Vrah mezi námi (1931)

výborná žánrovka poměrně kvalitně se vypořádávající s přechodem ke zvuku. navíc kromě napínavé noir detektivky poměrně zajímavá reflexe společenského dilematu o právu soudit a trestat. M jak stylisticky tak narativně určitým způsobem předchází dobu. ****

Tunel smrti (2005) odpad!

opravdu bolestivý zážitek, těžko komentovatelná míra nezájmu o děj nebo osud hlavních představitelů, vůbec nic.

Captain America: První Avenger (2011)

v české distribuci zcela tristní dubbing. očekávatelně očekávaná absence jakéhokoliv příběhu je tak zřejmě problémem nejmenším, přesto docela zásadním. vyšší hodnocení by podhodnocovalo ostatní zpracování komiksových předloh.

Ve stínu upíra (2000)

mám hodně rád Stokerova Drákulu a i Murnauova Orloka, což byl mimo jiné důvod proč mě zajímal i upírův stín. bohužel se spíš než ocokoliv jiného jedná o krádež díla těchto pánů. kromě toho využitý druh fikce a samoúčelné mystifikace mi nikdy nepřišel nějak zvláště zajímavý. nadruhou stranu se rozhodně nedá popřít kvalitní forma zpracování a masky, výprava, jak Dafoe tak Malkovich vysoce čnící nad chabým obsahem čpějícím odvarem klasiky zachránili mých 88minut

Re-Animátor (1985)

vpitně úchylné. to lze sice aplikovat na celá osmdesátá léta, ovšem film a pojetí tohoto konkrétního žánru hraje prim.

Pátek třináctého 4 (1984)

přes nejsilnější obsazení jeden z nejhorších pátků, příšerným způsoben stahován příšerně hloupým scénářem

Pátek třináctého 3 (1982)

největší výhodou je režie ve stejných rukách jako předchozí díl. díky poodhalení je využit potenciál charakteru postavy jasona. jeden z lepších kusů s mužem v masce v hlavní roli(za velikého příspěvku právě hokejové masky, která se vprůběhu filmu objevuje poprvé a později doplní mačetu a stává se nedílnou součástí jasonovy výbavy:)

Pátek třináctého (1980)

těžko se odprostit od celé ságy a hodnotit zvlášť každou část. bezprostředně po skončení první části jsem byl přesvědčený, že nejde o nic víc než nezdařilý klon halloweenu. na tom že ten stále vede se sice nic nezměnilo, nicméně čím víc nocí s jasonem přibývalo, jakýmsi zvráceným způsobem mě stále víc zajímalo jak se dostane zpátky do hry. neznamená to však bohužel, že by kvalita měla stoupající tendenci-spíše naopak. po celé sérii musím říct, jakkoli bizardně to vypadá, první díl je vcelku nápaditým kouskem hororové klasiky(ano, po jedenácti filmech se nedá nepoužít slovo klasika) a vzhledem k pokračováním působí až zarážejícím způsobem promyšleně a ďábelsky zapeklitě. kromě toho mám rád tyhle osmdesátý léta

Box (2009)

zkrátka nebaví. ani znetvořená noha diaz, ani samoúčlný, nicneřešící retro, lamentování nad ubohostí lidské rasy odsouzené k zániku a už vůbec ne celá ta konspirační šaškárna. a to všechno při příšerné stopáži. přitom z námětu se určitě dalo vytěžit mnohem víc, první půlka je zajímavá, bohužel se zdá, že se Kelly nechal trochu unést, jak při psaní scénáře tak při jeho realizaci...

Pád do tmy 2 (2009)

začínají mě bavit mazáci, co s odřenýma ušima přežijí předlohu a v pokračování "den poté" nemají nejmenší problém se vypořádat s jakoukoliv nástrahou... v tomto případě dokonce i přes ztrátu paměti. děj je přímým pokračováním, logika opět kulhá, proto chápu otevřený konec s cestou k dalšímu pokračování za velmi odvážný kousek. v každém případě ještě horší charaktery postav než v prvním díle, a to včetně podzemních bestií. ty jsou slabší i vizuálně(najednou z nich mám pocit, že se jedná o křížence netopýra s člověkem) víceméně vše co se dá očekávat od pokračování nepříliš atraktivního hororu:)