Loki137

Samotná myšlenka tohoto filmu se mi zdá geniální. V úvodu filmu jsem byl naprosto ponořen do světa, kde každý člověk musí brát prozium a ten kdo ne --- no - na toho si příjdou klerici. Bohužel postupem času se film hlouběji a hlouběji ponořuje do sekce mlátička alá MATRIX, což mi na filmu trochu vadí a nebyla by škoda kdyby této části bývali trochu ubrali. Nicméně i tak podivaná, ve které Christian Bale v roli klerika první třídy mlátí cituschopné a vlastně všechny kteří na něj jen zamíří je velmi napínavá. Konec filmu mohl být protažen ještě minimálně o půlhodiny. Celkově vzato tento film měl spoustu potenciálu, který nebyl využit, ale hlavně kvůli scéně, kdy Bale příjde zabít svého prvního parťáka musím tomuto filmu dát 90%. To byl opravdu jeden z nejintenzivnějších zážitků který jsem u filmů zažil. ()

cici24

Tohle nebylo vůbec špatné jak se může zdát, prostě jen tento film neprorazil....po celou dobu si držel celkem slušné tempo, vykreslení nepříliš vlídné budoucnosti bylo povedené....Souboje mezi Balem a Beanem měli hodně velý náboj...prostě zajímavé sci-fi ()

T.S.Garp

O vykrádání a inspiracích z Matrixu, 1984 a "jím" podobných se odprostím a vyjde mi tak skvělý film hlavně právě svojí myšlenkou, která mě svou alarmující skoro aktuálností rozesmutnila a rozložila ostatně jako všechny scénáře na podobné téma, jelikož tohle je to, co mě do budoucna nejvíce děsí. At' je to béčko za málo peněz, souboje byly opravdu akční a zajímavé, skoro všude studený psí čumák Bale zde podává skvělý výkon a i přes ten závěrečný happyend, který mě teda dožral, jsem večer ležel v posteli jak na trní a přemýšlel, kam nás naše postmoderní společnost dostane. Snad se něčeho podobného nedožiju. 80% ()

Mozenrat

Ačkoliv jde určitě o velmi zajímavý nápad, je vize zrobotizované společnosti poněkud nevěrohodná a chování postav proto často nelogické (zase nelze vše svést na fakt, že jsou všichni zdrogovaní). Navzdory tomu se povedlo na tomto velmi vratkém základu postavit solidní film s řadou citově silných momentů a akčně akčních matrix-scén. Film brojící proti chladné racionální logice asi nelze těmito měřítky posuzovat. Takže nezbývá než vypnout logické obvody mozku, spolknout všechna "ale, takhle by to přece nemohlo fungovat" a jen se dívat.....Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech. ()

HennessyVSOP

Film na podobném principu jako Orwelovo dílo 1984. Už jenom poselství, které film nese si zaslouží tři hvězdičky samo o sobě, to že si lidé dobrovolně píchají drogy není nic nemyslitelného, stačí se podívat na současnou Ameriku, kde se všichni nechávají krmit propagandou z televize (např. pár exotů už zvedlo svým dětem elektronický identifikační čip) a v Evropě na tom nejsme o dost líp. Christian Bale odvádí velmi dobrý výkon a z hereckého obsazení mne potěšil i Sean Bean. Nejedná se o žádný revoluční film, podobných tu již pár bylo, ale štáb odvedl svoji práci slušně a film má svoji vážnost a hloubku a rád se na něj podívám znovu. 80% ()

Pjotrik

Zajímavá myšlenka o tom, jak se dá nejlépe udržet totalitní společnost - potlačovat city. Něco ale tento snímek sráží do průměrnosti a já vlastně přesně nevím co. Možná nevýrazné herecké obsazení, možná podivné rozuzlení na konci, kdy všichni na všechny hrají habaďůru. Inspirace Orwellovým 1984 je tu zřejmá, jen tady se dočkáme šťastného konce. Každopádně, Christian Bale se mi zde herecky výjimečně líbí a udržuje úroveň nad průměrem. 69% ()

WDMD

Vykradené filmy THX 1138, 1984 a Matrix. Nesmyslný splácanec s pseudofilosofickým obsahem. Ono prostě není snadné vymyslet hypotetickou společnost bez emocí, natož pak udržet její zobrazení smysluplné v celém filmu. Ale oceňuji nový způsob boje - šerm pistolemi. ()

Ajay

Dobře zpracovaná scifárna - dalo by se to nazvat "2v1" - vybagrované filmy THX 1138 a Fahrenheit 451. ()

SelfishMan

Bale se sice tváří jako drsňák největšího kalibru a pekelně cool, ale člověk se nemůže zbavit toho pocitu, že toto vše už tu bylo. A taky že jo, podobnost s Matrixem ( i mezi Balem a Keanu Reevsem, včetně těch černých oblečků, až na černý brejle ) je docela zřejmá. Na Matrix ale zdaleka nedosahuje, ani svým nápadem. A není to jen Matrix... Té kýžené akce jsem se taky dlouhou dobu ve filmu nemohl dočkat, a až přišla...no tak hned byla pryč, a to useknutí ksichtu bylo zbytečné. 2 a půl hvězdy...50% a jedno shlédnutí bohatě stačí ()

Janie.

Už jste někdy při sledování filmu měli pocit, jako by ho někdo natočil jen pro vás? Já ano, právě když jsem poprvé viděla Equilibrium. To snad mluví za vše :) ()

da_silva

Snaží se to mít sympatickou myšlenku, ale je to nehorázná blbost, kde téměř celý děj je jedna velká logická díra. "Gun-katas" alias superrychlé pistolové souboje jsou taky pěkná kravina, ale chápu že to byl pokus o originální "cool" akci. Christian Baleovi jsem jeho emocionální probuzení moc nevěřil, byť v poloze smrtícího drsňáka je vynikající. Equilibrium sází na myšlenku a pokus o instantní vyvolání sympatie s postavami, jež nekompromisní režim depersonifikuje, ale to rozhodně nestačí. Na tři hvězdičky to vytáhlo pouze Wimmerovo umění udělat z low-budget filmu velmi blyštivou podívanou se slušně natočenými akčními scénami (Wimmer evidentně hodněkrát viděl Matrix). Tehdy se zdálo, že Wimmer (jakkoli jalovým je scénáristou) má velký potenciál a bude brzy velmi uznávaným režisérem, kterému přistane nějaký velkorozpočtový nářez a psaní radši pověsí na hřebík. To jsme se ale pletli :) .. (viz třeba scénář k Law Abiding Citizen, za který měl být Wimmer rovnou poslán na odvykačku). ()

faktor_xx

Vidno, že Kurt Wimmer sa inšpiroval skvelým literárnym dielom Nineteen Eighty-Four (1984) od G. Orwella... všade prítomná totalita, vycvičení zabijaci, city tlmiaci Prozium....proste dokonalé prevedenie myšlienky do sveta po tretej svetovej vojne a nástupu jednej moci proti emóciám.... čítal som aj scenár a musím uznať, že Wimmer sa týmto blysol... chválim bojový štýl gun-kata, ktorú doladili v záverečnej fáze filmu (zbraň proti zbrani)....Christian Bale si týmto dielom otvoril ešte viacej dvere do filmového sveta, pretože to zvládol bravúrne...klerik John Preston bez emócií a John Preston po zobudení a vzhliadnutí krásnej búrky....dávam 95% ()

matow

Slušný post-apokalyptický snímok,pri týchto filmoch vždy o niečo viac záleží na vizuálnej stránke a tu sa mi dosť páčila,totalitný režim bol vykreslený famózne aj ked záverečné súboje boli trochu viac prehnané čo sa týka hlavnej postavy ,mi pripomínali trochu akčné béčka z 80tych rokov ale neubrali až tak velmi na celkovom dobrom dojme. ()

punco

Veľmi dobre natočený film a výborne pojatý a za záverečnú bojovú scénu by mal dostať cenu za "nejebanie sa" :) ()

Misterioso

Mohl bych se zde zdlouhavě rozepisovat a snažit se vyjmenovat každičký zápor na tomhle filmu (a že jich není) málo, ale ani za to mi tenhle film nestojí. A stejně si myslím, že nejvýstižnější je v tomhle případě jediné slovo - směšné. Equilibrium je totiž směšné v každém ohledu. Snaží se skloubit X všemožných dávno vzniknuvších sci-fi, ale ve výsledku není ničím jiným než tupou slátaninou, která jen vzbuzuje úsměv. Příběh? Bojové scény? Poselství? WTF! ()

sokor3

Film se zajímavým, originálním příběhem, do kterého dosadíte skvělého herce na post hlavního hrdiny, co více si přát? Tento film je opravdu nadprůměrné sci-fi s napínavým a velmi zajímavým příběhem, ve kterém se dočkáte zajímavých zvratů a uvidíte i plno akce, u které se rozhodně nebudete nudit. ()

DansteR

"Be careful Preston. You're treading on my dreams."...Nemalé to překvapení. Měla to být jen rádoby napodobenina Matrixových soubojů ve světě kde city a emoce neexistují, ještě k tomu za slušné peníze, ovšem díky Wimmera, Balea a zbytku obsazení se film stal překvapením a prokousal se až na pěkných 77%. Nápad slušný, zpracování víc než slušné, efekty skoro parádní a o hereckých výkonech ani nemluvě. Skvěle strávených 107minut mého života, které bych obětoval klidně ještě jednou. 80% ()

Soth

Plnejch ***** ! A proc ? Protoze Gattacu jsem nevidel, 1984 mi prislo moc intoussky a protoze Bean a Bale. K tomu krasne ukazana revoluce od zrodu az po dovrseni. V neposledni rade finalni zaporak vypadal trochu jako jedna z mych nejvetsich nocnich muj - prostacek Joey z bullshitu jmenem Pratele :) A v neposledni a jeste jednou neposledni rade - je to luxusni becko, ktery mne pripoutalo k obrazovce natolik, ze hrozilo akutni protrzeni mocoveho mechyre... ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda