vylézt ven se trochu porozhlédnout.. ()

Smejdcz

"I já jsem nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod Tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech." ()

ywo666

Zaujímavý film. Celkom na mňa zapôsobil. Spracovanie aj vizuálna stránka je výborná. Akčné scény boli až moc prehnané, ale nejako som sa cez to preniesol. Od filmu netreba očakávať nejaké nové posolstvo. Je to len akčný scifi zasadený do orwellovského systému spoločnosti. Pre mňa je to 85%, lebo to do bodky naplnilo to čo som od filmu čakal. Ak ale niekto čakáte niečo viac ako dobrý akčný film asi budete sklamaný, lebo nejaké neokukané vyššie hodnoty z filmu nedostanete. ()

majxik

Velmi pěkný sci-fi snímek s zajímavým nápadem a pěkným zpracováním. Bohužel je tu pár chybiček na kráse který trošku kazí dojem, jako třeba poměrně nereálná vidina společnosti nebo přílišná inspirace matrixem. Ale i př€sto se jedná o nadprůměrné sci-fi s pěknou atmosférou. ()

tomxxx

Celou dobu sledování jsem měl pocit, jako by z tohoto filmu bylo čerpáno při natáčení V jako vendeta (2006) - obrazovky s diktátorem, proslovy...dost podobné. Námět díla mi přišel dost ujetý a efekty mě z počátku nadchly, ale když každá akční scéna vypadá podobně (Bale vyběhne, postřílí pár chlápků, trochu si zaskáče a zamáchá rukama), tak mě to začalo nudit. Na závěr chci trochu pozvednout výběr Christiana do hlavní role. Vždy hraje dost suše a to se zde hodilo náramně. ()

Pavlínka9

Z filmu mám dost rozporuplné pocity..ale převažují ty pozitivní a také to, že černý plášť nesluší jen lidem v Matrixu :D :D ()

Monoxid

Ať může mnohým připadat kdovíjak dobrý, mně přijde tenhle film geniální. Kašlu na 'nedomyšlenost děje' či 'nepřesvědčivou emocionalitu', je mi jedno, jakou používají symboliku. Antiutopií i utopií jsem snad četla dost... Nevidíme tu varování před fašistickou ani komunistickou ideologií. To hlavní nebezpečí tkví ve vzdávání se svobody - ne, vzdávání se ČEHOKOLIV - ve prospěch 'vyššího dobra'. Vzdávání se zodpovědnosti za svůj život. A za život celého lidstva. Miluju styl, jakým to podali. Navíc, jak to tak bývá (u náhodněznovuobjevených a specifickynezapomenutelných věcí), mi film poskytl odpověď na pár otázek, co mi zrovna nedaly spát. Je jedno, co dělám. Je jedno, co říkám. Je jedno, jak vypadám. Ale: beru za svůj život v plném rozsahu odpovědnost, a hlavně: cítím... Jo a je mi jedno, co sypou z rukávů, mě ten film prostě dostal... Mám si přidat jméno Klaus Badelt do oblíbených, nemám si přidat jméno Klaus Badelt do oblíbených... Už jsem říkala, že je ten film dokonalý? ()

noriaki

Po další z katastrofálních válek lidstvo téměř vyhynulo. Aby se vymanilo z nekonečného kruhu destrukce, rozhodlo se zbavit emocí. Ve stejné situaci udělali kdysi podobné rozhodnutí i Vulkánci. Ti jsou sice nedůtkliví cholerici, jenže disponují fenomenálním sebeovládáním. Lidé se museli opřít o syntetickou drogu a brutální represivní režim. Kurt Wimmer napsal a natočil působivé dystopické drama, které je sice občas tak hloupé až to tříská dveřma, ale občas vypadá neskutečně stylově. Inspiraci čerpal kde se dalo, a i když tím bolestně upozorňoval na plytkost filmu a na omezenost svého talentu, stvořil tu malý kult. Gun Kata je jen jedna. ()

dANo

Vizuálne je tento film asi najviac stráviteľný... ale veľké množstvo logických chýb a trápnych (a okopírovaných) akčných scén + predvídateľný záver z neho robia úbohé béčko svojho žánru. ()

Jolinar

Tenhle orwellovský Matrix je má velká srdcovka. John Preston, crime of feeling a gun-kata - prostě legendary. Viděno asi tak 6x. ()

ybuko

Matrixoidni parafraze na Bradburryho knihu a Truffautuv film 451° Fahrenheita. Ktery je sice skoro o ctyricet let starsi a o dost komornejsi, ale lepsi. ()

Brandon

Jak by asi vypadal svět bez citů? Nebyla by nenávist, závist, žárlivost, chtíč, nebyly by vraždy, války, protože by tak zmizel jejich důvod? Možná ano, ale.... O tom všem je Equilibrium. Film nabízí působivé akční scény, ale vzhledem k tomu, že už prvotní myšlenka se mi jeví jako krátkozraká a hloupá, připadá mi Wimmerův snímek o ideálním světě jako pěkná magořina. ()

MishKonn

Jistě, že rozpočet jde vidět. Ale fajn příběh a stylové podání to rovným dílem suplují. Tento nenápadný film byl pro mě velkým překvapením. ()

JohnSmith

Výborná sci-fi točená v Čechách.Atmosféra je vynikající,Bale taky a akční scény nemají chybu.Pokud to ovšem člověk nebere moc vážně,což u sci-fi ani nejde ()

Danny F.

Nádherné dílo plné emocí. Unikátní nápad zapojit do filmu pocity a tím se film stal velice důvěryhodným. Divoké akce oceňuji a také příběh samotný. 65% ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda