zdeny99

Velkolepé vzdání pocty tomuto slavnému režisérovi béčkových hororů. Mám rád Woodovy filmy a podobné béčkové filmy té doby, také Bellu Lugosiho a Vampyricu. I proto je Ed Wood chytlavým životopisným snímkem s nostalgickou příchutí. [14330. hodnocení, 695. komentář, 83%, 749. nejlepší film, 638. nejoblíbenější film] ()

tragos

Well... Ed Wood mě zklamal. Nikoliv námětem, ale zpracováním, které mi nesedlo. Asi jsem měl špatný den :) Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale vzhledem k celkovému hodnocení jsem radši ubral. ||| Eda Wooda by měli povinně vidět všichni začínající filmaři, aby viděli, že překonat nejhoršího režiséra všech dob není až tak snadné :) ()

Eluin

Skutečně je nejlepší si pustit tento film dříve než půjdete přímo na "hardcore" snímky Eda Wooda. Ed je tu do jisté míry idealizován, což ale právě vytváří spojení mezi diváky a filmem. No, nelze snad toho snaživého režisérka nemilovat?:-). Jednoznačně geniální dílo, u kterého se vždy (i s přátely) zasměji. ()

Elin

Naprosto vynikající a jedinečný film mého oblíbeného dua Burton-Depp. O Woodovi jsem dřív nevěděl zhola nic a tak nevím, jestli by se jeho "filmům" dostalo takové pozornosti, kdyby tento film nevznikl. Naštěstí vznikl a já se parádně bavil po celou dobu. Ta scéna s chobotnicí v kaluži je nezapomenutelná :-). Ten Ed Wood musela být ale zajímavá postavička. ()

stansrac

Nevidět film se jménem zvučným jako je Ed Wood jsem s nadsázkou považoval za mezeru ve vzdělání a chystal jsem se na něj několik týdnů. Teď krátce po projekci můžu říct, že jsem se snad ani nepletl. Moje očekávání bylo sice vysoké, ale čekat něco...takového se snad ani nedá. Jeden z mála filmů u kterého se stoprocentně soustředíte, dokonce vás překvapí, že už končí a uběhly dvě hodiny. U Ed Wooda je toto vyvoláno burtonovou geniální vizuální stylizací a především výborným hereckým obsazením. Z Deppa přímo čiší ten švitořivý optimismus a Martin Landau dává filmu, stejně jako Bela Lugosi filmům wooda, úplně jiný rozměr. Z vedlejších rolí pro mě nejvýraznější a nejzajímavější Lisa Marie jako Vampira. Velkým plusem je i odkaz na sci-fi hity Bride of the Monster nebo Plan 9 from outer space. ()

merigieren

Už sem měl připravenou super hlášku, že nemůžu urazit film barevnými hvězdičkami a proto dávám odpad. Jenže v průběhu mě to nějak začínalo bavit, lépe řečeno jsem nespustil oči z umírajícího upíra, kterému se povedlo zastínit zbytek filmu až do své smrti. Nechápu jak to mohl někdo označit za komedii, když jediná vtipná scénka je o svátku mrtvých s vytahováním zubní protézy. Jinak život a vše točící se kolem Eda mi připadalo trochu nudné. Alespoň že stojíme na stejné straně proti davu :-) 15.8.2015 - sem přidal hvězdičku ()

mala_kea

Film, který díky svému černobílému provedení zůstane na moment v našich pamětích, poté ale vyšumí a už se zpět nevráti. Ono celkem dobře, protože vidět to i podruhé by asi můj mentální stav opravdu narušilo. Za Deppa a za Jassicu * navíc. ()

Mafián

Jen pár lidí by dokázalo natočit film, která je místy opravdu hodně zábavný a chvílemi zase strašně depresivní. Tim Burton má na tohle opravdu talent. Johnny Depp byl dobrý, ale Martin Landau byl skvělý... ()

Rockerman

Není to špatný film, přesto si troufám tvrdit, že je to jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. Nebýt skvělého J.Deppa, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

Rokle

Bez mučení se přiznám, že o Edu Woodovi jsem neměl ani ponětí. Tahle pocta Tima Burtona nejhoršímu režisérovi všech dob mě v některých ohledech ohromila. Bavil jsem se nad touhou Eddieho získat pro svůj mistrovský kousek peníze za každou cenu a zároveň ustrnul v momentě, kdy natáčel svého kamaráda Belu Lugosiho u keře jeho domu. Ač se to zdá nepochopitelné a neuvěřitelné, Burton vytváří kompaktní celek, jenž líčí osudy mimořádného režiséra a jeho nezlomnou lásku k filmu. Je docela dobře možné, že v budoucnu půjdu s hodnocením ještě výš. ()

gombarix

I děsivě špatné filmy se musí dělat s vervou a láskou, aby člověk vstoupil do dějin. Edward D. Wood, Jr. to dokázal - stal se hvězdou plátna když už ne jako tvůrce, tak aspoň jako postava, a s ním i celá jeho obskurní družina věrných. Ne každému se dostane tak velkolepé a současně milé a chápavé filmové biografie. 90 % ()

Hapretor

Velmi hezká biografie. Pokud byl opravdu Ed Wood takový, divím se, že nedostal "grant" na pořádný film. Ten chlap byl šílec, opravdu blázen, ale dělal film, jak ho bavil, o tom to je. A to jeho nadšení ??? - to bylo až nakažlivý ! Hlavní devízou tohoto snímku jsou herecké výkony. V popředí J. Depp a M. Landau. Burton prostě umí. ()

BeranSon

Ed Wood prostě není můj styl filmu, na to se můžu vymluvit, protože právě kvůli tomu sem se nedokázal zažrat do postav děje a výpravy. Tim Burton a Johnny Depp nás provedou strastmi mladého režiséra a divákovu oku ukážou jak těžké to měli prosadit se mladí režiséři, kteří točili jen béčka. Ed Wood rozhodně není špatný film je plný skvělích hereckých výkonů, jenom mi v něm chybělo několik omračujících momentů, skvostných proslovů, škoda... A ještě k tomu sem se někdy nudil. - 6/10 - ()

canucks333

,,Človek musí ísť za svojou víziou, nech ho odrádza od jeho cesty ktokoľvek." Majstroské dielo a režisérovi, ktorý svojim spôosobom majster bol. Nemal talent, prostriedky, nápady a ani vlastne nič čo by ho režisérom robiť mohlo. Ale mal odvahu a zapálenosť, pre filmové umenie (čo je popri jeho šialenej osobnosti na ňom to najzaujímavejšie a najnšpiratívnejšie). Herci výborní najmä Johnny Depp a Martin Landau , ktorí až mrazivo vierohodne stvárnil Belu Lugosiho. Má to svoju krásu, atmosféru, čaro a prináša to konečne odlišný pohľad na Woodovu tvorbu. Jeho filmy si proste musím pozrieť, Natočiť 30 scén za deň jue husársky kúsok aj keď kvalitou to veľmi vysoko nie je. Tim Burton ukázal, že si ho Wood niečim získal a dá sa povedať, že minimálne svojou imagináciou, ktorá síce bola nevkusná, ale môžme vlastne určiť hranicu normálnosti? Génius či blázon? To už nikto nezistí. Každopádne mi tento film povedal o filmovom umení viac než ktorýkoľvek iný. Videl som 1x vo výbornom (vďaka Bohumil Švarc) českom dabingu ----------------- 90% ()

P.J.2

Vidět tohle Ed Wood tak se tetelí blahem. I když jsem si jist že on by to natočil jinak a s větší vášní. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“