One Piece

USA, (2023–2025), 8 h 32 min (Minutáž: 49–64 min)

Série(2) / Epizody(9)

VLADEK

Trochu méně nadšení než recenze od "Jirka_Šč", ale věcně vlastně souhlasím. V rámci svého žánru vážně možná i za 5 hvězd. ()

Rian_witcher

Pokud se dokážete ztotožnit s alternativním světem kde se střetávají piráti s mariňáky, budete mít o zábavu postaráno. Každý z posádky má svůj zajímavý příběh a každý z hledaných záporných pirátů má své osobité kouzlo. Přijměte tedy bláznivý svět za svůj a užijete si našlapanou porci zábavy. ()

warha

Je to přibližně 24 let, kdy jsem odjel do Česka s prvními svazky One Piece, tehdy jsem jako malej ještě nevěděl, jak mě tato manga ovlivní, jak si ji zamiluju, jak spolu budeme růst a jak ji i po tolika letech budu hltat tak, že netrpělivě každý týden čekám na novou kapitolu. Zpětně si už nepamatuju přesné detaily prvních dílů, ale až na pár drobných změn jsem naprosto nadšený. I přes super recenze jsem se bál, nechtěl jsem být naštvaný a dlouho přemýšlel jestli se na live action podívat, ale konečně, konečně mohu prohlásit, že Netflix něco nepokazil(i když nějaké i jejich woke blbosti si neodpustili). Casting výborný, kvalita zpracování výborná a bože!, souboj Zoro vs Mihawk byl tak epický, že to ve mě vyvolalo nostalgickou náladu a vyhrkly mi slzy, přesně jak před lety, kdy jsem nemohl vůbec uvěřit, že Zoro prohrála jeho památnou větu: "do té doby než se s ním znovu utkám, už nikdy neprohraju!".(kdo čte mangu, ví, jaký je to "badass") Naruto, Bleach, AoT, Fairy Tale, Black Clover, One punch man, DB, MHA, Gintaro, HxH a mnoho dalších mang jsou bezesporu kvalitní, ale na jediného krále nikdy mít nebudou. Takže Netflix, koukejte dát season 2 tolik lásky jako té první, nezapomeňte, že fanbase One Piece je obrovský a někteří s touto mangou doslova vyrůstali a tyhle lidi nechcete nas.rat.  . A Oda snad do deseti let dokončí mangu, chci se dožít konce. ()

mouzi

Ohromující. Neustále optimistický Luffy s jeho nakažlivým úsměvem, který mi připomínal Jirku Mádla, zatvrzelý mistr katany alkoholik Zoro, věčně vysmátý suverénní karatista s rukama v kapsách Sanji, otravný chlubílek Usopp s jeho dětským prakem a nepředvídatelná geodetka Nami tvoří různorodou skvělou partu přesně pro takovouto dobrodružnou taškařici. Manga předlohu neznám, takže na mě působila jako zjevení přítomnost očividně nepatřičných prvků, jako jsou trička, džíny, "telefon" apod. Každopádně mě to vtáhlo a já doufám, že se dočkám další série. ()

BarkaS

Koukala jsem na ukázku a říkala si WTF, what I did just watch? Pak jsem to nechala uzrát a zkusila první díl. Bylo to ujetý, pro mě nový a skvělý. Fanouška mangy to ze mě neudělalo, ale na druhou sérii se těším. ()

Sharlis

Bolo to zabavne, ale hodne detske. Tiez pri bitkach lietajuci ludia atp. to mi mozeg nebere, ale v ramci prevedenia sa to dalo skusnut a neriesit. Ale skoda, ze sa nezamerali viac na choreografiu tych subojov. Zaver serie je menej komedialny a viac dramaticky a pribehovy, co tvorcom uz tak moc neslo, na rozdiel od uvodnych dielov, ktore su cisto komedialne a vyborne. Co to potiahlo su hlavne samotne postavy, ktore su dobre spravene. ()

Heywood

To mám zase pech, že nevidím ten zázrak, co vidí ostatní. Nějak jsem nepochopil to popření všeho, co doba pirátů obnášela (oblečení, technologie,) chápu, že po vzoru přiblbých amerických komiksů i japonská manga má tvory s nadpřirozenými schopnostmi (stačí sníst nějaké superovoce) a mám tu slamákového hrdinu, jehož IQ vidím mezi 83 až 91, a který je vůdčí postavou filmu, ve kterém jsem poučen, že "mariňáci" ( v době pirátů) chrání ty slabší a bezbranné , a proto je dobré mezi ně vstoupit. Pentagon musel jásat až zdi otřásaly. Klaun mi připomněl Belmonda a jinak jsem se spíše nudil, než bavil. Mám prostě pech za 50%. ()

Dennefil

Když to bylo poprvé oznámeno, trošku jsem se začal bát. Známe anime adaptace. Pak jsem se dozvěděl že na tom bude spolupracovat i autor mangy Eiichiro Oda a spadl mi kámen ze srdce a následně jsem hltal každou novou informaci o této adaptaci a nemohl jsem se dočkat. Teď po 8h jsem absolutně nadšený a chci víc a víc a víc. Obsazení se povedlo dokonale, nenapadá mě jediná scéna, která by mi neseděla. Ducha mangy to drží také skvěle. Líbilo se mi, že to bylo i trošku upravené a té hrané verzi to takhle ideálně sedlo. Hrozně by mě zajímal úhel pohledu člověka, který absolutně netuší, co to je one piece a co se to tam sakra děje. Každopádně jsem u seriálu několikrát dostal husí kůži, u jedné scény jsem se i rozbrečel, asi je jasné u které. Jsem s tím absolutně spokojený a doufám že i globální ohlasy budou pozitivní a seriál nepadne nikam do zapomnění. ()

babuška

toto není recenze, nedokoukal jsem ani do půli první díl, tohle opravdu žánr pro težký fans této kultury, ale většina z nich je spokojená dle procent, tak si to užijte, pro mně to nejni ()

slovan.mma

Hodne lacné efekty a pomerne slabí herci. Predlohy sa síce držia slušné, ale to je asi tak všetko. Transka hrajúca muža samozrejme v seriáli od Netflusu nemohla chýbať. ()

UncleMorty

One Piece je jedno z těch anime o kterém pořád člověk slyší, ale nikdy nenabral odvahu se na něj podívat. Není se totiž čemu divit, když celkový počet dílů přesáhl tisícovku a naskočit do hype trainu by znamenalo zabookovat si večery na celej rok dopředu. Možnost sledovat celou tu hitparádu v podobě zkrácené živé adaptace je něco co se nedá odmítnout. A rozhodně nelituju. Po nezdařeném Bebopovi nebo doslova tragickém Fullmetal Alchemist se konečně Netflix zmátořil. Respektive ho celou dobu za koule držel legendární pan Oda, který všechen ten woke bullshit opozadil co to jen šlo a nechal si podobně jako Rowlingová v Harry Potterovi poslední slovo na všechno. Díky tomu se na obrazovky dostala dospělejší a ruku na srdce, geniálně sepsaná adaptace, která nastavila laťku hodně vysoko. Člověk pak promine i ty evidentně ikonické momenty, které baví především mladší publikum a jsou určené fanouškům, protože díky tomu dostane především tu větší dospělejší a důležitější část, která perfektně odráží tu skutečnost, že ne všechno je černobílé. One Piece je díky tomu i zároveň ukázkou, že filmy a seriály z pirátského prostředí pořád táhnou. Doufám že si druhá série udrží stejnou kvalitu. ()

funkyman

nemal som ani sajnu o kom a o com to je, a otvorene priznavam, ze sa stale pytam, preco som to pozrel od zaciatku do konca za tak kratku chvilu - zo zvedavosti, z uzasu, z nudy....tazko povedat..a uz aj preto to odporucam vsetkym, co sa chcu hrat a zabavat a prekvapovat..a su este trochu detmi...tie styri su z prekvapenia..neviem ci je to vela alebo malo..ale  uz aj to je, pri sucasnej produkcii  vyhra ... ()

Ondak

Předem musím upozornit, že před shlédnutím jsem pouze věděl, že anime/manga existuje a okrajově jsem věděl o čem je řeč, takže nedokáži určit odklon od původního díla. Vždy jsem si říkal, že filmová adaptace anime nemůže dopadnout dobře a byl jsem nedůvěřivý. Každý takový pokus dopadl minimálně zvláštně. Výjimkou co mám v paměti byl snad jen detektiv pikachu. Ale k seriálu: Zpracování je na velice dobré úrovni a vlastně jsem se hlavně bál zpracování jednotlivých schopností. Ale opak je pravdou. Vše je plynulé a vlastně se na seriál hrozně dobře dívá. Postavy mají charisma a neomrzí. Humor vcelku funguje a vše probíhá v takovém pohodovém tempu. Jako předzvěst budoucích sérií se jedná o seznámení s postavami. Pokud bude seriál takto pokračovat, velice rád se budu dívat. Plný počet jsem nedal jen z důvodu, že boje mají oproti schopnostem divný průběh (nechci psát spoilery, proto to nejde vysvětlit). Opravdu mě seriál velice mile překvapil. ()

numan odpad!

Tendenční indoktrinační marxistická sračka primárně určená pro asijské infanty do 12ti let, ale bohužel se dočkala úspěchu i u starších neasijců. Takhle nějak by vypadaly pohádky, kdyby je psal Kim Čong-Un. Celý opus je totální bizár - zmatlanina, která jakoby vznikla na politickou objednávku bolševické strany typu "Piráti". Dobroserství ze všeho přímo stříká, infantilní pohádkový příběh je protkaný reminiscencemi na palčivé problémy otroctví, rasismu atd. atd., politickými projevy, přepíčenými přehrávanými emocemi s vřeštěním, vřískáním, ječením, kvičením a řvaním. Jen to LGBTQ+ kupodivu nějak chybí... Kasovní úspěch "trháku" jen potvrzuje to, že poslední dobou čím dál častěji platí: čím větší stupidita, tím větší úspěch. Vulgo degenerace lidské civilizace neúprosně a krutě zrychluje. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD