One Piece

USA, (2023–2025), 8 h 32 min (Minutáž: 49–64 min)

Série(2) / Epizody(9)

RoyBatty444

Som spokojný ako sa držia predlohy. Napriek tomu je seriál pozerateľný, ale asi hlavne pre ľudí, ktorí predlohu nepoznajú a nemusia anime. Čo ma trochu mrzí sú občasne niektoré herecké výkony. Na pohľady rybím okom som si tiež musel zvyknúť. ()

fikee

Narazil jsem na One Piece náhodou, když jsem kontroloval, jestli se neporouchal Netflix a neobjevilo se na něm něco zajímavého. A pak jsem se doslova nutil jít spát po prvních čtyřech dílech, abych to netáhl až do svítání. Jo, chci víc naivního Luffyho, chci víc naprosto šílených pirátů, chci s nima prozkoumat celý oceán a najít legendární poklad. V seriálu opravdu dobře funguje chemie mezi naivním Luffym a jen o trošku více vážnějším Sanjim na jedné straně a protřelejším Zorem a pragmatickou Nami na straně druhé. Jen nevím, co si tvůrci počnou s Usoppem, ten nějak nestačí tempu. Záporáci jsou skvostní, lokace japonsky eklektické a mangovsky nereálné a celé to působí dojmem létajícho prasete, které se nemělo odlepit od země, ale přesto to v dogfightu nakládá většině žánrovek posledních let.  Jsem opravdu zvědavý na druhou sérii. ()

lusst

Zatiaľ asi najlepšie hrané spracovanie mangy/anime (neviem aký je v tom rozdiel) aké som do teraz videl. ()

Yalka

Po čtyřech dílech (1. řady): mně tady evidentně něco uniká :) Strašně mě ruší nekonzistentní technologie a reálie (hlavně oblečení) v rámci jednoho světa. Rozkročeno od renesance po steampunk. Je to hrozně otravný. Taky nepotěší dost nelogický děj a chování postav. A strašně moc klišé. Má to něco do sebe. Ale stále mi nedochází, proč je to až takový hit. PS: A ta nepovedená CGI animace různých potvor, to je záměr? Pokud to poznám i já, tak to už je něco... ()

H4daon

Před první epizodou jsem si nebyl moc jistý, jak budou fungovat anime prvky na filmovém plátně a chvíli mi trvalo, než jsem si řekl, jo ono to opravdu možná může fungovat. Ne může, ono to opravdu funguje. Samozřejmě je to podpořeno velice kvalitním CGI. A hlavně skvělým castingem. Celá hlavní pětka je perfektně obsazená a na každém z nich je vidět, že to pro ně není jenom práce, ale dávají do toho to srdíčko. A celá jejich práce se vyplácí. Je to jedna velká akční zábavná jízda, kterou si náležitě užije široká škála diváků, je úplně jedno, jestli jste viděli původní anime nebo ne. Seriál začíná s čistým štítem a seznámí perfektně diváka s každou jednotlivou postavou a její back story. One Piece je rozhodně jeden z nejzajímavějších a nejambicióznějších seriálů letošního roku. ()

Kikyo

One Piece znám jako fanoušek anime už dlouho, ale nikdy jsem nepočítala s tím, že se do toho příběhu opravdu někdy ponořím neboť předloha je nesmyslně dlouhá (nějakých 1000 epizod) a do mangy se mi taky úplně nechtělo. Tento seriál je ideální volba pro lidi, jako jsem já, které tento příběh zajímá, ale zároveň tomu nechtějí věnovat tolik času, kolik by si vyžadovalo shlédnutí anime předlohy. Zezačátku mě to tolik nechytlo, ale s průběhem příběhu jsem si to začala užívat víc a víc a už asi chápu, proč má tento seriál/anime takový hype. Rozhodně se těším na 2. sérii. Konec té první mě naplnilo touhou po dobrodružství, jakobych se vrátila do dětských let. Úplně jsem si přála být tam s tou sympatickou posádkou. A cením bizardní kostýmy, fakt se mi to líbí z tohohle hlediska, je to zkrátka originální a vůbec mi nevadí, že to vypadá trochu ujetě, že tam má jedna postava kvádro a další zase šortky, šaty či zvířecí čepici s ušima. ()

Natar odpad!

Jak se dalo čekat, tak jako skoro všechno podle ťamaských omalovánek, je to nudná ujetá nesmyslná slátanina pro úchyly, co se ukájí nad do morku kostí trapnou infantilitou kombinovanou s teatrálním násilím. Hodnocení 82 % svědčí o tom, že demence světové populace prudce narůstá. Daň za vymanění se lidstva z evolučního výběru, kdy přežívá a množí se každej trotl. ()

Updated_Cake

Nejsem fanoušek adaptací anime, protože v drtivé většině případů to dopadá strašně. One Piece anime je samo o sobě tak dlouhé, že lidi, kteří najdou v sobě sílu dát třeba i 2x rewatch, musí mít už připravené lůžko v Bohnicích. A vytesat do live action produkce hlavní pointy anime, které má přes tisíc dílů... buď to je odvážné nebo krátkozraké. Ale tady se to vyplatilo. Vlastně nemůžu mít vůči tomuhle zpracování moc výtek - anime znám povrchově a seriál se mi líbil. I když klasicky český překlad některých dialogů vážně kroutí prsty na nohou a láme zuby. Režiséři ale očividně vědí, co dělají a herci mají talent a jedou si svoje. Pořád jsem trochu skeptický vůči pokračování a nějaké dlouhodobé životnosti, ale to ukáže čas. ()

Jenda1cz

Jednak mi to přišlo tak nějak vnitřně prázdné a taky je seriál na mě už asi příliš silné anime. Četl jsem poevropštěnou mangu, viděl nějaké asijské filmy, ale tohle je na mě zatím příliš silný oříšek a není mi z těch východních úchylností dobře. ()

thekalli

Protože anime nesleduji a nečtu mangu, tak jsem seriál One Piece neměl nikdy moc šanci vidět. Ale jednou se mi poštěstilo a tahle jobovka od netflixu mě docela odpálila. Je to nápaditě, vizuálně zajímavé, postavy jsou charismatické a také zajímavé, nebo správně podivné. Přesně na tohle jsem čekal už od posledních Pirátů z Karibiku. 8/10 ()

martas2000

One Piece si ve stylu svých protagonistu jde za snem a tím je poražení nepříjemného trendu špatných adaptací mangy do hrané podoby a v tomto směru se jedná o úspěch! Jakožto letitý fanoušek originálního díla se nedá říct o plně objektivnímu posouzení díla, ale to ani nemá být záměr, jelikož fanoušci, kteří mohou cítit na rozdíl od nových diváků zklamání v celku většími změnami v příběhu jsou naopak obdařeny velmi dobrými narážkami na budoucí postavy a události, které pravděpodobně při psaní původního textu nebyly ani vymyšleny. Z toho směru dosáhl celý seriál dobrého kompromisu, kde muže lákat nové diváky formou která je blíže stylu na který jsou zvyklý a zároveň nepošlapuje originální dílo a jeho fanoušky s nimi. Bodově za mě 9/10 ale i to by se dalo s dalšími sezonami posunout výše jelikož tak jako originální dílo tak i zde muže dojít k vylepšení zážitku zpětně poukázáním na to, jak další příběh bravurně používá worlbulding k tvorbě úžasného světa. Je tedy jen na tvůrcích, zda se jím podaří správně využít změny které provedly a doplnily vynechané části které jsou nutné pro následující příběh, který celý svět tak miluje. ()

uMča

Za mě naprosto vyhovujíci. Neříkám ... nějaky věci oproti anime mě zaskočili ale jinak jak musím říct ... Fair Enough, ja se bavil . A to jsem velký fanoušek One Piece . ()

Darthorias odpad!

Už chyba len Florence Pugh ako Robin, The Rock ako Kaido a Jim Carrey ako Franky a nove dno odpadu dejín netflixu je na svete. ()

Raid91

Anime neznám a mangu jsem nikdy nečetl ale milovník anime jsem nebo spíš byl. Už na to není moc času ale tohle bylo sakra skvělý. Nedokážu ani říct jakou postavu mám raději, protože cast je trefou do černého ale, i když tam byl málo tak se mi dost zalíbil Mihawk.  Jen mám s tím jeden malý problém ale spíš to je můj osobní problém než seriálu. Zkoušel jsem to v jap, aj i cz a prostě jako v případě Arcane nedám dopustit na cz. 9/10  A pokud se nemylim druhá série už je odklepnuta tak snad to nebude tak dlouhý jako čekání na Arcane či Stranger Things. Btw nevím jestli to je i v anime ale to představení pirátů přes plakáty byl super nápad!!! ()

HeRoS.Au

Kupodivu velmi slusne. Kdyz jsem videl poprve cast, byl jsem hodne pesimistickej, nicmene povedlo se. Trikove slabsi, ale chapu, ze se Netflixu nechtelo moc investovat. Snad se to v budoucnu zlepsi. Ma to spad, tech 8 dilu uteklo mnohem rychlej, nez u jinych serii s podobne dlouhyma epizodama. Snad se Netflix nebude snazit (krom triku) do stavajiciho konceptu moc rejpat a nezkurvi to tak, jak to rad u jinych serii s uspesnou prvni sezonou rad delava. ()

iskander1210

Ani minutku som sa nenudil a neuveritelne som si to uzival. Je to tak jednoduche ze je to az genialne! Odporucam, najhorsie je ze druha seria pride pravdepodobne az o par rokov... ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD